Bilgi Yönetimi Bölümü İş Olanakları

PAYLAŞ:

   Türkiye’de yeni gelişmekte olan bölümlerden veya mesleklerden bir tanesi de Bilgi Yönetimi’dir. Bilgi Yönetimi yeni yaygınlaşmakla beraber, ileride iyi yerlerde olabilecek, iş istihdamı sağlanabilecek bölümler arasında gösterilmektedir. Bilgiye ulaşmanın o kadar kolay; ancak bilgi kirliliği içinde olan bir ortamda yaşamaktayız. Bilgi Yönetimi bölümünün amacı doğru bilgiye ulaşabilen, bilgiyi üretebilen, bilgide gerekli değişiklikleri yapabilen ara elemanlar yetiştirmektir. Bu çalışmamızda Bilgi 2 yıllık bilgi yönetimi bölümü iş imkanları, maaşları, çalışma alanları ve benzeri konularda bilgiler aktarmaya çalışacağız.

Bilgi Yönetimi İş İmkanları
İki yıllık bilgi yönetimi bölümünden mezun olanlar hem devlet kurumlarında hem de özel kurum ve kuruluşlarda çalışabilirler. Devlet kurumlarında çalışmanın yolu bilindiği gibi KPSS’de başarılı olmaktan geçer. Devlet kuruluşlarında ihtiyaç olması halinde KPSS sınavına girilerek yeterli puan alındığında, tercihlerde gösterilen herhangi bir işe atanılabilir. KPSS kazanmadan iş bulabilmek için ise farklı özel kuruluşlara başvurmak gerekir. Bölüm öğrencileri mezun olduklarında ‘’bilgi yönetimi meslek elemanı’’ unvanı alırlar ve çalıştıkları birimlerde bu şekilde anılırlar.

Bilgi Yönetimi Bölümü Maaşları Ne Kadar?
   Bilgi yönetimi mezunları ne kadar maaş alırlar? Aldıkları maaş miktarı çalışılan yere göre değişiklik gösterecektir. Bir devlet kurumuna atanmayı başaran bilgi yönetimi mezunları 2 bin liranın üzerinde maaş alabilirler. Özel sektördekiler ise genellikle asgari ücret ve üzeri maaşlar almaktadırlar.

2 Yıllık Bilgi Yönetimi Bölümünün Amacı Nedir
  Bu bölümün amacı; işletmelerde güncel yazılımları etkin ve verimli kullanma becerisi kazandırmak, İşletmelerde Bilgi Yönetimi kavramları ve deneyimini kazandırmak, İnternet ortamında kurumsal iletişim ve birlikte çalışma deneyimi kazandırmak, İnternet ortamında girişim ve yönetim için gerekli deneyimler kazandırmak olarak ifade edilebilir.

Bilgi Yönetimi DGS Bölümleri
   Bilgi yönetimi mezunları hangi bölümlere dikey geçiş yapabilir, bilgi yönetimi bölümünden mezun olanların geçiş yapabileceği 4 yıllık bölümler nelerdir?

   Bölüm mezunları istedikleri takdirde Bilgi ve Belge Yönetimi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği, İşletme, İşletme Bilgi Yönetimi, İşletme Enformatiği, İşletme-Ekonomi, Lojistik Yönetim, Yönetim Bilişim Sistemleri bölümlerinden herhangi birine dikey geçiş yapabilirler. Bunun için ÖSYM’nin düzenlemiş olduğu DGS sınavına girmeleri ve yeterli puanları almaları gerekmektedir.

YORUMLAR

BLOGGER YORUMLARI
Ad

Cilt Bakımı,115,Çocuk Gelişimi,38,DGS,187,Eğitim,477,Genel,38,Genel Sağlık,75,Klima,52,Konu Anlatımları,49,KPSS Taban Puanları,169,Maaşlar,32,Öğrencilere Tüyolar,62,Saç Bakımı,28,Üniversite Bölümleri,759,VİDEOLAR,1,
ltr
item
Eğitim ve Sağlık Sitesi: Bilgi Yönetimi Bölümü İş Olanakları
Bilgi Yönetimi Bölümü İş Olanakları
Eğitim ve Sağlık Sitesi
http://www.egitimsaglik.com/2014/07/bilgi-yonetimi-bolumu-is-olanaklar.html
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/2014/07/bilgi-yonetimi-bolumu-is-olanaklar.html
true
2743778651510976752
UTF-8
Yüklenen Tüm İçerikler Herhangi bir içerik bulunamadı. HEPSİNİ GÖRÜNTÜLE Devamını oku Cevapla Cevaplamaktan vazgeç Sil Tarafından: Ana Sayfa SAYFALAR İÇERİKLER Hepsini Görüntüle SİZİN İÇİN ÖNERDİĞİMİZ DİĞER İÇERİKLER ETİKET ARŞİV ARAMA TÜM İÇERİKLER Aradığınız kelimeye ilişkin bir içerik bulunamadı. Ana Sayfaya Dön Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Paz Pzts Sal Çrş Perş Cuma Cmrts Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Ocak Şub Mar Nis Mayıs Haz Tem Agus Eyl Ekim Kas Aralk biraz önce 1 dakika önce $$1$$ minutes ago 1 dakika önce $$1$$ hours ago Dün $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago 5 haftadan önce Takipçiler Takip Et BU İÇERİK ÖZELDİR İçeriği görmek için paylaşın Tüm kodu kopyala Tüm kodu seç Tüm kodlar kopyalanmıştır. [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) kullanabilirsiniz kopyalamak için