Şems Arslan Selülit Tedavisi

   Özellikle bayanların en büyük sorunlarından biri olan selülit hakkında daha önce çok uzun ve açıklayıcı bir yazı yazmıştık. Selülit problemi ile ilgili neredeyse tüm bilgileri vermiş olduğumuz o yazıyı gözden geçirmenizde büyük fayda olacağını düşünüyoruz. Şimdi ise kimyager ve güzellik uzmanı Şems Arslan’ın selülitler...

201 0
   Özellikle bayanların en büyük sorunlarından biri olan selülit hakkında daha önce çok uzun ve açıklayıcı bir yazı yazmıştık. Selülit problemi ile ilgili neredeyse tüm bilgileri vermiş olduğumuz o yazıyı gözden geçirmenizde büyük fayda olacağını düşünüyoruz. Şimdi ise kimyager ve güzellik uzmanı Şems Arslan’ın selülitler için vermiş olduğu tedavi yöntemi hakkında bilgi vereceğiz. Ama öncelikle selülit sorunu hakkında kısaca bilgi vermekte yarar var.
   Selülitler vücutta biriken normal vücut yağlarının sebep olduğu oluşumlardır. Vücudun birçok bölgesinde bulunabilmekle beraber en çok üst bacak ve kalça kısmında bulunmaktadırlar. Televizyon programlarında, internet sitelerinde veya satış merkezlerinde selülit için kesin çözümler sunulsa da aslında selülitleri tamamen yok etmek çok zordur. Günümüz için bilinen en iyi selülit giderici şey spordur. Ancak her türlü spor değil, daha çok koşu ve tempolu yürüyüştür. Bunların yanında bazı özel bacak egzersizlerinin de faydalı olduğu düşünülmektedir. Tabi, tıbbi tedavi yöntemleri ve çeşitli maskeler, bakımlar da uygulanmaktadır. Şimdi dilerseniz güzellik ve cilt bakım uzmanı olan Şems Arslan’ın selülit için çözümüne geçelim.
Selülit Tedavisi Şems Arslan

Şems Arslan Hanım bu kokteyl hazırlandığında zümrüt renginde bulunduğu için ‘’Zümrüt Kokteyli’’ olarak isimlendiriyor. Kokteylin cildi sıkılaştırdığını, yağları yaktığını iddia ediyor. Ayrıca büyük-küçük, kadın-erkek herkesin tüketebileceğini vurguluyor.
Gerekli Malzemeler:
-Bir ya da bir buçuk litre keçi sütü
-İki-üç  yemek kaşığı yoğurt
-Bir yemek kaşığı bal
-Bir demet dereotu
Hazırlanışı:
İlk yapmamız gereken şey keçi sütünü kesmek olacak. Süt nasıl kesilir ile ilgili Google’da arama yaparsanız, birçok yöntemini bulabilirsiniz. Biz yine de kendi bildiğimiz söyleyelim isterseniz. Sütü kesmek için içine 1-2 kaşık yoğurt ekleyerek kaynatmanız yeterli. Keçi sütünü kestikten sonra suyunu süzüp derince bir sürahiye boşaltın. )Süt kesiğinin katı halini de kahvaltılarınızda tüketmeniz mümkündür.)Sürahideki kesilmiş sütün rengi sarıya yakın bir renkte olacak, yani limon suyuna benzeyecek. Şimdi de sürahiye ince kıyılmış dereotunu ve balı ekleyin ve blendır yardımı ile iyice çırpın.

   Hazırladığınız karışımı günde bir bardak olmak üzere içebilirsiniz. 
Etiketler

Yorum Sırası Sizde

css.php