Anneanneden Bakım Tüyoları

Güzellik ve estetik yüzyıllardır insanlığın varoluşundan beri süregelen ve her geçen gün değişik yöntemlerle yeni çözümler bulmak sonsuz bir arayıştır. Şimdi sizlere bazılarını uyguladığımız bazılarını ise unuttuğumuz geleneksel güzellik yöntemlerimizi hatırlatmak istiyoruz; *Limonun sayısız faydalarından biri de tırnaklarımızı güçlendirmesi ve parlatmasıdır. Kestiğiniz hatta çöpe gitmek...

222 1
Güzellik ve estetik yüzyıllardır insanlığın varoluşundan beri süregelen ve her geçen gün değişik yöntemlerle yeni çözümler bulmak sonsuz bir arayıştır.


Şimdi sizlere bazılarını uyguladığımız bazılarını ise unuttuğumuz geleneksel güzellik yöntemlerimizi hatırlatmak istiyoruz;


*Limonun sayısız faydalarından biri de tırnaklarımızı güçlendirmesi ve parlatmasıdır. Kestiğiniz hatta çöpe gitmek üzere olan sıkılmış limonu tırnaklarınızın etrafında gezdirin ve limonladığınız bakımla yenilediğiniz tırnaklarınızdaki farkı hemen görün.

*Burnunuzdaki siyah noktalara yani komedonlara yönelik bir çalışma da bal mucizesinden geliyor. T bölgesi  dediğimiz alın, burun, çene bölgesine bir miktar balı aspirinle karıştırarak bu mucizeyi gerçekleştirin. Aspirini toz haline getirip ya suda eritip bal ile karıştırın. Elde ettiğiniz güçlü arındırıcı maskeyi T bölgenize uygulayın 5-10 dakika bekleyin ve yıkayın. Bu işlemi haftada bir yaparak elde edeceğiniz sonuçları bize de yazın.

*Salatalık mucizesini hepiniz duymuşsunuzdur. Gençleştiri özelliğe sahip olan bu yararlı sebzeyi bu şekilde de deneyin. Bir salatalığı ortadan ikiye bölün, biribirine sürterek salatalık  yarımlarından sebze özsuyu çıkmasını sağlayın ve bu sütü göz altına ve kırışıklık hisettiğiniz bölgelere iyice yedirin. 

*Çiğ patatesi yuvarlak şekilde doğrayın. Bir parmak kalınlığında kestiğiniz patatesleri göz altlarınıza yerleştirin 10 dakika bekleyin ve ılık suyla yıkayın. Bu işlem göz altlarınızdaki morluklara ve şişmelere çok iyi gelecektir. Bizimle de sonuçları paylaşırsanız çok seviniriz.

bakım nasıl yapılır
sağlıklı bakım

*Saçlarınızın canlı ve parlak olması için banyoda şampuandan sonra yarım çay bardağı elma sirkesini suyla karıştırın ve saçlarınıza yedirin biraz bekledikten sonra durulayın bunu haftada 1 kez yapabilirsiniz.Anneannelerimizden gelen sonsuz güzellik tüyolarını paylaşmaya devam edeceğiz. Siz de bildiklerinizi bizimle paylaşırsanız çok seviniriz.
Buna Benzer yazılarımız;
Cilt Yenilemede Son Teknoloji Dermaroller
Biberiye Yağı Yüze Sürülür Mü?

Etiketler

Yorum Sırası Sizde

1 comment

  1. karahan selda Cevapla

    Çirkin kadın yoktur, bakımsız kadın vardır…
    Sevgilerimle,
    Selda Karahan

css.php