Buğday Yağı Nasıl Kullanılır?

   Cilt problemlerinin giderilmesinde, kırışıklıkların önlenmesinde, güneş lekelerinin tedavisinde, gebelik çatlaklarının tedavisinde, yanıklardan kaynaklanan yaraların iyileştirilmesinde ve saçlara parlaklık, dayanıklılık kazandırmada kullanılan buğday yağını kullanımı oldukça basittir. Basit olmasının yanında gerçekten çok yararlı bitkisel bir yağdır. Bir önceki yazımız olan ‘’Buğday Yağının Cilde Faydaları’’ adlı...

704 1
   Cilt problemlerinin giderilmesinde, kırışıklıkların önlenmesinde, güneş lekelerinin tedavisinde, gebelik çatlaklarının tedavisinde, yanıklardan kaynaklanan yaraların iyileştirilmesinde ve saçlara parlaklık, dayanıklılık kazandırmada kullanılan buğday yağını kullanımı oldukça basittir.
Basit olmasının yanında gerçekten çok yararlı bitkisel bir yağdır. Bir önceki yazımız olan ‘’Buğday Yağının Cilde Faydaları’’ adlı yazımızda yararlarını uzun uzadıya ele aldık. Burada ise nasıl kullanılması gerektiği ile ilgili sizlere cildefaydalari.net olarak aydınlatıcı bilgiler vermeye çalışacağız.

Buğday Yağı Cilde/Yüze Nasıl Sürülür Nasıl Uygulanır?

Kırışıklıklarınızı gidermek, güneş lekelerinin rengini açmak, yüzü nemlendirmek istiyorsanız buğday yağı sizin için güzel bir çözüm olabilir. Yüz bakımı için şunları yapmanız yeterlidir.

   Yüze Kullanımı: Bir miktar buğday yağını avucunuza alın ve sadece vücut sıcaklığınız yardımı ile birazcık ısıtın. Bunun için avucunuzda birkaç dakika tutmanız yeterlidir. Bunu yaptıktan sonra gözleriniz haricindeki tüm yüz bölgenize yağı iyice yedirebilirsiniz. İsteğinize bağlı olarak boyun bölgenize ve dekoltenize de uygulamanız mümkündür. İşlemi yaptıktan sonra en az 30 dakika bekleyip yüzünüzü yıkayabilirsiniz. 8 saatten fazla kalmaması cilt sağlığınız için yararlı olacaktır. Buğday özü yağını farklı güzellik maskeleri yardımı ile de kullanabilirsiniz. Cildinize uygun olan cilt bakım maskelerine birkaç damla eklemeniz yeterli olacaktır. Nasıl kullanılırsa kullanılsın, öncesinde yüzün iyice temizlenmiş olması gerekmektedir.

Hamilelik Çatlakları İçin Karın Bölgesine: Buğday yağı hamilelik çatlaklarının giderilmesinde de etkili olduğu için sıkça kullanılmaktadır. Çatlakları önlemek için bir miktar buğday yağını tek başına karın bölgenize iyice yedirin. Yedirme işlemini çok yavaş hareketlerle masaj yaparak yapın.

Saçlara Nasıl Uygulanır?

Saçları güçlendirmede, onlara parlaklık kazandırmada çok etkili olan buğday yağı, tek başına saç için kullanılabilir. Bir-iki kaşık buğday yağı saç diplerine iyice yedirilir ve 30 dakika ile bir gece gibi sürede saçlar yıkanır. Yarım saat minimum, bir gece ise maksimum süredir. Yarım saatten önce yıkamanız durumunda etkisini göstermesi zor olacaktır. Bir geceden fazla tutulduğu halde ise saçların hava almasını önleyeceği için istenmeyen sonuçlara sebep olacaktır. Buğday yağını zeytinyağı ve badem yağı ile karıştırarak da saçlara sürmeniz mümkündür.
Etiketler

Yorum Sırası Sizde

1 comment

  1. Adsız Cevapla

    buğday yağını yüzümüze sürdükten sonra güneşe cıkılsa cilde zararı varmıdır

css.php