Ten Beyazlatma Maskeleri

   Kimisi bronzlaşmak için çaba sarf ederken kimileri de ten rengini açmak, cildini beyazlatmak için uğraşır. Özellikle güneşli gün sayısının fazla olduğu ve kuru havalara sahip olan bölgelerdeki insanların tenleri esmer olmaktadır. Kimi zaman ise normalde beyaz tenli olanlar bir tatil sebebiyle iyice esmerleşmiş olabilir....

252 0
   Kimisi bronzlaşmak için çaba sarf ederken kimileri de ten rengini açmak, cildini beyazlatmak için uğraşır. Özellikle güneşli gün sayısının fazla olduğu ve kuru havalara sahip olan bölgelerdeki insanların tenleri esmer olmaktadır. Kimi zaman ise normalde beyaz tenli olanlar bir tatil sebebiyle iyice esmerleşmiş olabilir. Sıkıntınız her neyden kaynaklanıyor olursa olsun yüzünüzün rengini açmak, teninizi beyazlatmak mümkün. Sizlere farklı yüz/ten beyazlatma yöntemlerini ve ten beyazlatma maskelerini anlatacağız. Kendinize en uygun beyazlatıcı maskeyi kullanabilirsiniz.
Uyarı: Maskeler uygulanmadan önce yüz temizliğinin iyi yapılmış olması gerekmektedir.
Uyarı 2: Hamile bayanların ve cilt hassasiyeti olanların maskeleri uygulamadan önce doktoruna danışmaları önerilmektedir.

Yüz Beyazlatmak İçin Domates Maskesi

Kullanılacak malzemeler: Bir adet olgun domates ve bir miktar pirinç unu
Maskenin hazırlanışı: Domatesi uygun bir şekilde ezerek suyunu çıkarın. Elde ettiğiniz domates suyuna yeteri kadar pirinç unu ekleyin. Oluşturmuş olduğunuz karışımın maske kıvamında olması gerekir. Yani ne çok cıvık ne de çok katı olmalı. Cıvık olması durumunda bir miktar daha pirinç unu ekleyebilirsiniz. Aynı şekilde katı olması durumunda ise domates suyunu artırabilirsiniz. Maskeniz hazırsa yüzünüze uygulayın ve 10 dakika bekledikten sonra yüzünüzü normal su ile yıkayın.
 Domates maskesi, yüz beyazlatma konusunda bilinen en etkili maskelerden biridir. Kısa bir süre içinde cilt renginizin açıldığını, teninizin beyazladığını göreceksiniz. Maskeyi haftada bir defa uygulayabilirsiniz.

Pirinç Suyu Uygulaması

Pirincin doğal bir beyazlatma özelliği vardır. Uygulanması ile fazlası ile basittir. Bunun için yapmanız gereken şunlardır: Yarım çay bardağı pirinç ve bir çay bardağı normal suyu cam bir kaseye boşaltın. 5-6 saat bekledikten sonra kâsedeki suyu alın ve yüzünüze sürün. Sürme işlemini bir pamuk yardımı ile yapabilirsiniz. Beyazlatıcı tonik görevi üstlenen pirinç suyu ile beyazlamanız mümkün. Sürme işini günde bir defa yapmanız yeterlidir.

Beyazlatıcı Bal-Limon Maskesi

Bir tatlı kaşığı süzme bal ve 5-6 damla limon suyunu karıştırarak yüzünüze sürün. 5 dakika sonra maskeyi temizleyin. İçinde limon olan hiçbir maskeyi yüzünüzde 10 dakikadan fazla tutmayın. Bal ve limon maskesi ile cildinizi hem beyazlatmış hem de beslemiş olursunuz.

Yulaf Ezmesi Maskesi

Yulafın da beyazlatıcı etkisi olduğu bilinmektedir. Bu maskenn uygulanması ilk sırada verdiğimiz domates maskesine biraz benzemektedir. Yulaf ezmesi maskesi için yapmanız gerekenler şunlardır. Bir defalık maskeye yeterli olacak kadar yulaf ununu suda bekletin. En az 8, en fazla 24 saat bekledikten sonra, bir domatesin suyunu çıkarın ve yulaf ezmesini domates suyu ile karıştırın. Karışımı yüzünüze sürdükten 10-15 dakika sonra temizleyin.

Elma Sirkesi ile Yüzünüzün Renk Tonunu Açın

Yeşil elmanın yüzü beyazlattığı bilinmektedir. Hem de bunun etkisi anlık olmaktadır. Örneğin gece yatmadan önce yediğiniz iki yeşil elma, sabaha daha beyaz bir tenle uyanmanızı sağlayabilir. Ancak etkisi hemen görülse de yemeye devam etmediğiniz sürece teninizi açmanız mümkün olmayabilir. Bu konuda elma sirkesi daha etkili bilinmektedir. Bir miktar elma sirkesi ile eşit miktarda içme suyu karıştırılıp yüze sürülürse, bir süre sonra cildin tonunun açıldığı görülür.

Kaymak Maskesi

Kaymak da ten beyazlatan ürünlerden birisidir. Suda yumuşattığınız bir miktar yulaf ezmesini aynı miktarda kaymak ve bir çay kaşığı limon suyu ile karıştırıp cildinize sürmeniz yeterlidir. Karışıma bir tatlı kaşığı kadar domates suyu da eklerseniz daha olumlu sonuçlar almanız mümkündür.

Yüz Beyazlatıcı Patates Maskesi

Mutfağınızda bol bol kullandığınız patatesi, cilt beyazlatıcı olarak da kullanabilirsiniz. Bu uygulama gayet pratik ve faydalıdır. Bir adet patatesi oval ve ince bir şekilde dilimleyerek yüzünüzde 10 dakika kadar bekletin. Sadece bu kadar…
Yüzünüzü beyazlatmak için kimyasal kremlerden veya cilt beyazlatıcı doğal olmayan kremlerden de faydalanmanız mümkündür. Ancak bilinmelidir ki doğal maskelerin yerini hiçbir kimyasal ürün tutmamaktadır. O pahalı kremleri kullanmaktansa bu doğal cilt beyazlatıcı maskeleri denemek en mantıklısı olsa gerek.
Etiketler

Yorum Sırası Sizde

css.php