Biberiye Yağı Yüze Sürülür mü?

   Daha önce yazdığımız ‘’Biberiye Yağının Cilde Faydaları’’ adlı yazımızda bu yağın cilt için tüm faydalarını yazmış ve kullanımı hakkında kısa da olsa bilgiler vermiştik. Bu yazımızda ise biberiye yağının cilde kullanımında dikkat edilmesi gereken hususlar hakkında bilgi vermeye çalışacağız.    Biberiye yağının cilt için...

1888 0
   Daha önce yazdığımız ‘’Biberiye Yağının Cilde Faydaları’’ adlı yazımızda bu yağın cilt için tüm faydalarını yazmış ve kullanımı hakkında kısa da olsa bilgiler vermiştik. Bu yazımızda ise biberiye yağının cilde kullanımında dikkat edilmesi gereken hususlar hakkında bilgi vermeye çalışacağız.
   Biberiye yağının cilt için birçok faydası bulunsa da kullanıldığında kesinlikle dikkat edilmesi gerekmektedir. Evet bu yağ gerçekten birçok cilt sorununa çözüm olabilmektedir; ancak yanlış kullanıldığında yararından çok zararıyla karşılaşmak da mümkündür.
Biberiye yağı daha çok selülit ve varis problemlerinde kullanılan karışımlarla beraber kullanılmaktadır. Yüz bölgesi için ise akne tedavisi ve cilt sıkılaştırma amacıyla kullanılır.
Biberiye Yağı Cilde (Yüze) Sürülür mü?
Bu yağ kesinlikle tek başına yüze sürülmemelidir. Yakıcı (uçucu, aromaterapi) yağlardan biri olan bu yağ hiçbir şekilde tek başına yüze sürülmez. Uzmanlar bu yağın sabit yağlardan biri ile karıştırılarak kullanılmasını önermektedirler.

Biberiye Yağı Yüze Nasıl Sürülür?
Sivilce tedavisi amacıyla bu yağı kullanacaksanız, az önce de belirttiğimiz gibi bunu tek başına değil de sabit bir yağla karıştırdıktan sonra kullanmalısınız. Yüz için faydalı bir yağ olan jojoba yağı ile karıştırarak yüzünüze uygulayabilir ve sivilce tedavisinde kullanabilirsiniz. Bunun için 1 damla biberiye yağı kullanacaksanız 4 damla da jojoba yağı kullanmanız gerekir. Kısacası şunu söyleyebiliriz. Yakıcı yağlardan bir ölçek, sabit yağlardan da 4 ölçek olacak şekilde karışım hazırlandıktan sonra kullanılmalıdır.
İki yağı karıştırdıktan sonra bir pamuk parçası ile sadece sivilcelerinize sürebilir veya sıkılaştırma amacıyla göz ve göz çevresi haricinde tüm yüzünüze uygulayabilirsiniz.

Önemli Uyarı! : Hamile bayanların kullanması çok sakıncalıdır. Ayrıca cilt hassasiyeti olanların veya önemli bir hastalığı olanların, kullanmadan önce doktoruna başvurmaları gerekir.
Etiketler

Yorum Sırası Sizde

css.php