Kuru Ciltler İçin Salatalık Maskesi Tarifi

   Güzellik maskelerinde salatalık birçok sorunun giderilmesinde kullanılmaktadır. Bu yazıda ise salatalığın kuru ciltler üzerindeki olumlu etkilerini gösteren bir maske anlatacağız. Bildiğiniz gibi kuru ciltlerin en büyük sorunu cildin nemsiz olması ve bu yüzden de kırışıklıklara daha fazla müsait olmasıdır. Kırışıklıkları önlemenin en etkili yolu...

167 0
   Güzellik maskelerinde salatalık birçok sorunun giderilmesinde kullanılmaktadır. Bu yazıda ise salatalığın kuru ciltler üzerindeki olumlu etkilerini gösteren bir maske anlatacağız. Bildiğiniz gibi kuru ciltlerin en büyük sorunu cildin nemsiz olması ve bu yüzden de kırışıklıklara daha fazla müsait olmasıdır. Kırışıklıkları önlemenin en etkili yolu cildi sürekli nemli tutmak ve cilt için yararlı olan bakımları düzenli bir şekilde yapmaktır. Anlatacağımız bu salatalık maskesi de yapılması gereken bakımlardan biri olarak sayılabilir. Kuru ciltlere olan en iyi etkisi ise kırışıklıkları önlemesi ve ince kırışıklık çizgilerini yok etmesidir.
Salatalık Maskesi Nasıl Yapılır?

Bir miktar salatalık parçasınının kabuklarını soyduktan sonra iyice ezin. Ezdiğiniz salatalığın içerisine de çok cıvık olmamak şartıyla az bir miktar soğuk süt ekleyin. Karışımı yüzünüzün tüm bölgelerine iyice yedirin. Yedirme işlemini aşağıdan yukarıya yapmanız daha faydalıdır. Sürme işlemi bittikten 20 dakika sonra normal su ile durulama işlemini yapabilirsiniz. Salatalık maskesinden azami fayda görmek için iki haftada bir uygulamanız gerekmektedir.
Etiketler

Yorum Sırası Sizde

css.php