Yeşilçayın Yüze Yararları

   Diyet programlarında, zayıflamada, kalp ve damar rahatsızlığını gidermede fazlası ile etkili olan yeşilçay cilt için de çok faydalıdır. Yeşilçayın cilde faydaları araştırmalarla kanıtlanmıştır.    Yapılan bir araştırmada, yeşilçayın yüze faydalarını anlayabilmek için, bir grup kadına yeşilçay tabletleri ve yeşilçay özlü kremler verilmiş. Diğer gruba...

202 0
   Diyet programlarında, zayıflamada, kalp ve damar rahatsızlığını gidermede fazlası ile etkili olan yeşilçay cilt için de çok faydalıdır. Yeşilçayın cilde faydaları araştırmalarla kanıtlanmıştır.
   Yapılan bir araştırmada, yeşilçayın yüze faydalarını anlayabilmek için, bir grup kadına yeşilçay tabletleri ve yeşilçay özlü kremler verilmiş. Diğer gruba ise benzer içerikli ama içersinde yeşilçay bulunmayan ürünler. Araştırmanın sonunda yeşilçay kullanan kadınlarda cilt elastikiyetinin belirgin şekilde fazla olduğu gözlenmiş.
   Yeşilçayın en büyük etkilerinden bir tanesi yaşlanmayı geciktirme özelliğidir. Düzenli bir şekilde yeşilçay tüketenlerde kırışıklıkların oluşumunun daha az olduğu bilinmektedir. Yeşil çayın olumlu özelliklerinden daha iyi yararlanmanız için sizlere birkaç öneride bulunacağız.
Göğüslerinizi Sıkılaştıracak Yeşilçay Tarifi
İki kaşık yoğurt ve bir kaşık yeşilçay (demlenmiş hali)’ı karıştırın. Hazırladığınız karışımı göğüslerinize sürün ve on dakika sonra yıkayın. Bu tarifin göğüsleri sıkılaştırdığı bilinmektedir.

Yeşilçay ile Yüz Cildinizi Sıkılaştırın
Bir miktar yeşilçay ve ayı miktarda kaynamış suyu karıştırın. Bir-iki dakika demlendikten sonra suyunu süzerek, bir pamuk yardımı ile yüzünüze sürün. Bu tarif cildi sıkılaştırmaktadır. Aynı zamanda doğal bir yüz temizleyici sayılmaktadır. Yüze doğal bir parlaklık sağlamaktadır.
Yeşilçay ve Kil Maskesi

Kil maskesini yeşilçay ile hazırlayarak da güzel sonuçlara varabilirsiniz. Bir yemek kaşığı kile bir yemek kaşığı yeşilçay ekleyerek maskeyi yüzünüze sürün. 10 dakika sonra yüzünüzü temizleyin ve yüzünüze doğal nemlendirici bitkisel yağlardan birini uygulayın.
Etiketler

Yorum Sırası Sizde

css.php