Defne Yağının Saça Faydaları

   Güzel kokusuyla hem mutfaklarda hem de bakım ürünlerinde yer bulmayı başarmış olan defnenin yararları çoktur. Defne yağının da cilde olduğu gibi saça da çok faydası bulunmaktadır. Özellikle aşırı yağlanan saçların yağlanmasını önlediği bilinmektedir. Bunun yanında saç ve saç kökleri besleyerek güçlendirmekte, saç kepeklenmesini önlemekte,...

405 0
   Güzel kokusuyla hem mutfaklarda hem de bakım ürünlerinde yer bulmayı başarmış olan defnenin yararları çoktur. Defne yağının da cilde olduğu gibi saça da çok faydası bulunmaktadır. Özellikle aşırı yağlanan saçların yağlanmasını önlediği bilinmektedir. Bunun yanında saç ve saç kökleri besleyerek güçlendirmekte, saç kepeklenmesini önlemekte, hızlı uzamayı sağlamakta, saç kırıklarının oluşmasını önlemektedir.
Saçların uzun yıllar boyunca sağlığını ve güzelliğini devam etmesi fazlasıyla önemlidir. Saçlar estetiğin belki de en büyük sembollerinden birisidir. Saçları güzel, sağlıklı ve gür olanlar her zaman ilgi çekmektedir. Bu yüzden saçlara her zaman gereken önem verilmeli, bakımları düzenli bir şekilde yapılmalıdır.
Defne Yağının Saçlara Faydası
-Saçlardaki aşırı yağlanmayı önler.
-Saç tellerini ve saç derisini besler.
-Daha dolgun ve canlı saçlara sahip olmanızı sağlar.
-Farklı sebeplerden oluşan kepeklenmeyi yok eder ve tekrar oluşmasını önler.
-Saçların hızlı uzamasında yardımcı olur.
-Kırıkları engeller.
Defne Yağı Saça Nasıl Uygulanır?
   Farklı internet sitelerinde saç ve saç köklerine direk sürülebileceği söylense de aslında bu uzmanlar tarafından önerilmemektedir. Sadece defne yağı için değil, diğer tüm uçucu yağlar için bu durum geçerlidir. Bu yüzden bu uçucu yağlar cilde veya saça uygulanırken mutlaka sabit yağlardan uygun olanlarıyla karıştırılarak uygulanmalıdır. Defne yağının saça kullanımı konusunda da bu önerilmektedir.
Defne Yağının Saça Kullanımı
   Gerekli malzemeler: Aynı miktarlarda defne yağı, tatlı badem yağı ve zeytinyağı (Her birinden bir yemek kaşığı olabilir.)

Bu yağları karıştırdıktan sonra saç köklerinize iyice yedirin. Parmaklarınızla oval şekilde masaj yaparsanız etkisini daha iyi görürsünüz. Aynı zamanda karışım saçlara sürüldükten sonra 8-10 dakika kadar masaj yapmaya devam ederseniz kan dolaşımını da hızlandırmış olur ve etkisini kat kat artırmış olursunuz. Sürme işlemi ve masaj bittikten sonra yağlar saçta 1 saat kadar durmalı ardından da saçlar iyice yıkanmalıdır.

Etiketler

Yorum Sırası Sizde

css.php