Avokado Yağı Yüze Sürülür mü?

   Cilt bakımındaki bazı yanlış uygulamalar bazen telafisi mümkün olmayan zararlara yol açabilir. Onca emeği, bakımı sırf yüzümüzü daha çok güzelleştirmek, cilt sorunlarını ortadan kaldırmak için yaparız; ancak bunu yaparken bazen hatalara düşebilir, kaş yapayım derken göz çıkarabiliriz. Avokado yağı da yanlış kullanılabilecek ve yanlış...

1840 0
   Cilt bakımındaki bazı yanlış uygulamalar bazen telafisi mümkün olmayan zararlara yol açabilir. Onca emeği, bakımı sırf yüzümüzü daha çok güzelleştirmek, cilt sorunlarını ortadan kaldırmak için yaparız; ancak bunu yaparken bazen hatalara düşebilir, kaş yapayım derken göz çıkarabiliriz. Avokado yağı da yanlış kullanılabilecek ve yanlış kullanıldığında da istenmeyen sonuçlara sebep olabilecek bir yağdır. Bu yüzden olsa gerek ‘’avokado yağı yüze sürülür mü, sürülürse tek başına sürülür mü, hangi yağlarla karıştırılıp sürülmeli’’ gibi soruların cevaplarını almak bir hayli önemlidir.
Avokadonun yüze kullanımı hakkında daha detaylı bilgi almak için şu yazımızı gözden geçirmenizde de fayda vardır. Şimdi gelelim avokado yağının yüze kullanımının nasıl olması gerektiğine:

Avokado Yağını Cildime Nasıl Sürebilirim?

   Avakado, kayısı çekirdeği, lavanta gibi birçok bitkisel yağ uçucu yağlar (yakıcı yağlar) olarak sınıflandırılmaktadır. Bu yağların dışında kalan buğday, jojoba, badem, susam gibi yağlar da sabit yağlar grubundadır. Uçucu yağların tek başına yüze veya vücudun herhangi bir bölgesine kullanılması sakıncalı sayılmaktadır. Bu yüzden avokado yağını da ya ıslak bir pamuk sayesinde hafif seyrelterek ya da sabit yağlardan biri ile karıştırarak kullanmalıyız. Şimdi sizlere bazı sabit yağları göstereceğiz. Cilt tipinize uygun olarak avokado yağını hangi sabit yağlarla beraber yüzünüze sürebileceğinize siz kendiniz karar vereceksiniz.
Cilt tipinize, sorununuza göre avokado yağını aşağıdaki yağlardan biriyle karıştırarak cildinize veya yüzünüze uygulayabilirsiniz (ikisi eşit miktarlarda olsun):
Buğday, fındık, haşhaş, badem, ceviz, susam, kakao, keten, çörekotu, pelesenk, kantaron, gliserin yağları…
Not: Yukarıdaki yağlardan birini bulamıyorsanız ve avokado yağını tek başına kullanmak istiyorsanız başka çözüm yolları da bulabilirsiniz. Üstteki yöntem kadar önerilmese de bir pamuk parçasına 2-3 damla dökerek yüzünüze sürebilirsiniz. Ancak bu pamuk kesinlikle ıslatılmış olmalı ve yüzüe sürülürken gözler ve göz çevresi mutlaka korunmalıdır.
Etiketler

Yorum Sırası Sizde

css.php