Suna Dumankaya Etkili Yüz Maskeleri

   Doğal maske tarifleri ile tanınan ve neredeyse tüm maskeleri etkili bir şekilde kullanılan Suna Dumankaya’nın bazı yüz maskeleri ve uygulamalarını açıklamaya çalışacağız. Tamamen doğal olan bu cilt maskeleri ve diğer uygulamalarla cildinizde güzel değişiklikler yapabilirsiniz. Suna Dumankaya Kırışıklık Maskesi Neredeyse her cilt tipinin en...

265 0
   Doğal maske tarifleri ile tanınan ve neredeyse tüm maskeleri etkili bir şekilde kullanılan Suna Dumankaya’nın bazı yüz maskeleri ve uygulamalarını açıklamaya çalışacağız. Tamamen doğal olan bu cilt maskeleri ve diğer uygulamalarla cildinizde güzel değişiklikler yapabilirsiniz.

Suna Dumankaya Kırışıklık Maskesi


Neredeyse her cilt tipinin en büyük sorunlarından biri olan kırışıklıklar için etkili bir yüz maskesi tarifi sunuyoruz. Maskeyi yüzünüze uygulayarak kırışıklıklarınızı azaltabilir ve tekrar oluşmalarını engelleyebilirsiniz. Bu maske için lazım olanlar aşağıdaki gibi:
– Bir su bardağı elma sirkesi
– Bir su bardağı normal su
– Bir su bardağı taze nane yaprağı
– Kuru ciltler için 3 damla zeytinyağı
Belirtilen tüm malzemeler karıştırılır ve uygun bir tencerede kaynatılır. Kaynatılan karışımın suyu süzülerek cam bir şişeye konulur ve kapalı bir şekilde buzdolabında muhafaza edilir. Elde ettiğiniz bu sıvının kullanım süresi yaklaşık olarak bir haftadır. Bir hafta boyunca her akşam uygulayabilirsiniz. Uygulama için bir pamuk parçası yardımı ile bu sıvıyı yüzünüze yedirmeniz yeterlidir.

Göz Çevresi Kırışıklıkları İçin Etkili Suna Dumankaya Maskesi


Suna Dumankaya, göz çevresi kırışıklıkları için üç ayrı yöntem önermiştir. Bu yöntemlerden kendinize uygun olanı seçerek uygulayabilir ve etkili sonuçlar elde edebilirsiniz.
Birinci Uygulama:Bir tatlı kaşığı elma suyu ve bir tatlı kaşığı buğday özü yağını karıştırın ve pamuk yardımı ile yüzünüze yedirin.
İkinci Uygulama:Yüzünüze yetecek kadar orijinal balı avuçlarınıza alarak yüzünüze bastırın. Elinizde kalan ballarla bu işlemi 4-5 defa uygulayın. 15 dakika sonrasında ise yüzünüzü yıkayın.
Üçüncü Uygulama: Aynı oranda havuç suyu ve yaş mayayı karıştırarak cildinize sürün.
Yukarıdaki ayrı ayrı uygulamalar, aynı anda yapılması gereken uygulamalar değildir. Uygulamaları farklı zamanlarda yapmanız etkili olacaktır. Bir defada 3 uygulamayı da gerçekleştirirseniz etkisini pek göremeyebilirsiniz.

Gözaltı Morlukları İçin Suna Dumankaya Tarifi


Gözler ve göz çevresi, bakım veya güzellik maskeleri yapılırken en çok dikkat edilmesi gereken bölgelerdir. Bu yüzdendir ki neredeyse her yüz maskesi tarifinde, sürme işleminin gözlerden ve göz çevresinden uzak tutulması gerektiği uyarısı vardır. Sizler de hangi tür bakım olursa olsun bu konuda hassasiyet göstermeli ve dikkatli davranmalısınız. Suna Dumankaya gözaltı morlukları için iki farklı öneride bulunmuştur. Bunlar aşağıdaki gibidir:
Birinci Öneri:Elma suyu ile göz altlarınıza kompres yapınız. Birkaç işlemden sonra 5 dakika bekleyip yıkayınız.
İkinci Öneri:Bir diğer öneri ise kivi kabuğu ile ilgili. Öneriye göre cildin herhangi bir alerjik hassasiyeti yoksa kivi kabuğu soyularak gözaltlarına yerleştirilir ve 5 dakika sonra o bölge yıkanır.

Suna Dumankaya Cilt Lekesi Maskesi


Gerek güneşin zararlı ışınlarına maruz kalmaktan gerekse diğer bazı sebeplerden kaynaklanan kahverengi cilt lekeleri, önlemi alınmadığı takdirde büyüyebilir ve istenmeyen sonuçlara yol açabilirler. İşte hem bu kahverengi cilt lekelerini, güneş lekelerini yok etmek hem de cildi tazelemek için etkili bir maske tarifi daha:
– 1 yemek kaşığı yoğurt
– 1 tatlı kaşığı kabartma tozu
Yoğurt ve kabartma tozunu karıştırın ve geceleri yüzünüze sürün. Tahmini olarak 10-15 dakika sonra bu karışım cildiniz tarafından emilmiş olacaktır. Yüzünüzü yıkamadan aynı karışımı tekrar sürün ve yarım saat kadar bekledikten sonra yüzünüzü yıkayın.
Yoğurt ciltteki kurumuş deriyi sökecektir. Bir süre derinizde dökülmeler yaşanacaktır. Derinizi uygun nemlendiricilerler nemlendirmeniz yararınıza olacaktır. Maskeyi ise en az 10 gün aralıklarla yapmalısınız. Aksi takdirde yüz cildinizde tahrişler oluşturabilirsiniz. Güneş lekelerinizi minimuma indirmek için ise etkili bir güneş kremi, şapka vb. kullanmanız çok faydalı olacaktır.

Suna Dumankaya Cilt Bakımı Önerisi (Daha taze ve doğal ciltler için)


– 1 sap aloevera
– 1 yumurtanın sadece akı
– Bir tatlı kaşığı bal
– Bir çay kaşığı zeytinyağı
Cildinizin beslenmesi, doğal nemini kazanması ve canlılık kazanması için şu maske de etkili maskeler arasındadır. Maskeyi uygulamak için aloeverayı blendırdan geçirerek diğer malzemelerle karıştırın. Hazırladığınız karışımı yüzünüze sürerek 20 dakika bekleyin ve önce ılık su, sonrasında ise soğuk su ile yıkayarak işlemi tamamlayın.

Özellikle aloevera birçok bakım ürününde, kremde kullanılan etkili bitkilerden bir tanesidir. Bu maske ile cildiniz tazelik kazanacaktır.
Etiketler

Yorum Sırası Sizde

css.php