En Doğru Cilt Bakımı Hangisi?

Cilt bakımını düzenli olarak evinde dışarıda bir güzellik salonında yaptıran okuyucularımız için bakım  çok tanıdık bir anlam ama hiç cilt bakımınıyla ilgilenmeyen kişiler bu konuda acaba cilt bakımı ne demek gibi sorular içerisindeler. Öncelikle bu konuyu aydınlatalım. Cilt bakımı bayan erken,ergen yaşlı herkesin cildini günümüz...

224 0
Cilt bakımını düzenli olarak evinde dışarıda bir güzellik salonında yaptıran okuyucularımız için bakım  çok tanıdık bir anlam ama hiç cilt bakımınıyla ilgilenmeyen kişiler bu konuda acaba cilt bakımı ne demek gibi sorular içerisindeler. Öncelikle bu konuyu aydınlatalım. Cilt bakımı bayan erken,ergen yaşlı herkesin cildini günümüz koşullarına uygun hale getirme çalışmasıdır. En ilkel zamanlarda bile güzellik en önemli kavramdı.

Estetik ve güzellik kavramının normları her kültüre ve her döneme göre değişim gösterse de insanların bu rağbet gören normlara uyma çabası her yüz yılda aynıydı. Roma’da Mısır’da Osmanlı’da hatta MÖ.5000′de bile insanlar takı yapıp takıyorlar ve güzellik kavramını yaratıyorlardı.

Kısacası en kestiremeden aslında hepimizin elbetteki güzel olmak ve beğenilme isteğimiz olduğunu kabaul edelim.

 Özellikle bayanlar için daha rekaber ortamı söz konusu çünkü bir çok medya yönlendirmesiyle birlikte bazen ihtiyacımızın fazlası oranında bir güzelleşme baskısıyla karşı karşıyayız. Nitekim okuyan eğitimli ve bilinçli tüketiciler olarak bizler bize sunulan yüzlerce ürün ve hizmet arasından kendimiz için en doğru olanını en matılı kararla belirliyoruz.


Cilt bakımın en temel kavramı cildi temiz tutmakla başlıyor. Beslenme şelki ve uyku düzeni ise bu bakımın en öenmli diğer aşamalarıdır. Su cilt bakımınn vazgeçilmezleri arasında gösteriliyor. Özellikle içerden cildi nemli tutmak ve göz kenarındaki kaz ayaklarına en çok içtiğimiz suyun miktarı etki ediyor. Dermatologlar ortalama olarak günde1,5 lite su içmenin cilt için yenileyici özelliğie sahip olduğunu belirtiyorlar.
Evdeki temel bakım için Cilt tipinize göre en doğru bakım ürünlerini belirlemek çok önemli.Aslında hastanelerimizde ve polikiniklerimizde bu konuda bize yardımcı labilecek bir dermatologla görüşmek kendiniz için yapabileceğiniz en doğru şey olur.Çünkü doktorlar maddi çıkar gözetmeksizin cildinie göre uygun ürünleri belirlerle ve eczanedeki ürünler her zaman için marketten satın alacağımız bakım ürünlerinden iyidir. Doktroun cilt tipinizi ve ihtiyaçlarını belirleğini düşünelim.

Aldığınız ürünleri tavsiye edildiği gibi aksatmadan düzenli olarak kullanmalısınız. Çok kısa sürede mucizeleri dışarıdan uygulamar ile beklemek yanlış olur. Sabah ve akşam mutlaka cildimizi teizlemeli ve nemlendirmeliyiz. Benim cilt kremlerinde kesilikle dikkat etmenizin gerektiğinie inandığımı en öneli özellik gündüz kremleri için SPF güneş koruyu özelliğinin olması. Yazında kışın da buna özen göstermek uzun vaadede çok önemli çünkü cildimizin maalesef en büyük düşmanı güneş.

En doğru ürünü seçtiniz ve her gün öenirldiği gibi düzenli oarak kullanıyorsunuz.Şimdi sırada aylık derin bakım zamanı var.

 Estetisyenlerine ve kullandıkları ürünlere güvendiğininz bir Güzellik Salonunda her ay düzenli olrak 1 kez cilt bakımı yaptırmalısınız. Bu bakımda kesinlikle size uyuglanacak olan kremleri içeriklerini ve size olan uygunluğunu iyice anlatmalarını isteyin ve ürünleri araştırın,inceleyin. Klinikte ayda bir yaptıracağınız en temel bakım Klasik Cilt Bakımı olarak geçer ve cildiniz için çok faydalıdır. Cilde ozonlu su buharı verilerek başlar bu işlem ,cilt gözenekleri açılır ve oluşmuş komedonlar (siyah noktalar) en hijyenik koşullar sağlanarak uzman kişi tarafından tenizlenir. Oh cildiniz bir nefes alır ve kullandığıız ürünleri daha iyi emeceği için etlieri daha iyi olur. Sonra toparlayıcı ve yenileyici güzel ir yüz maskesi uygulanır.Yaklaşık 30 dakia süren bu işlem sonunda cildinize uygun bir tonikle yüz temizlenir ve son aşama olan yüz kremi yardımcı cihazlarında desteği ile cilde sürülür.

Bu işlem yaklaşık 1,5 saat sürer ve hemen sonrasında hafif kızarıklıklar oluşur. En güzel etkiyi ertesi gün hissedersiniz. Cildiniz daha parlak ve canlı görünür ayrıca gözenekler temizlendği için evdeki rutin ürünleriniz için artık daha kaliteli bir zemin oluşur ve bu süreç güzel bir cilt olmanızla sonuçlanır.


Güzellik ruhunuzdan yüzünüze yansır, kendinizi iyi hissettiğiniz her an güzelsiniz demektir ve bunu korumanız gerekir 🙂 
Etiketler

Yorum Sırası Sizde

css.php