Kabin Memuru Maaşları

Günümüzde havacılık sektörü her geçen gün genişleyen filo ve açılan yeni şirketlerle çalışanlar için yeni bir istahdam yaratıyor. Üniversiteden yeni mezun bir çok gencin başvuru yaptığı kabin memurluğu yani hosteshost görevi oldukça rağbet gören yeni meslek gören kolları arasında yer almakta. Türkiye’de ortalama olarak 6000...

624 0
Günümüzde havacılık sektörü her geçen gün genişleyen filo ve açılan yeni şirketlerle çalışanlar için yeni bir istahdam yaratıyor.
Üniversiteden yeni mezun bir çok gencin başvuru yaptığı kabin memurluğu yani hosteshost görevi oldukça rağbet gören yeni meslek gören kolları arasında yer almakta. Türkiye’de ortalama olarak 6000 kabin memuru görev başında ve her geçen gün bu sayı artmakta. Konuyla ilgili İnsan Kaynakları verilerine göre bu rakam 2017‘de  12000 civarında olacak.

Kabin memuru olmak için aranılan bazı şartlar var. Bunlar kısaca;

*Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
*İngilizce başta olmak üzere en az bir yabancı dile iyi derecede sahip olmak
*Seyahat engeli olmaması
*En az lise mezunu olmak
*İç kabinde görev yapılacağı için belli bir boy ve kilo dengesine sahip olmak
*Hostesler için 1.60-1.75 cm Host adaylar için 1.70-1.85 boylarında olmak
Bazı şirketlerin kabin memuru maaşlarını sizler için burada listeledik ve bu maaşlar sabit olmasının yanında her şirket için farklılık gösteren ek uçuş ve kabin içerisindeki satışlardan gelen pirimlerle farklılık göstermektedir.
Bir kabin memurunun uçuş saati standartı uluslarası yasalarla korunur ve her fazla uçuş için belirlenen farklı ek ücretler alınmaktadır.
Oldukça yoğun bir eğitimle başlayan bu serüven dışardan göründüğü kadar kolay olmamakla beraber iyi bir vücut kondisyonu gerektirir, zira basınca ve değişen hava koşullarına ayak uyduran sağlam bir bünye istiyor bu meslek ve tamamem teorik eğitimlerin yanında beden ile sarf edilen bir efordan oluşan sivil havacılık görevidir.
Pegasus Havayolları Kabin Memuru Maaşı: 600 Euro
Sunexpress Havayolları Kabin Memuru Maaşı: 450 Euro
Freebird Airlines Kabin Memuru Maaşı: 600 Euro
Türk Hava Yolları Kabin Memuru Maaşı: 3,022 TL                               
Atlasjet Havayolları Kabin Memuru Maaşı:  800 Euro
Etiketler

Yorum Sırası Sizde

css.php