Avokado Yağı Nasıl Kullanılır?

   Çok büyük yararları olan avakada yağının cilde kullanımı, saçlara kullanımı hakkında ayrıntılı bilgiler vermeye çalışacağız. Daha önceki yazımızda ‘’Avokado Yağının Cilde Faydaları’’ ile ilgili ayrıntılı bilgiler vermiştik. İlgili yazımızda nasıl kullanılması gerektiği ile ilgili kısa bilgi vermiştik; ancak internet ortamında kullanım şekli hakkında pek...

433 0
   Çok büyük yararları olan avakada yağının cilde kullanımı, saçlara kullanımı hakkında ayrıntılı bilgiler vermeye çalışacağız. Daha önceki yazımızda ‘’Avokado Yağının Cilde Faydaları’’ ile ilgili ayrıntılı bilgiler vermiştik. İlgili yazımızda nasıl kullanılması gerektiği ile ilgili kısa bilgi vermiştik; ancak internet ortamında kullanım şekli hakkında pek bilgi olmadığı için bu konuyu açmanın yararlı olacağını düşündük. Şimdi aşağıdaki sorulara cevap bulabileceksiniz?
-Avokada yağının kullanımı nasıldır?
-Avokado yağı tek başına yüze sürülür mü?
-Avokado yağı cilde ve saça nasıl uygulanır nasıl sürülür?

Yüze ve Cilde Uygulanma Şekli

Bitkisel yağların kullanımında her zaman dikkatli olunmalıdır. Bilinçsizce yüze sürülen bu yararlı yağlar bazen yarardan çok zarar getirebilir. Cilt bakımında çokça başvurulan bu yağların her birinin özellikleri birbirinden farklıdır ve kullanım şekli de buna göre değişmektedir. Bildiğimiz bitkisel yağlar; sabit yağlar ve uçucu yağlar olmak üzere ikiye ayrılıyor. Sabit yağların tek başına yüze sürülmesi mümkündür; ancak uçucu (yakıcı) yağların mutlaka hafif su ile seyreltilmesi veya sabit yağlardan biri ile karıştırılarak yüze sürülmesi gerekmektedir. İşte avokado yağı da uçucu bir yağdır; yani sabit bir yağla karıştırılması gerekmektedir. Ya da cilde tek başına sürülecekse çok az bir miktarda ve uzun aralıklarla sürülmelidir. Gelelim kullanımına:
Kullanım Şekli 1: Eşit miktarda jojoba yağı veya buğday yağı ile karıştırılarak yüze sürülebilir. Bunun için her iki yağı avucunuza az miktar boşaltarak birkaç dakika ısınmasını bekleyin. Vücut sıcaklığına kavuşması yeterlidir. Sonra da gözlerinizden uzak tutarak sürme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.
Kullanım Şekli 2: Hafif ıslatılmış bir pamuk parçasına birkaç damla dökerek cildinize uygulayabilirsiniz.

Avokado Yağı Saça Nasıl Uygulanır?

Daha önce bu yağın saçlar için de çok güzel etkiler i olduğunu yazmıştık. Burada da saçlara uygulanması hakkında bilgi vermek yararlı olacaktır. Saçlarınızda avokado yağının olumlu etkilerini görmek için:

Eşit miktarda, tatlı badem yağı, zeytinyağı ve avokado yağını karıştırarak hafifçe ısıtın. Isıtma işlemini direk ateşe tabi tutarak yapmayın. Uygun bir kaba (cam olması tavsiye edilir) koyduktan sonra kabı sıcak suda tutarak ısıtabilirsiniz. Daha sonra karışı saç köklerinize masaj yaparak iyice yedirin ve yarım saat kadar sonra saçlarınızı iyice yıkayın ve durulayın.
Etiketler

Yorum Sırası Sizde

css.php