ÖABT-Öğretmen Alan Bilgisi Tespit Sınavı

Kamu Personeli Seçme Sınavı maratonu içerisinde yer alan ÖABT yani Öğretmen Alan Bilgisi Tespit Sınavı, sınıf öğretmenleri ve rehber öğretmenler için örnek sorular yayınlandı.Sınıf öğretmenliği konuları ve soru dağılımı, rehber öğretmenlik konuları ve soru dağılımı ÖSYM tarafından ilan edilerek kamuoyu ile paylaşıldı. Genel Kültür ve...

188 0

Kamu Personeli Seçme Sınavı maratonu içerisinde yer alan ÖABT yani Öğretmen Alan Bilgisi Tespit Sınavı, sınıf öğretmenleri ve rehber öğretmenler için örnek sorular yayınlandı.Sınıf öğretmenliği konuları ve soru dağılımı, rehber öğretmenlik konuları ve soru dağılımı ÖSYM tarafından ilan edilerek kamuoyu ile paylaşıldı.
Genel Kültür ve Genel Yetenek soruları ile paralel şekilde, Uygarlık Tarihi, Türk Tarih Kültürü, Coğrafya

öabt
Alan Bilgisi

Bölümleri Matematik soruları gelecektir.

Yüksek Öğretim Kurumu müfredatın artta kalan kısmını eğitim alanı adlı bir bölümde 8-10 şeklinde sormaktadır. Yayınlanan konu ve soru dağılımlarına göre en çok üzerinde durulması gereken dersler; Türk dili,çocuk edebiyatı, cumhuriyet dönemi Türk edebiyatı, fizik , kimya ,biyoloji olarak görünmektedir.

Çoğu adayın sıkıntı çektiği bu bölümlerde başarı sağlayan adaylar diğerlerin arasından sıyrılarak avantaj elde edecektir. Üstelik sınavın yoğunluğu da bu dersler üzerinedir.

ÖABT Konuları Soru Dağılımı ve Örnek Soruları için Tıklayınız

Etiketler

Yorum Sırası Sizde

css.php