Gece Kremi Kullanmak Neden Önemli?

Kadın erken hepimiz için cildimizin parlak ve sağlıklı olması çok önemlidir ve bu konuda herkes mutlaka az da olsa kendi cildi için bir şeyler yapar. Aslında genç yaşlarda bu konulara çok ilgili olmamızı bazen büyükler eleştiriyor daha gençsin neden düşünüyorsun gibi oysaki cilt bakımı tamamen...

201 0
Kadın erken hepimiz için cildimizin parlak ve sağlıklı olması çok önemlidir ve bu konuda herkes mutlaka az da olsa kendi cildi için bir şeyler yapar. Aslında genç yaşlarda bu konulara çok ilgili olmamızı bazen büyükler eleştiriyor daha gençsin neden düşünüyorsun gibi oysaki cilt bakımı tamamen kendiniz için geleceğe yönelik bir yatırımdır.
Bunu anlamak oldukça önemli bir nokta. İlerleyern yaşlarda hiç bakım yapmayan güneşten korunmayan hem de sigara içen bir kişi ile yanyana geldiğinizde cildinize gösterdiğiniz önemin ne demek olduğunu anlayacaksınız. Sonuçta güzellik ve cazibe tabi ki insanın doğasıyla ilgili ama parlak ve sağlıklı bir ciltle yaşlanmayı kim istemez ki ?
Cilt bir duyu organıdır aynı zamanda vücudun koruyucu zarfıdır. Cildiimz sinirlerle donatılmıştır,çevremizdeki değişimleri algılar ve beynimize iletir. Tıpkı tüm duygularımızın yüzümüüz değişen renginden anlaşılması gibi.
Temel cilt bakımlarıyla ilgli diğer yazılarımda da bu bakım ritüelini sıralayan açıklamalı yöntemleri size iletmiştim. Günlük cilt bakımı düzeninde günde iki kez cildi ferahlatan size uygun temizleyicilerle gözenekleri temizlemek ve nemlendirmek yer alıyordu.
Ben çevremden de biliyorum ki gece yatarken yüze krem uygulamasını bazen atlıyor ya da gereksiz buluyoruz. Oysa bu kesinlikle evdeki cilt bakımının en önemli aşaması.

Gece cildimiz düzenli uyku ile birlikte kendini yeniler. Gece kullanımı için özel olarak üretilen gece kremleri gündüz kremlerine göre daha yoğundur ve bu zengin yapıları ile birlikte gece yüzümüzde koruyucu bir katman oluştururlar.

Gece kremlerinin faydalı olmasının iki temel nedeni vardır; birincisi “trans epidermal su kaybı” geceleri en üst seviyededir  ve gece kremi bu kurumayı su kaybının hasarını engeller. İkincisi ise vücut hücreleri geceleri besinlerle donatılır ve yenilenir bu yüzden de gece cildin ihtiyaç duyduğu ham maddeleri sunmak için uygun zamandır. Gece dış etken kaynaklı radikal hasarın en az oldığu zaman dilimidir.
Gece cildinize uygulayacağınız size uygun bir kremle gün boyunca biriken serbest radikalleri yok edebilir ve cildinizi yeni rezervlere doyurarak ertesi güne korunarak başlamış olursunuz.
Cildinie uygulayacağınız kremi cildin emmesi için, uyumada önce uygulayın, çünkü kremi hemen sürüp yatarsanız cildiniz henüz kremi emmeden yastığınıza geçer ve etikisi azalır.Bu sebeple uyumanıza yarım saat kala sürmeniz en iyisi olacaktır.
Yorumlarınızı bekliyorum 🙂

Etiketler

Yorum Sırası Sizde

css.php