Cilt İçin Gece Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

    Günlük koşuşturmalardan, stresten, temiz olmayan hava ve mekânlardan, sağlıksız beslenmeden veya bazı zararlı alışkanlıklardan dolayı cilt her zaman tehlike altındadır. Cildi bu olumsuz etkenlerden korumak adına insanlar farklı farklı uygulamalara, maskelere, kremlere başvurabilmektedir. Kendine bakım yapmayı seven bayanlar hem gündüz hem de gece...

235 0
    Günlük koşuşturmalardan, stresten, temiz olmayan hava ve mekânlardan, sağlıksız beslenmeden veya bazı zararlı alışkanlıklardan dolayı cilt her zaman tehlike altındadır. Cildi bu olumsuz etkenlerden korumak adına insanlar farklı farklı uygulamalara, maskelere, kremlere başvurabilmektedir. Kendine bakım yapmayı seven bayanlar hem gündüz hem de gece bakımını yapmaktadırlar. Ancak gece bakımının nasıl olması gerektiği ile ilgili pek de bilgisi olmayanlar, yanlış uygulamalara giderek ciltlerine daha fazla zarar verebilmektedir.
   Peki, sağlıklı bir gece bakımı nasıl olmalıdır? Uyumadan önce cilde neler yapılmalı, neler sürülmelidir? Hangi yaşta hangi bakımlar veya maskeler sürülmelidir? İşte tüm bu soruları sizler için, güzellik uzmanlarının görüşleri dâhilinde cevap veriyoruz.
Gece Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Yaşları kırkı geçmiş bayanların gece bakımı için özel kremler kullanması mümkün ve yerinde olabilir; ancak 40 yaşını görmemiş bayanlarda özellikler geceleri uyumadan önce özel içerikli kremler sürmeye asla gerek yoktur. Bayanlar genellikle henüz yirmili yaşlara girmeden makyaj ve cilt bakımına başlarlar. Cildini seven daha doğrusu sevdiğini düşünen bazı bayanlar gece bakımları için çoğu defa özel içerikli ve aynı zamanda çok pahalı kremlere yönelebilmektedir. Bu tür kremlerin yarardan çok zararı bulunmaktadır. Uzmanlara göre genç bayanların uyumadan önce özel kremler kullanması sakıncalıdır.
    20’li ve 30’lu yaşlardaki bayanların uyumadan önce herhangi bir nemlendirici krem kullanmaları yeterlidir. Nemlendiricilerin yanında ciltlerine uygun bazı bitkisel yağları sürmeleri de mümkündür. Bunların yanında yüze yapılan bazı masajlar en iyi kremlerden daha etkili olabilmektedir. Örneğin yüz masaj hareketleri için şunlar yapılabilir:
Göz altı morlukları ve göz çevresi kırışıklıkları (kazayağı) için: Parmaklar gözlerin altında ve burun kenarından başlatılarak şakaklara doğru götürülür.  Bu işleme uyumadan önce 30-40 tur devam edilirse hem göz altı morlukların hem de göz çevresi kırışıklıkların oluşumu engellenmiş olur.
Alın kırışıklıkları için: Parmaklar iki kaşın arasına yerleştirilerek alın bölgesine ve azıcık yukarıya doğru çekilir. Bu işlem için de 30-40 tur yeterlidir.

Genel Yüz Masajı: Kırışıklıkların oluşumunu önlemek amacıyla genellikle çeneden başlayarak yüzün üst bölgelerine doğru masaj yapılırsa, kan dolaşımının daha hızlı olması sağlanır ve cildin kendini yenilemesi daha kolay olur.
Etiketler

Yorum Sırası Sizde

css.php