Daha Çok Su İçmek İçin 10 Neden

Suyun faydalarını yıllardır herkes anlatır ve özellikle kadınların güzelleşme metodlarının içerisinde mutlaka çok fazla su içmek vardır. Vücudumuzun yüzde 75′i sudan oluşuyor. Beynimizin yüze 85‘i , kanımızın yüzde 90‘ı, kaslarımızın yüzde yüzde 75‘i, kemiklerimizin yüzde 22‘si tamamen su. Bu liste vücudumuzun diğer tüm organları için...

228 1

Suyun faydalarını yıllardır herkes anlatır ve özellikle kadınların güzelleşme metodlarının içerisinde mutlaka çok fazla su içmek vardır. Vücudumuzun yüzde 75′i sudan oluşuyor. Beynimizin yüze 85‘i , kanımızın yüzde 90‘ı, kaslarımızın yüzde yüzde 75‘i, kemiklerimizin yüzde 22‘si tamamen su.

Bu liste vücudumuzun diğer tüm organları için devam edip gidiyor.Yani bizi sarıp sarmalayan bir cildimiz olmasa akıp giden su gibi olurduk herlade. İşte tam da bu sistemler için su tüm mekanizmayı en kaliteli yönde çalıştırmada ihtiyaç duyulan en önemli kaynak.

Vücudumuzun en çok oksijene ve daha sonra suya ihtiyacı var. Hepimizin daha çok içmesi için 10 önemli nedeni sıraladık;

1-Su İçmek Zayıflatır!
Suyun iştah bastıran ve doyuran bir özelliği vardır ve tokluk hissine daha kolay ulaşmak için bol içmek faydalı olacaktır. Ayrıca vücut fazla depolanmış yağ hücrelerini yakmak için suya ihtiyaç duyar ayrıca sindirim kolaylaşır.

2-Metobolizmayı Hızlandırır!
Araştırmalara göre yarım litre su tükettiğinizde vücudundaki metobolizma hızında yüze 30 kadar artış gözlenmiş.

3-Egzersiz Kalitesini Yükseltir!
Spor yaparken içtiğimiz su kasların baş yakıtı olduğu için vücudun ısı dengesini dengeler ve kaslarımızın olası kramp durumlarına karşı bariyer kurar.

4-Cildi Gençleştirir!
Vucudumuzda biriken toksik maddleri dışarı atmak için bol su içmek çok faydalı ve toksinlerden arındırılmış cilt çok daha parlak ve sağlıklı görünür. Özellikle kaz ayaklarındaki kırışıklar için bol içmek çok etkilidir.

5-Baş Ağrısını Azaltır!
Az su tüketimi baş ağrılarına sebep olabilir, su içmek bu etkiyi azaltır ve yorgunluğu giderici yönde görev yapar.

6-Verimliliği Arttırır!
Yorgunluğu azalan vücut daha sağlıklı ve daha konsantre bir hal alır. Özellikle dikkat gerektiren aktivitelerde su içmenin faydası çoktur.

7-Bağışıklığı Güçlendirir!
Su içmek grip ve soğuk algınlığı gibi virüsle vücuda giren hastalıklara karşı vücudu korumaya yardımcı olur. Böbreklerde biriken fazla tuzun atılmasını sağlar ve bağışıklık sisteminde oluşacak zararlara engel olur.

8-Sağlıklı Sindirim Sistemi Yaratır!
Yediklerimizin hazmında özellikle bağırsakların sağlıklı  çalışması için önemli  yönde etki eder ve barsakların düzenli çalışmasına yardımcı olur.

9-Enerjiyi Arttırır!
Su içmek tembelleşen metobolizmayı harekete geçirir ve daha hareketli bir ritim yakalarsınız. Tüm organlar suyun nemiyle daha kaliteli çalışır.

10-Mutlu Eder!
Su içmek beynimizde bizi mutlu eden endorfin hormonunu harekete geçirir ve kendimizi daha hissetmemizi sağlar.
Siz de daha mutlu olmak için daha çok su içerek endorfin akışını hızlandırın ve gülümseyin.

Etiketler

Yorum Sırası Sizde

1 comment

  1. kerem Cevapla

    yaşamak için su diyorsunuz

css.php