Maske İçin Kil Nerden Alınır Nerede Bulunur?

   Güzellik maskeleri içinde çok önemli bir yeri olan kilin cilde faydaları çoktur. Hem tüplerde satılan hazır kil maskeleri hem de doğal kil taşları mevcuttur. Hazır Kil Nerden Alınır? Tüplerde satılan hazır kil maskeleri güzellik ürünü satan her markette, marketlerin kozmetik bölümünde ve aktarlarda bulunabilir....

8405 1
   Güzellik maskeleri içinde çok önemli bir yeri olan kilin cilde faydaları çoktur. Hem tüplerde satılan hazır kil maskeleri hem de doğal kil taşları mevcuttur.
Hazır Kil Nerden Alınır?
Tüplerde satılan hazır kil maskeleri güzellik ürünü satan her markette, marketlerin kozmetik bölümünde ve aktarlarda bulunabilir. Bu maskeler için yapmanız gereken ektra bir uygulama bulunmuyor. Sadece yüzünüzü temizlemek ve tüpteki maskeyi yüzünüze sürmek yetiyor.
Doğal Kil Nereden Alınır?
Doğal kil taş haliyle veya parçalanmış toz haliyle tüm aktarlarda satılmaktadır. İhtiyacınıza göre beyaz kil, yeşil kil veya kırmızı kil çeşitlerinden bir tanesini seçebilirsiniz. Kil doğal ortamda bazı yörelerde de bulunabilmektedir. Şayet öyle bir yörede yaşıyorsanız kili kendiniz de elde edebilirsiniz.
Doğal Kil Maskesi Nasıl Kullanılır?
Kil maskesi sadece su ile yapılabileceği gibi farklı şekillerde de yapılabilir. Kırışıklık, sivilce, siyah nokta sorunları için ayrı ayrı tarifler denenebilir. Ayrıca her kilin daha yararlı olduğu cilt tipleri vardır. Örneğin beyaz kil daha çok kuru ciltler için kullanılırken, yeşil kil yağlı ciltlerde sivilce tedavisi için kullanılabilmektedir.
Kil Maskesi Uygulanırken Nelere Dikkat Edilmelidir?
Kil maskesi yüzde 10-15 dakikadan fazla tutulmamalıdır. Süresi çok uzun tutulduğu takdirde yüzde kızarıklık oluşacaktır. Bu kızarıklık genellikle 2-8 saat kalabilmektedir. Aynı zamanda kil maskesi uygulamasından sonra cilde nemlendirici krem sürmek önemlidir.
Saçlar İçin ayrı Kil Maskesi
Kil cilde olduğu kadar saçlara da çok faydalı bir üründür. Kili saç bakımınızı yapmak için almayı düşünüyorsanız aldığınız yerden, saçlara özel kil olup olmadığını sormak yerinde olacaktır.
Etiketler

Yorum Sırası Sizde

1 comment

  1. Esin Cevapla

    http://kilmaskesi.net sitesinde dünyada nadir bulunan ve en kaliteli killeri bulabilirsiniz. Kil maskesi, cilt için doğal bir güzellik ürünüdür.

css.php