Çocukların Zihinsel ve Bedensel Gelişimi için Özel Kurslar

Bedensel Ve Zihinsel Engelliler için Özel Kurslar Çocuklarımız en değerli varlıklarımızdır. Onların bedensel ve duygusal gelişimleri elimizden ne geliyorsa yaparız.  Beş yaşından itibaren anaokulu ile başlayan öğrenim hayatlarının başarılı bir grafik çizmesi için yeteneklerinin geliştirilmesi gerekmektedir. Vasat öğrenciler aslında keşfedilmemiş yeteneklerinin yoksunluğunu çekmektedirler.  Bale, modern...

199 0

Bedensel Ve Zihinsel Engelliler için Özel Kurslar

Çocuklarımız en değerli varlıklarımızdır. Onların bedensel ve duygusal gelişimleri elimizden ne geliyorsa yaparız.  Beş yaşından itibaren anaokulu ile başlayan öğrenim hayatlarının başarılı bir grafik çizmesi için yeteneklerinin geliştirilmesi gerekmektedir. Vasat öğrenciler aslında keşfedilmemiş yeteneklerinin yoksunluğunu çekmektedirler.  Bale, modern dans, resim ve müzik çocukların sanatsal yönlerini geliştirmektedir. Onları hiç kuşkusuz toplum içerisinde saygı uyandıran birey haline getirecektir. Jimnastik, yüzme, basketbol, voleybol, futbol, tenis de onları bedenin yanı sıra zihinsel olarak da geliştirecektir.
Okuldaki derslerde başarılı olmak için sadece derslerin dinlenmesi, ödevlerin yapılması görüldüğü üzere yeterli gelmemektedir. Çocuk bir süre sonra duygusal boşluklara düşmektedir.  Bu da genelde derslerin ağırlığı veya ebeveynlerin ilgisizliği olarak yorumlanır. Öğretmenlere, rehberlik öğretmenlerine veya durum daha kötü ise psikologlara koşulur. Lider öğrenciler parmaklara gösterilir, her yıl başarıları takip edilir ve bunun bir Allah’ın lütfu olarak yorumlanır.
Başarısız öğrenciye çok ders çalışması daha çok çaba harcaması öğütlenir. Sosyal zekanın gelişimi için çocuklar boş zamanlarını geçirmek için bazen arkadaşlarından, bazen ebeveynlerinden etkilenmektedirler. Hangi dal onlar için uygun? Bunu keşfetmek için bazen az bazen çok çaba harcanır. Ön yargılı olmadan çocukların yetenek keşfinde onları sevgi ile destekleyen ebeveynlerin başarılı oldukları görülmektedir. Hatta sadece hobi olarak başlanan bale gelecekteki meslek olabilmektedir.
Özel kurslar yakından incelendiğinde şunlar görülmektedir, saygın kursların hepsi Milli Eğitim Bakanlığı tarafından denetlenmektedir, öğrencinin zevkle derslere devam etmesi için sosyal bir ortam sağlanmaktadır, ders giriş ve çıkış saatleri disiplinlidir, velilerin soru ve sorunları samimiyetle karşılanmaktadır, bir üst sınıf için yıl sonu sınavlar yapılmaktadır, birlikte geçirilen zamanın verimliliği ölçülmektedir ve okuldaki başarı grafiği kurslarla birlikte artmaktadır. Çocukların ve gençlerin severek seçtikleri ettikleri müzik kursları ile ilgili genel bilgiler şunlardır, önce çalmak istedikleri enstrümana karar veriyorlar, diyelim ki gitarı seçtiler, altı yaşından itibaren başlayacakları bu kurs haftada bir saat enstrüman, bir saat teori-şan derslerinden oluşmaktadır. Öğrenci nota ve ses bilgilerini diğer arkadaşları ile teori dersinde, enstrüman bilgisini de pratik dersinde bire-bir olarak almaktadır, dersler eylülde başlayıp, haziranda bitmektedir. Ders yılı sonu resitalinde öğrenciler yeteneklerini sunarlar.
Bu pazarın büyüdüğü gözlemlenmektedir. Kursların sunduğu olanaklar ve  ücretler iyice araştırılmalıdır. İyi bir gelecek için çocuklarımızı yönlendirme görevi önce bize düşüyor, sağlıcakla kalın.
Etiketler

Yorum Sırası Sizde

css.php