Sivilceler İçin Kükürtlü Sabun

   Yapılan araştırma sonuçlarına göre en büyük cilt sorunlarının başında sivilceler gelmektedir. Ergenlik dönemi ile başlayıp, yıllar boyu devam edebilen sivilce sorunu, insanların psikolojisini bozacak kadar rahatsız edici bir durumdur. Sivilcelere iyi gelen, sivilcelerin geçmesini sağlayan veya onları önleyen etkili ürünler bulunmaktadır. Bu ürünlerden bir...

235 0
   Yapılan araştırma sonuçlarına göre en büyük cilt sorunlarının başında sivilceler gelmektedir. Ergenlik dönemi ile başlayıp, yıllar boyu devam edebilen sivilce sorunu, insanların psikolojisini bozacak kadar rahatsız edici bir durumdur. Sivilcelere iyi gelen, sivilcelerin geçmesini sağlayan veya onları önleyen etkili ürünler bulunmaktadır. Bu ürünlerden bir tanesi de sivilceler için kükürtlü sabundur. Kükürtlü sabunun sivilcelere etkisi tartışılmaz bir gerçektir. Dilerseniz şimdi kükürtlü sabun sivilceleri geçirir mi sorusunun cevabını birlikte inceleyelim.

Kükürtlü Sabun ve Sivilceler

-Kükürt, bünyesinde antiseptik ve antibakteriyel özellikler bulundurmaktadır. Bu sayede yüzünüzü kükürtlü sabunla yıkadığınızda cildiniz zararlı bakterilerden temizlenmiş ve daha sağlıklı bir görünüme kavuşmuş olur.
-Kükürtlü sabunlar yağlı ciltlere sahip olanlar tarafından çokça tercih edilmektedir. Bunun en büyük sebebi, yağlı ciltlerdeki sivilce problemi ve kükürt sabununun bu sivilcelere iyi gelmesidir. Yağlı ciltler için kükürtlü sabunun tek faydası sivilcelerin yok olmasını sağlamak değildir elbette. Bu tip ciltlerin aynı zamanda yağlanma ve ciltteki anormal parlaklıktır. İşte kükürtlü sabun bu doğal olmayan parlaklığın da giderilmesini ve cildin daha doğal bir görünüme kavuşmasını sağlıyor.
-Kuru cilde sahip olanlar, sivilce tedavisi veya başka bir amaçla bu sabunu kullanmamalıdırlar. Kükürtlü sabunun özelliklerinden birisi ciltteki yağı emerek, başka bir deyişle yok ederek o bölgedeki yağ oranını azaltmasıdır. Yağlı ciltler sorun olabildiği gibi tamamen yağsız ciltler de farklı sorunlara yol açabilir. Örneğin tamamen yağsız kalmış cilt yüzeylerinde egzama cilt probleminin çıkması daha olasıdır.

Siyah Noktalara Etkisi

Yüzünüzü kükürtlü sabunla yıkarsanız siyah noktalara da bir çözüm bulmuş olabilirsiniz. Siyah noktaların geçmesinde de etkili olduğu bilinmektedir.

Kükürt Sabunu (Kükürtlü Sabun) Nereden Alınır?


Bu sabun eczanelerde satıldığı gibi, tüm aktarlarda da bulunmaktadır. Birçok markası vardır. Küçük bir araştırma yaparak hangi marka sabunun daha etkili sonuçlar verdiğini öğrenebilirsiniz.

Kükürtlü Sabun Saçlar İçin de Faydalı

Bu özellikli sabunun yararları sadece sivilceler veya yağlı ciltler için görülmüyor. Saçlarda da fazlası ile etkili sonuçlar verebiliyor. Yağlı saçların, yağlanma problemi düşünüldüğünde bu sabunun saçlara faydası da anlaşılacaktır. Şayet sizin de saçlarınız çok hızlı bir şekilde yağlanıyor ve sizi rahatsız ediyorsa, saçlarınızı kükürt sabunu ile yıkayabilirsiniz. Ancak saç yıkamada her zaman bu sabunu kullanmak farklı sorunlara yol açabilir. Bu yüzden kükürtlü sabunu saç yıkamanızda her zaman değil de belli aralıklarla yapın. Örneğin 3 normal şampuan yıkamanızdan sonra bir defa kükürtlü sabunla yıkayabilirsiniz. Sürekli kullanacak olursanız yağlanma sona erecek; ancak bu sefer de saç kepeği sorunu baş gösterecektir. Anlayacağınız kükürtlü sabunun da azı karar çoğu zarar…
Etiketler

Yorum Sırası Sizde

css.php