Şeftali Maskesi Nasıl Yapılır Faydaları Nelerdir?

   Evinizde duran şeftalileriniz varsa cilt bakımınızı yapmak için başka şeyler aramanıza gerek yoktur. Cilde elastikiyet kazandıran, cildi nemlendiren ve fazlası ile besleyen şeftali maskesi ile güzelliğinize güzellik katabilirsiniz.    Şeftali maskesinin hem cildi beslediği, gözenekleri sıkıştırdığı hem de kırışık oluşumunu engellediği bilinmektedir. Peki şeftali...

277 0
   Evinizde duran şeftalileriniz varsa cilt bakımınızı yapmak için başka şeyler aramanıza gerek yoktur. Cilde elastikiyet kazandıran, cildi nemlendiren ve fazlası ile besleyen şeftali maskesi ile güzelliğinize güzellik katabilirsiniz.
   Şeftali maskesinin hem cildi beslediği, gözenekleri sıkıştırdığı hem de kırışık oluşumunu engellediği bilinmektedir. Peki şeftali maskesi nasıl yapılır, cilde faydaları nelerdir?

Şeftali Maskesi Tarifi

Gerekli malzemeler: Bir adet olgunlaşmış şeftali ve bir tatlı kaşığı yoğurt.
Maskenin Hazırlanması: Şeftalinin kabuğunu soyun ve ezin. Ezdikten sonra içerisine yoğurdu ekleyerek yüzünüze sürün. 15 dakika bekledikten sonra yüzünüzü yıkayın.
Not: Bu maskeyi haftada bir defa olmak üzere uygulayabilirsiniz. Ayrıca maskenin sürülmesinden önce yüzün iyice temizlenmiş olması önemlidir. Maskeyi göz ve göz çevresinden uzak tutarak uygulamalısınız.

Şeftali Maskesinin Cilde Faydaları Nelerdir?

Şeftali maskesi cildi nemlendirmekle birlikte yoğun bir şekilde besler. Gözenekleri sıkıştırır ve cildin yenilenmesini sağlayarak, kırışıklıkların da oluşumunu önler.

Doğal Cilt Nemlendirici Şeftali Maskesi

Cildinizi nemlendirmek için şeftaliden farklı yollardan veya maskelerden de yararlanabilirsiniz. Şimdi vereceğimiz maske ise nemlendirici özelliği fazla olan bir maskedir.
Gerekli Malzemeler: Bir şeftali, bir kaşık bal ve bir kaşık yulaf unu.

Hazırlanışı: Şeftaliyi soyduktan sonra yulaf unu ve bal ile karıştırın. Maske kıvamına geldikten sonra yüzünüze sürerek 10 dakika bekleyin. 10 dakika sonunda yüzünüzü temizleyin ve bu maskenin cildinizi ne kadar nemlendirdiğini görün.
Etiketler

Yorum Sırası Sizde

css.php