Yüze Limon Sürülür mü?

   Cilt için birçok faydası olan limon, çeşitli maskelerde veya karışımlarda kullanılmaktadır. Limon suyu iyi bir yüz temizleyici ve cilt gerginleştirici özelliğe sahiptir. Aynı zamanda sivilce oluşumunu engellediği ve var olan sivilceleri yok ettiği de bilinmektedir. Ancak yüze limon sürmek doğru mudur veya limon yüze...

258 0
   Cilt için birçok faydası olan limon, çeşitli maskelerde veya karışımlarda kullanılmaktadır. Limon suyu iyi bir yüz temizleyici ve cilt gerginleştirici özelliğe sahiptir. Aynı zamanda sivilce oluşumunu engellediği ve var olan sivilceleri yok ettiği de bilinmektedir. Ancak yüze limon sürmek doğru mudur veya limon yüze nasıl sürülür sorularına da cevap vermek yerinde olacaktır.
Limon içeriği sebebiyle yakıcı özelliğe sahiptir. Limonun asit özelliği özellikle hassas ve kuru ciltlerde istenmeyen durumlara sebep olabilmektedir.
Limon Yüze Zarar Verir Mi?

Limon yüze saf haliyle sürülmemelidir. Saf haliyle sürülen limon, yağlı ciltlere çok zarar vermese de hassas ve kuru ciltlerde fazlası ile olumsuz sonuçlar doğurabilir. Limon genellikle yoğurt veya bal ile beraber cilde sürülmektedir. Hem yoğurt hem de bal limonun o olumsuz özelliklerini yok etmekte etkilidirler.
Limon Yüze Nasıl Sürülür?

Cildiniz için limonun özelliklerinden faydalanmak istiyorsanız şunları uygulayabilirsiniz. İki kaşık yoğurda 1-2 kaşık limon suyu karıştırarak yüzünüze sürün ve 10-15 dakika sonra yıkayın.
   Ya da bir yemek kaşığı bala 1 çay kaşığı limon suyu ekleyerek yüzünüze uygulayın ve 15 dakika sonra yüzünüzü yıkayın. Limonu saf haliyle yüzüne süren yağlı cilt sahipleri, limonun yüzde durma süresini 5 dakikadan fazla tutmamalıdırlar. Ayrıca saf hali ile sürmek yerine az miktar su ile karıştırılıp uygulanırsa daha sağlıklı sonuçlar elde edilebilir.
Etiketler

Yorum Sırası Sizde

css.php