Yağlı Cilt Bakımı İçin Salatalık Maskesi

   Yağlı ciltlerin en büyük problemleri sivilceler ve yağlanmanın oluşturduğu çirkin parlaklıktır. Bu yüzden yağlı ciltlere sahip olanların farklı uygulamalar sayesinde bu sorunlarına çözüm aramaları gerekmektedir. Bu yazıda anlatacağımız maske, yağlı ciltlerdeki yağ oranının azalmasına dolayısıyla sivilce gibi oluşumların önlenmesine sebep olacaktır. Yağlı Ciltler İçin...

136 0
   Yağlı ciltlerin en büyük problemleri sivilceler ve yağlanmanın oluşturduğu çirkin parlaklıktır. Bu yüzden yağlı ciltlere sahip olanların farklı uygulamalar sayesinde bu sorunlarına çözüm aramaları gerekmektedir. Bu yazıda anlatacağımız maske, yağlı ciltlerdeki yağ oranının azalmasına dolayısıyla sivilce gibi oluşumların önlenmesine sebep olacaktır.
Yağlı Ciltler İçin Salatalık Maskesi Tarifi
Bu maskenin hazırlanması için gerekli olan malzemeler şunlardır:
-Bir yemek kaşığı salatalık suyu
-2-3 damla limon suyu
-Bir çay kaşığı kadar yeşil kil
-Bir tane yumurtanın akı

   Tüm malzemeleri cam bir kasede karıştırın. Oluşturduğunuz karışımı gözlerinizden uzak tutmak şartıyla tüm yüzünüze uygulayın. Uygulamadan 15 dakika kadar sonra ise yüzünüzü normal su ile durulayın ve ardından nemlendirici kreminizi sürün. Bu maskeyi 3-4 günde bir uygulayabilirsiniz. Maskenin içerisinde yer alan kilin en büyük özelliği cildi yağlardan arındırmasıdır. Bu yönüyle sivilcelerin giderilmesi konusunda fazlasıyla yardımcı olacaktır. Bu maskenin uygulanmasında dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan birisi, uygulama sonrasında nemlendirici sürmektir. Maskeden sonra ciltteki yağlanma sebepli parlaklık da giderilmiş olacaktır.
Etiketler

Yorum Sırası Sizde

css.php