2014 PYBS Bursluluk Sınav Sonuçları Açıklandı

Sevgili öğrenciler ve öğrenci velileri; merakla beklediğiniz 2014 Bursluluk sınav sonuçları açıklandı. Sonuçlar Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ilan edildi. Bursluluk sınavı sonuçlarını öğrenmek için aşağıda verdiğimiz linki tıklamanız yeterli. Bilindiği gibi PYBS sonuçları daha doğrusu puanları açıklandığı zaman, kimin bursluluğu kazanıp kimin kazanmadığı belli olmaz....

204 0

Sevgili öğrenciler ve öğrenci velileri; merakla beklediğiniz 2014 Bursluluk sınav sonuçları açıklandı. Sonuçlar Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ilan edildi. Bursluluk sınavı sonuçlarını öğrenmek için aşağıda verdiğimiz linki tıklamanız yeterli. Bilindiği gibi PYBS sonuçları daha doğrusu puanları açıklandığı zaman, kimin bursluluğu kazanıp kimin kazanmadığı belli olmaz. İlk etapta sadece öğrencilerin aldığı puanlar belirlenir; daha sonra ise tercih dönemi başlar ve isteyenler yatılı isteyenler ise burs tercihinde bulunur.
   Sonra ise kesin sonuçlar açıklanır. Yani bursluluk sınavını kazanıp kazanmadığınız tercih sonuçları belli olunca ortaya çıkacak.

PYBS Sonuçları İçin Tıklayın…

2014 Bursluluk sınavı Tercihleri Ne Zaman Yapılacak?

   5. sınıflar, 6. sınıflar, 7. sınıflar, 9. sınıflar, 10. sınıflar ve 11. sınıflar 22 Haziran 2014 tarihinde PYBS’ye girmişlerdi. 8. sınıf öğrencileri ise zaten TEOG sınavına girdikleri ve bursluluk sınav puanları da bu sınavlara göre belirlendiği için ayrıca PYBS’ye girmedileri 22 Haziran 2014 tarihinde yapılan sınavın sonuçları 21 Temmuz 2014 tarihi itibariyle açıklandı.
   Tarcihler ise 6 Ağustos ile 15 Ağustos 2014 tarihleri arasında yapılacak. Bunun için öğrencilerin okul müdürlüklerine başvurması gerekmektedir.

Bursluluk Sınavı Tercih Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

   6-15 Ağustos 2014 tarihleri arasında yapılacak olan PYBS tercihlerinin ne zaman açıklanacağı belli oldu. PYBS Bursluluk sınav sonuçları 25 ağustos 2014 tarihinde MEB tarafından açıklanacaktır. Bursluluk sınavına giren tüm öğrencilerimize şimdiden başarılar dileriz.

Etiketler

Yorum Sırası Sizde

css.php