Lazer Epilasyon

Güzellik ve bakıma dair konularla ilgilenen okuyucularımız için çok önemli bir konu olan lazer epilasyon hakkında tüm bildiklerimi sizinle paylaşmak istiyorum. Lazer epilasyon kalıcı olarak vücudumuzdaki tüy problemine çözüm oluyor. Tabi bu tüyler eğer sizin için de can sıkıcı bir hal aldıysa çünkü kimi kişiler...

191 0
Güzellik ve bakıma dair konularla ilgilenen okuyucularımız için çok önemli bir konu olan lazer epilasyon hakkında tüm bildiklerimi sizinle paylaşmak istiyorum.


Lazer epilasyon kalıcı olarak vücudumuzdaki tüy problemine çözüm oluyor. Tabi bu tüyler eğer sizin için de can sıkıcı bir hal aldıysa çünkü kimi kişiler için hiç sorun teşkil etmiyor. Artık bayan ve erkekler bu konuda aynı klinik ve güzellik salonlarından faydalanıyorlar. Erkekler de en az bayalar kadar istenmeyen tüylere karşı lazer epilasyonun sunduğu kalıcı çözüm olanaklarından faydalanıyor.

Lazer epilasyon her şeyden önce vücudunuzdaki istemediğiniz tüyler için çok etkili bir yöntem ve size konfor ve temizlik sunuyor.

Bir çok konuda kendimizi batının gerisinde hissederiz ama güzellik salonlarındaki uygulama ve yöntemler, kullanılan cihazlar artık dünya standartlarında, ben buna çok seviniyor ve dünyanın gerisindeki yöntemlere başvurmak zorunda kalmadığımız için bunun her konuda ülkemizde böyle olmasını diliyorum.
Epilasyonda en önemli şey güveneceğiniz doğru kliniğigüzellik salonunu seçmek.


Peki bu kliniği seçerken nelere dikkat etmeliyim?

Lazer epilasyon eğer tüm vucut için ise uzun bir süreç olacak demek ve gideceğiniz yer hijyen ve güvenilirlik açısından sizden tam not almalı. Bir güzellik salonunda çalışan estetisyenlerin çoğu belgeli sertifikalı kişiler oluyor. Genellikle konusunda uzman kişiler yani. Ayrıca kullanılan lazer cihazlarını satan kişiler bu kullanıcılara uzun ve ayrıntılı eğitimler veriyorlar herhangi bir durumda kendi markaları prestij kaybına uğramasın diye titiz davranıyorlar. Tam da bu noktada lazerde kullandıkları cihazlar gerçekten birbirinden çok farklı. Internette bir çok sayfada, forumda ve yayınlarda arasında araştırma yapabilirsiniz. En etkili lazer epilasyon cihazları Alexandrite, Diod lazer (ütüleme sistemi) olarak sıralanabilir. Lazer epilasyona başlarken cilt tipiniz, cildinizin rengi, kıl kökleri yapısı gibi ayrıntılara bakarak oradaki estetisyenin sizi en mantıklı seçeneğe ve ücretlendirmeye yönlendirmesi gerekir.


Lazer Epilasyon Ne Kadar Sürer?

Lazer epilasyon cihazlarına göre bu uyuglamnın bitiş süresi faklılık gösteriyor. Kişinin ten rengi ve kıl yapısı da en önemli ikinci faktör. Beyaz ciltli ve koyu renk tüylere sahip olanlar bu konuda diğerlerine göre daha şanslı. Açık ten ve sarı tüye sahip olan kişiler için bu süreç biraz daha uzun oluyor çünkü henüz bu konuda tam kapasiteyle yeterli olan bir cihaz henü yok; ama iki farklı cihazla uygulamaya devam etmek de bir çözüm olabilir. Zira benim gittiğim klinik bu konuda uzman ve herkesi tam anlamıyla en kısa sürede en etkili yöntemle  sonuca ulaştırmaya çalışıyor. Bu cihaz ve ten rengine göre en mantıklı seçeneği belirleyecek olan kişi klinikte uzman estetisyen. Örneğin sadece kolaltı için düşünelim, beyaz tenli ve koyu tüy tipinide birisi için Alexandrite ya da Diod tipi cihaz seçikebilir. Alexandrite biraz daha koyu tüy renginde başarılı sonuçlar veriyor bu cihazla başlayıp son kalan ince tüyler için diod cihazı seçilmeli.

Bu seanslara başlarken bir gün önce bölgeyi jilet ile temizlemeniz gerekiyor. Başka bir epilasyon yöntemini uygulama süresini uzattığı için kesinlikle önermiyorlar.

İlk seanstan sonra ikinci seans için en az 3 hafta beklemeniz gerekiyor çünkü yakılan kıl kökleri kendiliğinden dökülüyor ve yenileri anca bu süre içerisinde geliyor.

Her seans aralığı ortalama olarak 1ay olduğu için koltukaltı için genel bir seans rakamı 4 ya da 5 oluyor yani bir bölge için tam sonuç ve bitiş süresi 4-5 ay. Sonuç olarak da bir ömür boyunca temiz ve sorunsuz bir cilt sizi bekliyor. Tüm vucut olarak gittiğinizi de düşünürsek mantık yine aynı seans araları ortalma olarak 1 ay. Tüm vücut için tamamen bitti hiç tüy sorunum yok demek istiyorsanız yine beyaz tenli ve koyu tüy renginden bir ören verirsek ortalama süre 10 seans.

Lazer epilasyon ile ilgili sizlere en yeni ve en doğru bilgileri ulaştırmaya devam edeceğiz.

Etiketler

Yorum Sırası Sizde

css.php