Çevre Temizliği ile İlgili Kompozisyon

   İnsanlar, çevresi ile bir bütünlük içerisindedir. İsteseler de istemeseler de çevreden etkilenir ve aynı zamanda çevreyi etkilerler. Çevre kişinin sağlığı açısından çok önemlidir. Kirli, pis bir çevre nasıl ki insanları hasta eder onları sağlığından ederse, temiz çevre de aksine insanı sağlıklı kılar.    Bu...

3577 3

   İnsanlar, çevresi ile bir bütünlük içerisindedir. İsteseler de istemeseler de çevreden etkilenir ve aynı zamanda çevreyi etkilerler. Çevre kişinin sağlığı açısından çok önemlidir. Kirli, pis bir çevre nasıl ki insanları hasta eder onları sağlığından ederse, temiz çevre de aksine insanı sağlıklı kılar.
   Bu anlamda insanların çevreye özen göstermesi, onu her zaman temiz tutması gerekmektedir. Çevre denilince insanın aklına sadece dışarısı gelmemelidir. Bizlere en yakın çevremiz, evimizin içi yani odalarımızdır. Çevre temizliğine odalarımızdan, evimizin içinden başlamalı, öncelikle sürekli yatıp kalktığımız mekanların temizliğine dikkat etmeliyiz. Ancak çevre temizliği sadece bununla sınırlı kalmamalı, aynı zamanda dış çevre de temiz tutulmalıdır.
   Aslında temiz bir çevre için temizlemekten çok, kirletmemek daha önemlidir. Tüm insanlar bu konuda hassas olur, çöplerini yere atmaz, çevreyi kirletmez ise temizlenmesi gereken bir çevre de olmaz. Dinimiz de çevre temizliğine çok önem vermiştir. Temizlik imandandır, sözü de dinimizin temizliğe verdiği önemi belirtmektedir. Herkes kendi evinin önünü temiz tutsa bile tertemiz bir dünya oluşmuş olacaktır.
   Temizlik, insanın karakterini de yansıtmaktadır. Yüzyıllar öncesinden bile atalarımız bu durumun farkına varmış ve ”Aslan yattığı yerden belli olur.” sözünü söylemişlerdir. sürekli kirli yaşayan gerek çevresine gerekse de giyim kuşamına önem vermeyen, temiz tutmayan birinin çok karakterli olabileceğini söylemek gerçekten çok zordur.
   Hem kendi sağlığımız hem de başka canlıların sağlığı için çevremizi mutlaka temiz tutmalı, bu konuda gereken her şeyi yapmalıyız.

Etiketler

Yorum Sırası Sizde

3 comments

  1. Adsız Cevapla

    güzellll muhteşem

  2. Adsız Cevapla

    güzelmiş ödevimi direk yazdım siz salaksınız her şeyi koymayın herkes araştırma da dahil her ödevini burdan yapıyo

  3. Adsız Cevapla

    Mallar sizi

css.php