Şems Arslan Kırışıklıklar İçin Kimyon Maskesi

   Son dönemlerde cilt bakım tarifleri ve birbirinden farklı uygulamalarıyla neredeyse her bayanın dikkatlerini üzerine çeken Şems Arslan’ın vermiş olduğu bir kırışıklık maskesini sizlerle paylaşıyoruz. Yaz aylarında da çok etkili olan bu maskenin etkisi çok büyükmüş. Güzellik ve bakım uzmanı Şems Arslan’a göre bu cilt...

634 0
   Son dönemlerde cilt bakım tarifleri ve birbirinden farklı uygulamalarıyla neredeyse her bayanın dikkatlerini üzerine çeken Şems Arslan’ın vermiş olduğu bir kırışıklık maskesini sizlerle paylaşıyoruz. Yaz aylarında da çok etkili olan bu maskenin etkisi çok büyükmüş. Güzellik ve bakım uzmanı Şems Arslan’a göre bu cilt maskesi hem kırışıklıklar için hem de cilt lekeleri için mükemmel bir çözüm oluyor. Maskenin ana malzemesi de bir baharat. Baharat ise evlerimizden eksik olmayan kimyon…
Kırışıklıklar İçin Kimyon Maskesi

Gerekli Malzemeler:
-Yarım çay kaşığı hafif ısıtılmış kimyon (toz halinde olmayacak, tanelerinin üzerinde 5 çizgi bulunanlardan olmalı)
-Bir çay kaşığı süzme bal
-Limon dilimi
-Bir tutam nane, reyhan ya da fesleğen (taze olmalı, üçü karıştırılabileceği gibi sadece herhangi biri de kullanılabilir.)
-Bir bardak sade maden suyu ve buz
Maskenin Hazırlanması ve Uygulanması:
Nane, reyhan, fesleğenden herhangi biri, ikisi veya üçü birden bir havan yardımıyla iyice ezilir. Ezildikten sonra içine bal ilave edilir. Kimyon bir tava yardımı ile çok az bir şekilde ısıtılır ve karışıma bu da eklenir. Bir dilim limon da eklendikten sonra tekrar ezilmeye devam edilir. Daha sonra bu karışımın içine maden suyu ve ceviz büyüklüğünde bir buz parçacı eklenir. Maden suyundaki gazların arınması için 5-10 dakika beklenir veya daha öncesinden açık tutulur.
   Hazırlanan karışım yüze, boyuna ve isteğe bağlı olarak dekolteye sürülür. Maskenin 15-20 dakika kadar yüzde beklemesi yeterlidir.

Şems Arslan’a göre bu maske sadece kırışıklıkları gidermekle kalmıyor aynı zamanda cildi sürekli nemlendirerek, güneşin zararlı ışınlarından da korunmasını sağlıyor.
Etiketler

Yorum Sırası Sizde

css.php