Bilişim Teknolojileri Öğretmenliği İş İmkanları Maaşları KPSS Atamaları

PAYLAŞ:

   Üniversite tercihi yapacak öğrencilerimizin farklı bölümlerle ilgili araştırmalarına güncel bir şekilde açıklık getirmek için çeşitli bölümler hakkında bilgiler veriyoruz. Bu çalışmamızda ise Bilgisayar Öğretmenliği bölümünün iş olanaklarını, KPSS taban puanlarını, atamalarını, maaşlarını vs. işledik.

Bilgisayar Öğretmenliği Bölümünün Çalışma Alanları, İş İmkanları
   Bu bölümden mezun olan öğrenciler, KPSS sınavından yeterli puanı aldığı takdirde Milli Eğitim Bakanlığına bağlı bir okula bilgisayar öğretmeni olarak atanırlar. Okullarda görev yapan bu öğretmenler hem bilişim teknolojileri kapsamındaki derslere girer hem de okulun her türlü bilgisayar iş ve işlemlerini hallederler. Özellikle meslek liselerinde var olan bilgisayar bölümü öğrencilerinin derslerinden ve bu konudaki gelişimlerinden sorumludurlar. Okullardaki bilgisayarların bakımları, temizliği, programlanmaları ile de ilgilenirler.
   KPSS ile atanamayan öğretmenler özel okullarda da çalışma olanağına sahiptirler. Ücretleri MEB’deki gibi yüksek olmasa da bir iş olanağı olarak kabul edilebilir.

Bilgisayar Öğretmenliği KPSS atamaları, Taban Puanları
   Daha önceleri atanma puanı yüksek olan bu bölümün son bir yıla kadar puanları biraz yükseldi. Ancak ortaokula getirilen zorunlu bilgisayar dersinden sonra bilgisayar öğretmenlerine duyulan ihtiyaç arttı. Durum böyle olunca KPSS sınavından atanmak için alınması gereken minimum yani en küçük puanlar düştü. Yapılan son iki atamadaki en küçük KPSS puanları şu şekilde:
Eylül 2013’te 79,152 taban puanı ile atama yapılmıştır.
Şubat 2014’te 77,154 puanla atamalar yapılmıştır. Bilişim teknolojileri olarak geçmektedir.

Bilgisayar Öğretmenliği Bölümü Hakkında Genel Bilgiler
Bu bölümün eğitim-öğretim süresi 4 yıldır. Yani eğitim süresi 8 dönem (yarıyıl)den oluşmaktadır. Bu süre boyunca Türk dili, inkılap tarihi gibi genel derslerin yanında bilgisayar ile ilgili her türlü ders verilmektedir. Aynı zamanda pedagoji yani eğitim bilimleri dersleri de verilmektedir. 4 seneye de dağıtılan eğitim bilimleri dersleri bir öğretmenin bilmesi ve sahip olması gereken nitelikleri belirten veya gösteren dersleri kapsamaktadır.

Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Maaşları

Yeni atanan bir bilişim teknolojileri öğretmeni en az 2000 lira civarında maaş almaktadır. Bu oran minimumdur. Evli olup olmadığına, çocuğu olup olmadığına, eşinin çalışıp çalışmadığına ve en önemlisi ek dersinin olup olmadığına göre bu maaş 3000 liraya kadar çıkabilir. 

YORUMLAR

BLOGGER YORUMLARI: 39
Loading...
Ad

Cilt Bakımı,115,Çocuk Gelişimi,38,DGS,187,Eğitim,475,Genel,38,Genel Sağlık,75,Klima,52,Konu Anlatımları,49,KPSS Taban Puanları,169,Maaşlar,32,Öğrencilere Tüyolar,62,Saç Bakımı,28,Üniversite Bölümleri,759,VİDEOLAR,1,
ltr
item
Eğitim ve Sağlık Sitesi: Bilişim Teknolojileri Öğretmenliği İş İmkanları Maaşları KPSS Atamaları
Bilişim Teknolojileri Öğretmenliği İş İmkanları Maaşları KPSS Atamaları
Eğitim ve Sağlık Sitesi
http://www.egitimsaglik.com/2014/07/bilisim-teknolojileri-ogretmenligi-is.html
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/2014/07/bilisim-teknolojileri-ogretmenligi-is.html
true
2743778651510976752
UTF-8
Yüklenen Tüm İçerikler Herhangi bir içerik bulunamadı. HEPSİNİ GÖRÜNTÜLE Devamını oku Cevapla Cevaplamaktan vazgeç Sil Tarafından: Ana Sayfa SAYFALAR İÇERİKLER Hepsini Görüntüle SİZİN İÇİN ÖNERDİĞİMİZ DİĞER İÇERİKLER ETİKET ARŞİV ARAMA TÜM İÇERİKLER Aradığınız kelimeye ilişkin bir içerik bulunamadı. Ana Sayfaya Dön Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Paz Pzts Sal Çrş Perş Cuma Cmrts Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Ocak Şub Mar Nis Mayıs Haz Tem Agus Eyl Ekim Kas Aralk biraz önce 1 dakika önce $$1$$ minutes ago 1 dakika önce $$1$$ hours ago Dün $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago 5 haftadan önce Takipçiler Takip Et BU İÇERİK ÖZELDİR İçeriği görmek için paylaşın Tüm kodu kopyala Tüm kodu seç Tüm kodlar kopyalanmıştır. [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) kullanabilirsiniz kopyalamak için