Pratik Bilgiler ve Tüyolar

Sevgili egitimsaglik.com okuyucularımz, bugün sizlere evde işte yaşam alanlarımızda başıma gelen bazı komik kazalar ve durumlara karşı çok pratik ve çözüm yaratan bazı bilgiler vereceğiz. Kolay kolay başka bir yerden öğrenemeyeceğiniz bu ilginç yöntemleri sizlere aktarmaya devam edeceğiz. Bazıları büyüklerimizden bize geçen geleneksel çözümler bazıları...

213 0

Sevgili egitimsaglik.com okuyucularımz, bugün sizlere evde işte yaşam alanlarımızda başıma gelen bazı komik kazalar ve durumlara karşı çok pratik ve çözüm yaratan bazı bilgiler vereceğiz. Kolay kolay başka bir yerden öğrenemeyeceğiniz bu ilginç yöntemleri sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Bazıları büyüklerimizden bize geçen geleneksel çözümler bazıları yabacı kaynaklardan bazıları da kendi bulduğumuz çözümler olmak üzere çeşitli konularda başınız sıkıştığında başvurabileceğiniz bir yazı oluşturduk.

Çay ve Kahve Lekesi Nasıl Çıkar?


*Üzerine çay ya da kahve dökülen kıyafetlerinizi kumaşına göre karar verip hiç vakit kaybetmeden üzerine kayna su dökrerek çıkarabilirsiniz.
*Bu lekeleri kumaştan karbonatla silerek de yok  edebilirsiniz.Kıyafetteki Çamur Lekesi Nasıl Çıkar?


*Piknikteydiniz ya da maçtan sonra kıyfetlerinize çamur bulaştı, en iyisi hemen yıkamadan kurumasını beklemek ve kuruyan çamuru fırça ile temizlemek,daha sonra yıkamak; eğer lekeniz inatçı ve hala çıkmak istemiyorsa eşit miktardaki  hazırladığınız sirkeli suda yıkayın işte bu kesin çözüm olacaktır.

Kozmetik Ürünlerin Lekesi Nasıl Çıkar?

*Kadınların makyaj malzemeleri bazen kıyafetimize ya da eşyalarımıza değer ve kalıcı gibi görünen izler bırakır. Ruj lekesini çıkarmanın en kolay yolu o yeri oksijenli su ile temizlemektir.
*Yastığınıza bulaşan rimel lekesi için önce bölgeyi vazelin sürerek yumuşatın sonra ılık sabunlu suyla yıkayın.
*Eğer yıkayamayacağınız bir yere kumaşa ruj lekesi bulaştıysa saf alkolle temizleyerek çıkarabilirsiniz.
Ayakkabı Temizliği İçin İnanılmaz Çözümler!

*Kumaş ya da bez olan yumuşak dokulu ayakkabılarınızın temizliği silme yöntemiyle zor oluyorsa eski bir yastık kılıfı bulun ve onun içine sıkıca yerleştirerek makinaya atın normal prgoramda yıkayın yeni gibi olacaklar.

*Süet ayakkabıların temizliği zordur ve nazik olmanız gerekir, eğer süet ayakkabınıza çıkmaya bir leke bulaştıyca en ince zımpara kağıdı ile hafifçe üzerini zımpara kağıdı ile ovalayın.
*Kösele ayakkabılarınız üzerinde çatlama lekesi varsa üzerine biraz hint yağı ya da badem yağı sürün ve çok kısa süreliğine su buharına tutun sonuca şaşıracaksınız.
*Dış yüzeyi tüm diğer ayakkabılarımızdan biraz daha farklı olan spor ayakkabınızı benzine batırılmış eski bir diş fırçası ile ovalayarak fırçalayın lekelerden eser kalmayacak.
*Ayakkabılarınız saklarken dolapta bozulmamaları için içlerine yumuşak bez ya da kağıt parçalarından kalıp yaparak koruyabilirsiniz.

Sizlere en ilginç pratik bilgileri vermeye devam edeceğiz,eğer sizlerin de deneyip bizlerle paylaşmak istediği pratik yaşam çözümleri varsa lütfen bizimle burada yorumlarda paylaşın.Etiketler

Yorum Sırası Sizde

css.php