Açık Öğretim Muafiyet 2014

Açık öğretim okuyan öğrenciler için bu gün  önemli bir gün sistemin içerisindeki bir çok ögrenciyi magdur eden zorlukların öğrenci lehine degişim süreci başlandı,Aöf öğrenci baskanı Elif erden yaptıgı açıklamalarda “öğrencinin en önemli haklarından biri olan aöf muafiyet hakkını kazandıklarını” söyledi ve ekledi “eskiden bu muafiyet...

223 0
Açık öğretim okuyan öğrenciler için bu gün  önemli bir gün sistemin içerisindeki bir çok ögrenciyi magdur eden zorlukların öğrenci lehine degişim süreci başlandı,Aöf öğrenci baskanı Elif erden yaptıgı açıklamalarda “öğrencinin en önemli haklarından biri olan aöf muafiyet hakkını kazandıklarını” söyledi ve ekledi “eskiden bu muafiyet hakkından Anadolu Üniversitesi mezunları yararlaniyordu bundan sonra tüm üniversite mezunlarını kapsıyacagını kazanılan hakların ogrenciye geri verilecegini” belirtti.
Öğrencilerin 3. 4. Sınıflarda İngilizce dil eğitiminde zorlanmaları nedeniyle onların yerine is Hayati ile alakalı derslerin eğitimine ağırlık verileceğini söyledi.
muafiyet sınavı
muafiyet aof

“KAZANILAN HAKLAR ÖĞRENCİLERE İADE EDİLECEK”

Türk Büro-Sen Genel Başkanı Fahrettin Yokuş, Açıköğretim Fakültesi Öğrencilerine 2014-2015 Eğitim – Öğretim yılında muafiyet hakkı verileceğine belirterek, “Diğer tüm üniversite öğrencilerine verilen muafiyet hakkının, Eskişehir Anadolu Üniversitesi AÖF öğrencilerine verilmemesi büyük bir haksızlıktı.

Sendikamız bu noktada AÖF Öğrenci Platformu’na gerek eylem, gerek basın açıklaması, gerekse de YÖK Başkanı ile görüşmelerde destek vermiştir. Sonuç olarak, Sendikamızın da girişimleri ile AÖF Öğrencilerine yeni eğitim yılında muafiyet hakkı verilmiştir” dedi.

Etiketler

Yorum Sırası Sizde

css.php