Cildinizi Güneşin Zararlı Işınlarına Karşı Koruyun

Vücudumuzun enerji deposu güneş aynı zamanda cildimizde uzun vadede çeşitli deformasyonlara yol açıyor. Güneşin insanlar üzerinde yarattığı en temel faydalar arasında, birçok hastalığın tedavisinde kullanılan antibakteriyel etkisi yer alıyor. Aynı zamanda vücudun D vitamini sentezlemesini gerçekleştirdiği için özellikle çocukların kemik gelişiminde temel bir rol üstleniyor....

189 0
Vücudumuzun enerji deposu güneş aynı zamanda cildimizde uzun vadede çeşitli deformasyonlara yol açıyor. Güneşin insanlar üzerinde yarattığı en temel faydalar arasında, birçok hastalığın tedavisinde kullanılan antibakteriyel etkisi yer alıyor. Aynı zamanda vücudun D vitamini sentezlemesini gerçekleştirdiği için özellikle çocukların kemik gelişiminde temel bir rol üstleniyor. Son zamanlarda her yerde sıkça güneşin zaraları hakkında yazılar okuyoruz. Ozon tabakasının incelmesiyle birlikte, yer yüzüne ulaşan ultraviyole radyasyonu miktarında büyük bir artış oldu. Eskiden, yeryüzüne sadece A ve B ultraviyole radyasyonu ulaşırken artık C ultraviyole radyasyonu da ulaşmaya başladı. A ultraviyole radyasyonu cildin erken yaşlanması ve kırışmasına neden olurken, B ve C ultraviyole radyasyonları ise deri kanserleri riskini artırıyor. Bu yüzden de sadece deniz ya da havuz kenarında güneşlenirken değil, günün her saatinde güneşten korunmamız büyük bir önem taşıyor.
Aslında yüzümüz dahil güneşe maruz kalan tüm bedenimizi yazın ve kışın çeşitli güneş kremleri ile korumalıyız ve öğlen yeryüzüne güneşin dik geldiği saatlerde bu ışınlardan kaçınmamız gerekiyor.
Tabi güneş kremlerinin de bir çok zararlı madde içerdiği gerçeği kafamızı karıştıran ayrı bir konu oldu. Organik olduğunu iddia eden bir çok markanın içeriğinde en az güneşin zararlı etkileri kadar kaçınmamız gereken etken ürün var.

Bu konuda sizler için küçük bir araştırma yaptık ve en değerli giysiniz cildiniz için size önerebileceğimiz nisbeten daha az zararlı madde içeren ve en hassas ciltlere bile uygun olan güneş kremlerinin bir listesini hazırladık;

*Arganpur 89tl
*Cosmed 52,00
*Decleor
*Good&Health Ozone Therapy Güneş Losyonu – 50 Factor 250 ml.  103,13
*Green Energy Organics 55,00
*Erbaviva Organik Koruyucu Güneş Kremi SPF30  85,00 TL
*Organicum SPF25 Yüz ve Vücut Koruyucu Güneş Losyonu 39 tl
*Florame SPF30 Vücut Güneş Kremi 89t

Etiketler

Yorum Sırası Sizde

css.php