Ceviz Yağı Saça İyi Gelir mi?

   Gerek cilt için gerekse de genel sağlık için birçok faydası bulunan ceviz yağının saçlara da çok iyi geldiği bilinmektedir. Hem direk saça uygulanabilmesi hem de diğer bazı yararlı yağlarla karıştırılarak sürülmesi en büyük avantajlarından birisidir. Ceviz yağının saça faydaları gerçekten çok fazla. Saçın hem...

289 0
   Gerek cilt için gerekse de genel sağlık için birçok faydası bulunan ceviz yağının saçlara da çok iyi geldiği bilinmektedir. Hem direk saça uygulanabilmesi hem de diğer bazı yararlı yağlarla karıştırılarak sürülmesi en büyük avantajlarından birisidir. Ceviz yağının saça faydaları gerçekten çok fazla. Saçın hem beslenmesini, güçlenmesini sağlayan ceviz yağı ayrıca saçların hızlı uzamasında ve saçların beyazlamasının önlenmesinde de çok etkili. İsterseniz bu bitkisel yağın saçlar için faydalarına bir göz atalım.
Ceviz Yağının Saçlara Faydası
-Saç köklerini besler ve onların güçlenmesini sağlar.
-Matlaşmış, parlaklığını yitirmiş olan saçların tekrar doğal parlaklığına kavuşmasını sağlar.
-Saçları dolgunlaştırır ve canlı görünmesini sağlar.
-Saç kırıklarının engellenmesinde etkilidir.
-Saçların hızlı uzamasında yardımcı rol üstlendiği bilinmektedir.
-Saç beyazlamasını geciktirir.
-Derinin nemli kalmasını sağlayarak bir nevi kepeklenmeyi önlemiş olur.
-Dökülmelere iyi geldiği, dökülmeyi durdurduğu bilinmektedir.
Ceviz Yağının Saça Nasıl Sürülür/Uygulanır?
Tek başına cilde veya saça uygulandığında herhangi bir zararının olmadığı yağlardan biridir. Bu yüzden gerek cilde gerekse de saça ve saç köklerine tek başına direk sürülebilir. Çünkü ceviz yağı sabit yağlar kategorisinde yer almaktadır.
   Ceviz yağı ile saçlarınıza ve saç derinize bakım yapmak isterseniz, onu saç köklerinize masaj yapmak kaydıyla iyice yedirebilirsiniz. Bu masajın en az on dakika yapılması önemlidir. O esnada saçlarınızı hem bu yağla beslemiş olursunuz hem de o bölgedeki kan dolaşımını hızlandırarak ekstra yarar sağlamış olursunuz. Sürme işlemi bittikten yaklaşık bir saat sonra saçlarınızı durulayabilirsiniz.
   Ayrıca ceviz yağını, saç için faydalı diğer bazı bitkisel yağlarla karıştırarak da uygulamanız mümkündür. Bunun için eşit miktarlarda ceviz yağı, tatlı badem yağı ve zeytinyağını karıştırarak uygulamanız yeterlidir.

   Bu işlemi haftada bir tekrar etmelisiniz. Düzenli yapılmayan hiçbir cilt veya saç bakımı etkisini yeterince gösteremeyecektir. Bu düzene dikkat ettiğiniz takdirde saçlarınızdaki olumlu değişimi görebilirsiniz.
Etiketler

Yorum Sırası Sizde

css.php