Kırışıklıklar İçin Yüz Maskesi

   Güzelliğinizi tekrar kazanmak ve korumak için etkili kırışıklık maskelerini cildinize uygulayabilirsiniz. Burada verilen tüm maskeler etkili olmakla birlikte, kendiniz için en uygun maskeyi seçebilir, cildinizin hassasiyet duyduğu malzemelerin olduğu güzellik maskelerini eleyebilirsiniz.    Bildiğiniz gibi yıllar geçtikçe başta yüzümüz olmak üzere tüm cildimiz kırışmaya...

237 0
   Güzelliğinizi tekrar kazanmak ve korumak için etkili kırışıklık maskelerini cildinize uygulayabilirsiniz. Burada verilen tüm maskeler etkili olmakla birlikte, kendiniz için en uygun maskeyi seçebilir, cildinizin hassasiyet duyduğu malzemelerin olduğu güzellik maskelerini eleyebilirsiniz.
   Bildiğiniz gibi yıllar geçtikçe başta yüzümüz olmak üzere tüm cildimiz kırışmaya ve bozulmaya başlar. Ancak kırışıklıkların tek sebebi yılların geçmesi, yani yaşlanma değildir. Genetiğinizden tutun da beslenmenize kadar, uyku düzeninden mesleğinize kadar ve daha birçok etken cildinizin erken veya geç kırışmasında büyük rol oynamaktadır. Elbette ki cildinizi yaşınıza göre dinç ve güzel tutmanız sadece bakım ürünleri ile sağlanamamaktadır. Sağlıklı beslenmeniz, cildinizin ihtiyaçlarını beslenme yolu ile gidermeniz önemlidir. Ancak cildiniz için yaptığınız doğal bakımların, kremlerin, yüz maskelerinin de büyük etkisi vardır. İşte bu yazımızda cildinizi besleyecek, kırıklıkları giderecek veya önleyecek etkili yüz maskeleri sunuyoruz. Kırışıklıklar için yüz maskelerimiz şunlar:

Kırışıklıklar İçin Elma Maskesi

Elmayı ağız yoluyla tüketmenin cilde faydaları kesinleşmiştir. Ancak ağız yoluyla tüketmenin yanında maskesini hazırlayıp yüze uygulamanın da kırışıklıklar için büyük etkisi görülmektedir. Yüz kırışıkları için elma maskemiz şu şekilde:
Malzemeler: Elmanın büyüklüğüne göre çeyrek veya yarım elma, 1-2 kaşık kaymak.
Elmayı ezip, kaymağı ekleyin. Maske kıvamına gelinceye kadar karıştırın. Hazırladığınız maskeyi dekoltenizden başlayarak boynunuza ve yüzünüze sürün. Sürme işlemini aşağıdan yukarıya doğru yapmanız daha etkili olacaktır. Maskeyi uyguladıktan on beş dakika sonra ılık su ile temizleyin ve günlük nemlendiricinizi sürün. Elma cildinizi besleyecek onu diri ve taze tutacaktır. Aynı zamanda cildinize daha canlı ve daha güzel bir görünüm sağlayacaktır. Kaymak ise cildinizi nemlendirecek böylece kırışıklıkların oluşmasını da önlemiş olacaktır.

Kırışıklıklar İçin Etkili ve Doğal Bakım Kremi

Bu uygulamamız tam olarak bir cilt maskesi sayılmasa da kırışıklıklar için bir hayli etkilidir. Güzellik ve cilt bakımında doğallıktan yana olanlar Suna Dumankaya’nın tavsiye ettiği bu kremi evde hazırlayarak kullanabilirler. Kremin hazırlanması şu şekilde:
   5 bardak suya 1 bardak saf zeytinyağı ekleyerek yaklaşık 4 saat kadar kaynatın. 4 saatin sonunda bu karışımın içine, alabildiğince talk pudrası ekleyerek krem kıvamına getirin. Hazırladığınız kremi günlük bakımlarınızda; dekoltenize, boynunuza ve yüzünüze uygulayın. Böylece doğal bir şekilde kırışıklıklarınızdan kurtulun.

Kırışıklar İçin Süt ve Yumurta Maskesi

Yumurtanın birçok güzellik maskesinde kullanıldığını biliyorsunuz. Bu yüz maskesi tarifimizde de yumurta ve sütü bir arada kullanacağız. Ancak yumurtanın bize lazım olan kısmı sadece sarısıdır. Bir yumurtanın sarısını ve bir kaşık sütü iyice karıştırın. Elde ettiğiniz karışımı yüzünüze uygulayarak 10 dakika sonra temizleyin. Temizleme işleminden sonra yüzünüzü maden suyu veya gül suyu ile ıslatın.
Kırışıklıklar İçin Zeytinyağlı Maske Tarifi

2 çay kaşığı zeytinyağı, 2 çay kaşığı şap tozu (tepeleme olmasın) ve bir adet yumurtanın akını iyice karıştırın. Karışımı yüzünüze uygulayıp 15-20 dakika sonra durulayın. Maskenin içeriğindeki zeytinyağı cildinize nemlendirecek ve kırıklıkların oluşmasını engelleyecektir.
Etiketler

Yorum Sırası Sizde

css.php