Alternatif Enerji Kaynakları Teknolojisi İş İmkanları ve Maaşları

PAYLAŞ:

   Alternatif Enerji Kaynakları Teknolojisi bölümü, değişen doğa koşulları ile beraber önem kazanmış ve muhtemelen önem kazanmaya devam edecek iki yıllık yani ön lisans bölümlerinden bir tanesidir. Çevrenin ve doğanın dünya çapında kirlenmesi, zararlı maddelerin özellikle bazı enerji kaynaklarının doğaya fazlasıyla zarar vermesi sonucunda yeni alternatif enerji kaynakları arayışlarını doğurmuştur. Durum böyle olunca da Alternatif Enerji Kaynakları Teknoloji bölümüne ihtiyaç duyulmuştur. Bu yazıda alternatif enerji Kaynakları bölümü iş olanakları, maaşları, çalışma koşulları ve alanları ile ne iş yaptıkları hakkında ayrıntılı bilgiler alacaksınız.

Alternatif Enerji Kaynakları Teknolojisi Bölümü İş İmkanları
   Bölümden mezun olanlar hem kamu yani devlete bağlı farklı kurum ve kuruluşlarda iş imkanı bulabilir hem özel sektörde görev alabilir hem de kendi işini kurabilir. Devlet kurum ve kuruluşlarına atananlar memur sınıflarından teknik hizmetler sınıfı dahilinde işe başlamış olurlar. Devlet kurumlarında çalışmak için KPSS sınavına girilmeli ve atanmak için yeterli puan alınmalıdır. KPSS atamalarında atanamayanlar ise alanları ile ilgili özel sektör kuruluşlarına başvurarak çalışma olanağına sahip olabilirler. Kendi işini kurmak isteyenler daha çok yeni projeler üreterek farklı şirketlere danışmanlık yapmaktadırlar. Yeni ve kullanılabilir bir proje bulunduğu takdirde getirisinin yüksek olacağı bilinmektedir.

Alternatif Enerji Kaynakları Teknolojisi Bölümü Hakkında Bilgi
   Bu bölümün amacı; klasik enerji kaynaklarına alternatif olarak sunulan; güneş, rüzgâr, jeotermal, dalga, gel-git ve akıntı ile hidrojenden enerji üretimi aşamasında her türlü donanım ve elektrik- elektronik tesislerin kurulması, çalıştırılması, bakım ve onarım işlerinde teknisyen ile mühendis arasında görev yapabilecek elemanları yetiştirmektir. Bölümün eğitim süresi 2 yıl yani dört dönemdir. Bölümden mezun olanlar tekniker unvanını alırlar. Bölümde ayrıca staj yapılmaktadır.
alternatif enerji kaynakları teknolojisi maaşları
Alternatif enerji Kaynakları Teknolojisi Bölümü

Bölümde Verilen Dersler
Bu bölümde eğitim süresince; Türk Dili, Yabancı Dil, Bilgisayar, İnkılap Tarihi gibi genel derslerin yanı sıra; Teknolojinin Bilimsel İlkeleri, Girişimcilik, İleri Teknoloji Malzeme Bilgisi, Elektronik Ölçme Tekniği, Akışkanlar Mekaniği, Termodinamik, Alternatif Enerji Sistemleri Tasarımı gibi alan dersleri verilmektedir.

Alternatif Enerji Kaynakları Teknolojisi Bölümünü Tercih Edecekler Hangi Özelliklere Sahip Olmalı?
Akademik yeteneği yüksek, matematik, kimya ve fizik derslerini seven ve bu derslerde başarılı olan, çevreye karşı duyarlı olan kişilerin bu bölümü tercih etmesi yerinde olacaktır.

Alternatif Enerji Kaynakları Teknolojisi Bölümü Maaşları

   2014 tekniker maaşları, 2015 tekniker maaşları, alternatif enerji kaynakları teknolojisi ne kadar maaş alır? KPSS ile devlet kurumlarına atananlar genellikle asgari ücretin yaklaşık iki buçuk üç katı maaş almaktadır. Asgari ücretin 800 lira olduğu farz edilirse alınan maaşın 2000-2500 lira olacağı söylenebilir. Özel sektörde çalışanlar ise 1000-1500 lira dolaylarında iş bulma olanağına sahip olabilirler.

YORUMLAR

BLOGGER YORUMLARI: 3
Loading...
Ad

Cilt Bakımı,115,Çocuk Gelişimi,38,DGS,187,Eğitim,477,Genel,38,Genel Sağlık,75,Klima,52,Konu Anlatımları,49,KPSS Taban Puanları,169,Maaşlar,32,Öğrencilere Tüyolar,62,Saç Bakımı,28,Üniversite Bölümleri,759,VİDEOLAR,1,
ltr
item
Eğitim ve Sağlık Sitesi: Alternatif Enerji Kaynakları Teknolojisi İş İmkanları ve Maaşları
Alternatif Enerji Kaynakları Teknolojisi İş İmkanları ve Maaşları
http://1.bp.blogspot.com/-TYTeNq8gWt0/U8mZLh7hVxI/AAAAAAAAA2w/ikR5Wbjb6TU/s1600/alternatif-enerji-kaynaklari-teknolojisi.png
http://1.bp.blogspot.com/-TYTeNq8gWt0/U8mZLh7hVxI/AAAAAAAAA2w/ikR5Wbjb6TU/s72-c/alternatif-enerji-kaynaklari-teknolojisi.png
Eğitim ve Sağlık Sitesi
http://www.egitimsaglik.com/2014/07/alternatif-enerji-kaynaklar-teknolojisi.html
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/2014/07/alternatif-enerji-kaynaklar-teknolojisi.html
true
2743778651510976752
UTF-8
Yüklenen Tüm İçerikler Herhangi bir içerik bulunamadı. HEPSİNİ GÖRÜNTÜLE Devamını oku Cevapla Cevaplamaktan vazgeç Sil Tarafından: Ana Sayfa SAYFALAR İÇERİKLER Hepsini Görüntüle SİZİN İÇİN ÖNERDİĞİMİZ DİĞER İÇERİKLER ETİKET ARŞİV ARAMA TÜM İÇERİKLER Aradığınız kelimeye ilişkin bir içerik bulunamadı. Ana Sayfaya Dön Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Paz Pzts Sal Çrş Perş Cuma Cmrts Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Ocak Şub Mar Nis Mayıs Haz Tem Agus Eyl Ekim Kas Aralk biraz önce 1 dakika önce $$1$$ minutes ago 1 dakika önce $$1$$ hours ago Dün $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago 5 haftadan önce Takipçiler Takip Et BU İÇERİK ÖZELDİR İçeriği görmek için paylaşın Tüm kodu kopyala Tüm kodu seç Tüm kodlar kopyalanmıştır. [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) kullanabilirsiniz kopyalamak için