Ağaç İşleri Endüstri Mühendisliği Bölümü Hakkında Bilgi

PAYLAŞ:

  Temmuz 2014’te ÖSYM tarafından açıklanan üniversite yerleştirmeleri sonucuna göre mühendislik fakültesini kazanan öğrenciler şimdiden gelecek kaygısına düşmekte ve bölümü ile ilgili detaylı bütün bilgilere erişme fırsatı kollamaktadır. Öğrenciyken üniversitede alınması gereken dersler, yapmaları gerekli olan stajlar gibi muhtelif konular üzerine çeşitli araştırmalara giren mühendis namzetleri, buna uygun olarak da mezuniyetten sonraki iş fırsat ve imkânlarını araştırmaktadırlar. Biz de, öğrenciler için faydasını düşündüğümüz mühendislik rehberini hazırlayarak bu konularda sizleri bilgilendirmeyi amaçlamaktayız. Bu mühendislik bölümlerinden olan Ağaç İşleri Endüstri Mühendisliği de ülkemizde iş fırsatları bakımından oldukça geniş ve geleceğe yönelik bir meslektir.

Ağaç İşleri Endüstri Mühendisliği İş İmkânları
Ağaç İşleri Endüstri Mühendisliği; hammadde olarak ağacın kullanıldığı her türlü cisim ve ürünün işlevsel bir şekilde işlenerek dizayn edilmesi, yapılacak olan üretimin proje, plan ve programının belirlenmesi ve aynı zamanda elde edilen malzemelerin kalite kontrollerini yapabilecek teknik düzeyde bireylerin yetiştirildiği bir bölümdür. Bu fakülteden mezun olan bireyler, ahşap ya da ahşap menşeli malzemelerin en uygun maliyetler ile, belirlenen uluslar arası standartlarda optimum sürede üretilmesinden sorumlu olmaktadırlar.

Ağaç İşleri Endüstri Mühendisliği Hakkında Bilgi
Bu mühendislik fakültesi, ülkemizde çok sık tercih edilmese de, doğal kaynakların ihtisaslı bir biçimde kullanılmasını öğretmesi bakımından oldukça önem arz etmekte ve geleceğin mesleklerinden olabilecek düzeydedir. Türk üniversiteleri arasında sadece 5 farklı fakültede bulunan bu bölümün ikinci öğretim programları da mevcuttur. Karadeniz Teknik Üniversitesi, Dumlupınar Üniversitesi, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, Düzce Üniversitesi ve Gazi Üniversitesi’nde bulunan bu programı MF-4 puanınız ile tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda M.T.O.K. olarak da bu bölüm, Dumlupınar, Düzce ve Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nde açılmış bulunmaktadır. Genel kontenjan seyri 7 ilâ 29 arasında ve taban – tavan puan sıralaması da 199,9109’la 260,45262 şeklindedir.

Ağaç İşleri Endüstri Mühendisliği Bölümü Dersleri
Bu bölümde, ilk sene ortak kültür derslerinin yanı sıra mühendislik terminolojisine giriş bazında çeşitli dersler verilmekte ve öğrencinin tam bir mühendis namzeti olması için gerekli donanım kaydedilmektedir. İkinci senede genel olarak ağaç işleri ile ilgili malzemeler hakkında teknik bilgiler öğretilmekte ve çeşitli seçmeli dersler ile de öğretim desteklenmektedir. Üçüncü ve dördüncü senelerde ise bu iş için gerekli mühendislik bilgilerin tamamı öğretilmekte ve bilgisayar destekli tasarım dersleri de verilmektedir. Zorunlu staj uygulamasının olduğunu da belirtmek gerekmektedir.

Ağaç İşleri Endüstri Mühendisliği Maaşları

Ağaç İşleri Endüstri Mühendisliği Bölümü, iş olanakları bazında da diğer mühendislik fakülteleri gibi geniş imkânlar sunabilmektedir. Başta T.C. Orman ve Su İşleri Bakanlığı bünyesinde çalışmak üzere çeşitli özel kuruluşlarda da çalışma imkânı sunan bu meslek, aynı zamanda akademisyen olma fırsatı da sunmaktadır. Yeni mezun bir Ağaç İşleri ve Endüstri Mühendisinin maaşı genel olarak 2900 TL civarındadır. Çeşitli görev ve yetkilere bağlı olarak da bu miktarda değişiklikler olabilmektedir.

YORUMLAR

BLOGGER YORUMLARI
Ad

Cilt Bakımı,115,Çocuk Gelişimi,38,DGS,187,Eğitim,477,Genel,38,Genel Sağlık,75,Klima,52,Konu Anlatımları,49,KPSS Taban Puanları,169,Maaşlar,32,Öğrencilere Tüyolar,62,Saç Bakımı,28,Üniversite Bölümleri,759,VİDEOLAR,1,
ltr
item
Eğitim ve Sağlık Sitesi: Ağaç İşleri Endüstri Mühendisliği Bölümü Hakkında Bilgi
Ağaç İşleri Endüstri Mühendisliği Bölümü Hakkında Bilgi
Eğitim ve Sağlık Sitesi
http://www.egitimsaglik.com/2014/07/agac-isleri-endustri-muhendisligi.html
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/2014/07/agac-isleri-endustri-muhendisligi.html
true
2743778651510976752
UTF-8
Yüklenen Tüm İçerikler Herhangi bir içerik bulunamadı. HEPSİNİ GÖRÜNTÜLE Devamını oku Cevapla Cevaplamaktan vazgeç Sil Tarafından: Ana Sayfa SAYFALAR İÇERİKLER Hepsini Görüntüle SİZİN İÇİN ÖNERDİĞİMİZ DİĞER İÇERİKLER ETİKET ARŞİV ARAMA TÜM İÇERİKLER Aradığınız kelimeye ilişkin bir içerik bulunamadı. Ana Sayfaya Dön Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Paz Pzts Sal Çrş Perş Cuma Cmrts Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Ocak Şub Mar Nis Mayıs Haz Tem Agus Eyl Ekim Kas Aralk biraz önce 1 dakika önce $$1$$ minutes ago 1 dakika önce $$1$$ hours ago Dün $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago 5 haftadan önce Takipçiler Takip Et BU İÇERİK ÖZELDİR İçeriği görmek için paylaşın Tüm kodu kopyala Tüm kodu seç Tüm kodlar kopyalanmıştır. [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) kullanabilirsiniz kopyalamak için