Yoğurt Yüze İyi Gelir mi Yoğurt Maskesi

   Sofralarımızda saf hali ile veya ayran olarak başköşede duran yoğurdun, sağlığımız için olduğu kadar cilde ve yüze de faydaları var. Hazırlayacağınız bir yoğurt maskesini yüzünüze sürerek güzel ve etkili sonuçlar alabilirsiniz. Yüze yoğurt sürüldüğünde cilt hem beslenmiş hem de nemlenmiş olur. Yoğurdun yüze en...

217 0
   Sofralarımızda saf hali ile veya ayran olarak başköşede duran yoğurdun, sağlığımız için olduğu kadar cilde ve yüze de faydaları var. Hazırlayacağınız bir yoğurt maskesini yüzünüze sürerek güzel ve etkili sonuçlar alabilirsiniz. Yüze yoğurt sürüldüğünde cilt hem beslenmiş hem de nemlenmiş olur. Yoğurdun yüze en büyük faydası ise cildi yenilemesi olarak bilinir. Öyle ki yoğurt yüze sürüldüğünde ölü ve cansız deri dökülmeye başlar ve hemen ardından yeni deri tabakaları oluşmaya başlayarak cildin tazelenmesini sağlar.
   Yoğurdu katıksız bir şekilde de yüzünüze sürebilirsiniz; ancak limon suyu da karıştırarak hazırlayacağınız bir maske daha etkili olacaktır. Özellikle sivilce tedavisi için uygun olan bu karışım, cildiniz yağlıysa yağ oranının da dengelenmesini sağlayacaktır.
Yoğurt-Limon Maskesi Tarifi ve Faydaları

Uygun bir kaba 2-3 kaşık yoğurt koyunuz. Taze bir limonun suyunu sıkarak 1 tatlı kaşığı limon suyunu yoğurdun içine ekleyiniz. Karıştırdıktan sonra gözleriniz ve çevresi hariç tüm yüzünüze sürünüz. Yoğurt maskesi yüzünüzde kuruyacak ve bir miktarı da cilt tarafından emilecektir. Maske kuruduktan sonra normal su ile temizleyebilirsiniz. Sonrasında da nemlendirici kreminizi sürmeniz yararlı olacaktır.
Yoğurt Maskesinde Limonun Etkisi
Limon dezenfekte etmekte çok etkili bir bitkidir. Limon suyu sayesinde cildiniz temizlenmiş olacak, sivilcer kurumuş ve yeni oluşumları önlenmiş olacaktır. Aynı zamanda cildin yağ oranı dengelenmiş olacaktır.
Yoğurdun Etkisi

Yoğurt da yüz derisinin yenilenmesini sağlayacak aynı zamanda cildi nemlendirecek ve beslenmesini sağlayacaktır.
Limona karşı hassasiyeti olanlar alternatif olarak çilekli yoğurt maskesi de uygulayabilirler. Aynı miktarlarda yoğurt ve ezilmiş çileği karıştırarak cildinize uygalarsanız da etkili sonuçlar elde etmiş olursunuz.
Etiketler

Yorum Sırası Sizde

css.php