İklimlendirme Soğutma Teknolojisi Bölümü İş İmkânları Maaşları

PAYLAŞ:

   Son yılların en popüler iki yıllık bölümlerinden bir tanesi de İklimlendirme-Soğutma Teknolojisi bölümüdür. İklimsel koşulların tüm dünyada değişmesi, küresel ısınmanın varlığını devam ettirmesi, mevsimsel değişikliklerin oluşması gibi etmenler, bu bölümün varlığını bir ihtiyaç haline getirmiştir. Özellikle son yıllarda soğutma teknolojisine olan ihtiyaç ve bu sektördeki teknolojik gelişmeler hem yeni iş alanlarının açılmasına hem de bu iş alanlarında çalışacak elemanların yetiştirilmesine sebep olmuştur. Önümüzdeki birkaç seneye bakıldığında, bu bölüme olan rağbetin ve mezun ihtiyacının devam edeceği görülmektedir. Üniversite adaylar ve İklimlendirme-Soğutma Teknolojisini kazanmış ve bölümünü araştırma içerisinde olanlar için, bu bölümle ilgili tüm bilgileri güncel bir şekilde derledik. İklimlendirme-soğutma Teknolojisi bölümü iş olanakları, iş alanları, maaşı gibi konularda sizi aydınlatmaya çalışacağız. 2 yıllık.
İklimlendirme-Soğutma Teknolojisi İş İmkânları
   ‘’iklimlendirme soğutma bölümü mezunları ne iş yapar, nerede çalışır, KPSS atamaları nasıldır
, bölüm hakkında bilgi’’
    Bu bölümden mezun olanlar KPSS sınavına girerek devlete ait ilgili kurum veya kuruluşlarda çalışabilirler. Devlet kurumlarına atanamayanlar ise bu alanla ilgili her türlü fabrika, imalathane, soğuk hava depoları, soğutma ile ilgili cihazların teknik servislerinde iş bulabilirler. İklimlendirme-Soğutma Teknolojisi KPSS taban puanları 85-90 puan dolaylarındadır. Her sene bölümle ilgili atamalar yapılmaktadır. Diğer birçok bölüm ile kıyaslandığında, atamaları pek iyi sayılmaz.
İklimlendirme-Soğutma Teknolojisi Dersleri
   Bu bölümde tüm üniversite öğrencilerin gördüğü bazı temel derslerin yanı sıra, İklimlendirme ve soğutma İlkeleri, Matematik, Fizik Teknolojisinin Bilimsel İlkeleri ve Koruyucu Bakım ve Arıza Teşhisi gibi mesleki dersler okutulmaktadır. Dersleri sanıldığı kadar zor değil, hatta sayısal çıkışlı öğrenciler için kolay sayılacak niteliktedir.
İklimlendirme Soğutma Teknolojisi Mezunları Ne İş Yapar, Görevleri Nelerdir?
   Bölüm mezunları işe başladıkları yerlerde iklimlendirme ve soğutma ile ilgili her türlü cihazın üretiminde, bakımında, onarılmasında görev almaktadırlar. İsteyenler özel şirketlerin teknik servislerinde çalışabilir ve bu tür cihazların onarımında görev alabilirler. Örneğin klima üreticisi bir firmanın fabrikasında çalışılabilir veya ilgili markaya ait teknik serviste çalışılabilir.
İklimlendirme Soğutma Teknolojisi Bölümü Hakkında Bilgi
   Bölümün eğitim süresi iki yıldır, yani ön lisans bölümlerinden biridir. Bölümden mezun olanlar ‘’İklimlendirme-Soğutma Teknikeri’’ unvanı alırlar. Ve çalıştıkları kurumda tekniker unvanı ile görev yaparlar.
İklimlendirme-soğutma Teknolojisi Maaşları
   ‘’iklimlendirme-soğutma teknolojisi maaşı ne kadar, iklimlendirme soğutma mezunları maaşı, iklimlendirme-soğutma teknikeri maaşı 2014 2015’’
    Az önce de belirttiğimiz gibi bölüm mezunları bir devlet kurumuna atandıklarında ‘’iklimlendirme-soğutma teknikeri’’ görevi üstlenirler. KPSS ile kamu kurum ve kuruluşlarına atananlar memur statüsünde göreve başlar ve ‘’Teknik Hizmetler (THS)’’ sınıfı kapsamında tekniker olarak görev yaparlar. Günümüzde bir teknikerin aldığı maaş 2000-2200 lira civarında almaktadır. Tabi bu sayı bazı hususlara göre değişebilmektedir. Bizim amacımız sadece genel bir maaş miktarı söyleyerek, bölümü tercih edecek olan öğrencilerde bir fikir oluşturmaktır.

YORUMLAR

BLOGGER YORUMLARI: 1
Loading...
Ad

Cilt Bakımı,115,Çocuk Gelişimi,38,DGS,187,Eğitim,477,Genel,38,Genel Sağlık,75,Klima,52,Konu Anlatımları,49,KPSS Taban Puanları,169,Maaşlar,32,Öğrencilere Tüyolar,62,Saç Bakımı,28,Üniversite Bölümleri,759,VİDEOLAR,1,
ltr
item
Eğitim ve Sağlık Sitesi: İklimlendirme Soğutma Teknolojisi Bölümü İş İmkânları Maaşları
İklimlendirme Soğutma Teknolojisi Bölümü İş İmkânları Maaşları
Eğitim ve Sağlık Sitesi
http://www.egitimsaglik.com/2014/07/iklimlendirme-sogutma-teknolojisi.html
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/2014/07/iklimlendirme-sogutma-teknolojisi.html
true
2743778651510976752
UTF-8
Yüklenen Tüm İçerikler Herhangi bir içerik bulunamadı. HEPSİNİ GÖRÜNTÜLE Devamını oku Cevapla Cevaplamaktan vazgeç Sil Tarafından: Ana Sayfa SAYFALAR İÇERİKLER Hepsini Görüntüle SİZİN İÇİN ÖNERDİĞİMİZ DİĞER İÇERİKLER ETİKET ARŞİV ARAMA TÜM İÇERİKLER Aradığınız kelimeye ilişkin bir içerik bulunamadı. Ana Sayfaya Dön Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Paz Pzts Sal Çrş Perş Cuma Cmrts Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Ocak Şub Mar Nis Mayıs Haz Tem Agus Eyl Ekim Kas Aralk biraz önce 1 dakika önce $$1$$ minutes ago 1 dakika önce $$1$$ hours ago Dün $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago 5 haftadan önce Takipçiler Takip Et BU İÇERİK ÖZELDİR İçeriği görmek için paylaşın Tüm kodu kopyala Tüm kodu seç Tüm kodlar kopyalanmıştır. [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) kullanabilirsiniz kopyalamak için