Avokado Yağı Saça Nasıl Uygulanır?

   Ülkemizde henüz tanınmaya başlanan ve kullanımına son dönemlerde başlanan avokado ve avokado yağı; gerek cilt bakımında gerekse de saç bakımında sıkça kullanılan birer besin kaynağı ve bakım ürünüdür. Saç ve cilt için haricen kullanılan avakado yağının, birkaç damlasının bir bardak su ile karıştırılarak içilmesi...

1469 0
   Ülkemizde henüz tanınmaya başlanan ve kullanımına son dönemlerde başlanan avokado ve avokado yağı; gerek cilt bakımında gerekse de saç bakımında sıkça kullanılan birer besin kaynağı ve bakım ürünüdür. Saç ve cilt için haricen kullanılan avakado yağının, birkaç damlasının bir bardak su ile karıştırılarak içilmesi de mümkündür.
   Ilıman iklim meyvesidir ve ülkemizde Akdeniz Bölgesinde yetişme ortamı bulmaktadır. Avokado yağı uçucu bir yağdır. Bu yüzden tek başına değil de sabit yağlardan biri ile karıştırılarak veya su ile seyreltilerek kullanılması önerilmektedir.
‘’Avokado yağı saçlara nasıl uygulanır, avokado yağı saça nasıl sürülür, avokado yağının saça kullanımı nasıldır, avokado yağı tek başına saça sürülür mü’’
Avokado Yağının Saçlarda Kullanımı Nasıl Olmalı?
   Örneğin badem yağı sabit yağlardan biri olduğu için saçlara tek başına uygulanması mümkündür. Bunun herhangi bir sakıncası yoktur. Ancak aynı durum avokado yağı için geçerli değildir. Bu yüzden sabit yağlardan biri ile karıştırılmadan saça sürülmesi önerilmez. Saç için avokado yağının kullanım şeklini açıklıyoruz. Bu kullanım sonucunda ipeksi saçlar, parlak saçlar ve canlı saçlar elde edeceğinizden emin olabilirsiniz. Özellikle boyanmış ve boyadan yıpranmış saçlar için mükemmel etkilidir. En iyi özelliği ise saçı fazlası ile yumuşatmasıdır.
Nasıl Uygulanır?
   Saçlarınızın uzunluğuna göre eşit miktarda avokado yağı, zeytinyağı ve tatlı badem yağını cam bir kâsede karıştırın. Şimdi bunların etkisini daha iyi görmek için biraz ısıtmamız gerekecek. Ancak ısıtma işlemini direk ateşe, tüpe vb. maruz bırakarak yapmayacağız. Kaseyi sıcak bir suyun içine yerleştirin ve içindeki karışımın biraz ısınmasını sağlayın. Daha sonra parmak uçlarınızla saç köklerine masaj yapmak kaydıyla iyice yedirin. 5 dakikalık zaman süresince masaj yaptıktan sonra bırakın ve 20-30 dakika sonra normal şampuanınızla saçınızı iyice durulayın.
   Saç yıkama/durulama işlemini iyi bir şekilde yaptığınızdan emin olun; aksi takdirde saç derisinde kalan yağlar saç köklerinin havalanmasını engelleyecektir.
Avokado Yağının Saça Faydaları
Avokado yağının saçlar için önemi, onları mükemmel derecede yumuşatması ve boyadan, kötü hava koşullarından, temiz olmayan ortamlardan, nemsizlikten yıpranan saçları tekrar onarmasıdır. Kuru saçlara sahip olanların kullanması özellikle önerilmektedir. Saç uçlarının kırılması probleminde de etkili olduğu bilinmektedir.
Saça Tek Olarak Sürülür mü?

   Bu yağ ne cilde ne de saça tek başına sürülmemelidir. Mutlaka sabit yağlardan biri ile karıştırıldıktan sonra kullanılması gerekmektedir

Etiketler

Yorum Sırası Sizde

css.php