Pedagojik Formasyon Ek Yerleştirme

Merkezi olarak yapılan pedagojik formasyon yerleştirmelerden sonra, hatırı sayılır oranda kontenjan boş kaldı. Henüz mezun olmamış üniversite öğrencileri; ek yerleştirmenin yapılması konusunda talepte bulundu. Meun durumunda olmayan ve merkezi yerleştirmede yerleşemeyen öğrencilere olumlu yanıt veren YÖK, üniversitelerin tekrar duyuruya çıkması konusunda yazı yayınladı.    Bu...

206 0

Merkezi olarak yapılan pedagojik formasyon yerleştirmelerden sonra, hatırı sayılır oranda kontenjan boş kaldı. Henüz mezun olmamış üniversite öğrencileri; ek yerleştirmenin yapılması konusunda talepte bulundu. Meun durumunda olmayan ve merkezi yerleştirmede yerleşemeyen öğrencilere olumlu yanıt veren YÖK, üniversitelerin tekrar duyuruya çıkması konusunda yazı yayınladı.
   Bu yazıya göre boş kontenjana sahip olan üniversiteler ek yerleştirme için duyuruya çıkacak. Verilecek olan kontenjanlar en çok ihtiyaç duyulan bölümler ağırlıklı olmak üzere yapılacak. Ancak pedagojik formasyon ek yerleştirme duyuruları merkezi olarak değil, üniversiteler bazında olacak. Yani her üniversite kendi duyurusunu kendisi verecek ve kontenjanlarını kendisi belirleyecek.
   Yapılacak yerleştirmelerde, üniversiteler kontenjanların %75’ini kendi mezunlarından, %25’ini ise dışardan başvuru yapacak öğrencilerden alacak.

pedagojik formasyon ek yerleştirmeleri
YÖK’ün Yazısı

Etiketler

Yorum Sırası Sizde

css.php