Ceviz Yağı Nasıl Kullanılır?

   Gerek harici olarak cilde sürebileceğiniz, gerekse de dahili olarak tüketebileceğiniz ceviz yağının etkileri mükemmeldir. Bir önceki yazımızda ceviz yağının cilde faydaları ile ilgili aydınlatıcı bir yazı hazırlamıştık. Bu yazımızda ise ceviz yağının kullanımı hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Ceviz yağını üç farklı şekilde kullanabilirsiniz. Cildinize...

211 0
   Gerek harici olarak cilde sürebileceğiniz, gerekse de dahili olarak tüketebileceğiniz ceviz yağının etkileri mükemmeldir. Bir önceki yazımızda ceviz yağının cilde faydaları ile ilgili aydınlatıcı bir yazı hazırlamıştık. Bu yazımızda ise ceviz yağının kullanımı hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Ceviz yağını üç farklı şekilde kullanabilirsiniz. Cildinize veya yüzünüze direk sürebilir, maskelerinizde kullanabilir veya suya karıştırmak suretiyle içebilirsiniz. Şimdi yüze, saça kullanımı ve içme yoluyla tüketimi hakkında bilgi verelim.

Ceviz Yağının Cilde Kullanımı
Cildinizi nemlendirmek, kırışıklıkları yok etmek, pullanmaları gidermek, dudak çatlaklarını iyileştirmek için ceviz yağını kullanmanız yararlı olabilir. Bunun için yapmanız gereken tek şey ceviz yağını direk yüzünüze sürmek yahut da kullandığınız güzellik maskelerine bir miktar eklemektir. Avucunuza birkaç damla ceviz yağı alarak tüm yüzünüze (gözler hariç) sürün ve iyice yedirin. Bu işlemden yarım saat kadar sonra yüzünüze temizleyebilirsiniz.
   Ayrıca ceviz yağını maskelerinizde kullanmak isterseniz, maskenizin içine 3-5 damla eklemeniz yeterli olacaktır.

Ceviz Yağı Saça Nasıl Uygulanır?
Saçlar için de mükemmel etkilerinin olduğu bilinmektedir. Saç köklerinize masaj yoluyla yedirmeniz yeterli olacaktır. İsteğe bağlı olarak, badem yağı ve zeytin yağı ile de karıştırılıp sürülebilir. Azami olarak bir gece kaldıktan sonra saçlar mutlaka yıkanmalıdır. 1-3 saat arası ise saçta kalması için ideal sürelerdir.

Ceviz Yağı Nasıl Tüketilir?
Cildiniz haricinde ceviz yağını beslenme yoluyla da tüketmek isteyebilirsiniz. Bunun için günde bir su bardağı kadar suya 1 çay kaşığı ceviz yağı ekleyip içmeniz yeterli olacaktır.
Etiketler

Yorum Sırası Sizde

css.php