Bebek Yağının Faydaları

Bebek yağı, bebeklerde banyo sonrasında kullanılan bakım ürünlerinden bir tanesidir. Amacı, bebeğin cildinin ihtiyacı olduğu nemi sağlayarak, cildin kurumasını ve çatlamasını önlemektir. Bebek yağı her ne kadar bebekler için üretilmiş olsa da, insanlar tarafından çok amaçlı kullanılan bir üründür.         Aynı zamanda hamile...

193 0
Bebek yağı, bebeklerde banyo sonrasında kullanılan bakım ürünlerinden bir tanesidir. Amacı, bebeğin cildinin ihtiyacı olduğu nemi sağlayarak, cildin kurumasını ve çatlamasını önlemektir. Bebek yağı her ne kadar bebekler için üretilmiş olsa da, insanlar tarafından çok amaçlı kullanılan bir üründür. 
   
   Aynı zamanda hamile kadınlarda karın bölgesinde çatlakların oluşmasını engellemek ve o bölgedeki cildi rahatlatmak için kullanılmaktadır. Bunun yanında saç bakımında, bacak bakımında da bayanlar tarafından uygulanmaktadır.
   Bebekler banyodan çıkar çıkmaz, yani cilt henüz kurutulmadan uygulanmalıdır. Islak vücuda sürülen bebek yağının nem oranını yüksek tutması daha muhtemeldir. Eğer soğuk bir ortamda iseniz, bebeğinizi soğukta çok bırakmak, onu hasta edebilir. Onun için bebeğinize bu yağı sürerken sıcak bir ortam oluşturmaya çalışınız.
   Bebek yağını bebeğinizin cildine sürerek bebeğinize masaj yapın. Bu masaj bebeğinizi aynı zamanda rahatlatacak ve daha iyi bir uyku geçirmesini de sağlayacaktır.
Bebek yağı, bebeğiniz için her ne kadar faydalı olsa da, aşırı kullanımında zararlarının da olabileceği göz önünde bulundurulmalıdır. Yani bu yağı her banyodan sonra uygulamamanız daha faydalı olacaktır.

   Bazı doktorlar bebekler için bebek losyonu tavsiye ederken bazıları da bebek yağını tavsiye etmektedir. Ancak genel kanıya göre, yaz aylarında bebek losyonu, kış aylarında ise bebek yağı kullanmak daha faydalı olabilir. Özellikle boyun bölgesi vb. bölgelerde pişiği olan bebekler için, bebek losyonu kullanılması tavsiye edilir.

 Öncelikle şunu belirtmeliyiz ki bebeğiniz için kullanacağınız her ürünün alerji yapma olasılığı olabilir. Onun için bu tür durumlarda doktorunuza başvurmak iyi bir seçenek olacaktır. Eğer bebek yağını ilk defa sürüyorsanız, bebeğin tüm bölgesine değil de belli bir bölgesine uygulamanız daha mantıklıdır.
   Eğer bebeğinizi tüm kimyasallardan uzak tutmak istiyorsanız, bebek yağının alternatifleri de düşünülebilir. Böyle bir durumda bebek yağı yerine, hakiki sızma zeytin kullanabilirsiniz.
Etiketler

Yorum Sırası Sizde

css.php