Selülit Nasıl Geçer Suna Dumankaya?

   Tamamen geçmesi neredeyse imkansız olan selülitlerle ilgili daha önce ayrıntılı ve açıklayıcı bir yazı hazırlamıştık. O yazımızda bu cilt sorununun neden oluştuğu, tedavisi için hangi yöntemlerin kullanıldığı, hangi sporun ona iyi geldiği, hangi bitkisel yağların kullanılabileceği ve daha fazlasını anlatmıştık. Bu yüzden en azından...

182 0
   Tamamen geçmesi neredeyse imkansız olan selülitlerle ilgili daha önce ayrıntılı ve açıklayıcı bir yazı hazırlamıştık. O yazımızda bu cilt sorununun neden oluştuğu, tedavisi için hangi yöntemlerin kullanıldığı, hangi sporun ona iyi geldiği, hangi bitkisel yağların kullanılabileceği ve daha fazlasını anlatmıştık. Bu yüzden en azından gözden geçirilmesini tavsiye ediyoruz. İlgili yazıya buradan ulaşabilirsiniz!
   Bu yazımızda ise cilt bakımı ve güzellik konusunda değerli açıklamaları, kürleri, maskeleri, peelingleri bulunan Sayın Suna Dumankaya’nın selülitin geçmesi için tavsiye ettiği bir uygulamadan söz edeceğiz. Uygulamaya selülit maskesi denildiği gibi selülit peelingi olarak da anılabiliyor. Peelingin hazırlanmasında kullanılan bitkisel yağlar ve diğer malzemeler, peelingin gerçekten etkili olacağını gösteriyor. Elbette ki selülitin vücuttan tamamen yok edilmesi çok zor veya imkansız; ancak en azından ilerlememesi için veya yeni selülitlerin çıkmasını önlemek için harekete geçmek mantıklı olacaktır. Harekete geçmekten daha mantıklı olan bir şey var ki o da bu işi doğal yöntemlerle, doğal ürünlerle yapmaktır. İşte suna Dumankaya da selülit problemi olanlar için doğal bir peeling sunmuş.
Suna Dumankaya’nın Selülit Giderici Peelingi
Peelingin hazırlanması için gereken malzemeler aşağıdaki gibidir:
-Birer tatlı kaşığı okaliptüs yağı, tarçın yağı, biberiye yağı, kekik yağı, nane yağı,
-Bir yemek kaşığı lavanta yağı,
-Bir adet limonun rendelenmiş kabuğu,
-Bir adet portakalın rendelenmiş kabuğu,
-Bir su bardağı kadar deniz tuzu
Peelingin Hazırlanması ve Selülitlere Uygulanması
Yukarıda belirtmiş olduğumuz tüm malzemeleri iyice karıştırın. Karışımı hazırladıktan sonra selülitlerinizin olduğu bölgeye uygulayarak cildinize iyice yedirin. Peelingin amacına tam anlamıyla ulaşması için selülit bölgesine kesinlikle masaj yapılması gerekmektedir. Yapacağınız şey karışımı sadece masaj yaparak uygulayıp bırakmak değildir. Masaj yapmaya en az 10-15 dakika kadar devam edilmelidir.
Peelingin Özelliği ve Etkisi

Selülitlerin gitmesi uygulanan bu karışımın içinde bulunan doğal bitkisel yağların ve diğer malzemelerin hem kan dolaşımını hızlandırıcı, hem de yağ yakıcı özelliği vardır. Bilindiği gibi selülitin oluşum sebebi vücut yağlarıdır. Bu karışım sayesinde selülitin bulunduğu bölgedeki yağların küçülmesi ve zamanla yok olması amaçlanmaktadır. Bu tedavi yöntemi etkisini anında gösterecek bir yöntem değildir. Bu yüzden peelingin kullanımına düzenli olarak devam edilmeli, haftada bir defa kullanılmalıdır. Bunun dışında yapacağınız koşu, tempolu yürüyüş veya bacak egzersizleri de selülitlerinizi gitmesi veya görünümünün azalması konusunda sizlere fazlasıyla yardımcı olacaktır.
Etiketler

Yorum Sırası Sizde

css.php