Reformer Mucizesi

Herkes için sağlık köşemizde en son sizinle inanılmaz form tutuma ve fizyoterapi kökenli bir spor olan Pilates’ten bahsetmiştik. Şimdi de sizlere biraz Reformer hakkında bilgi vermek istiyorum. Sizi daha sağlıklı bir gelecek için motive edici bir yazı hazırladık ve umarız sağlığınız için de siz de hiç...

264 0

Herkes için sağlık köşemizde en son sizinle inanılmaz form tutuma ve fizyoterapi kökenli bir spor olan Pilates’ten bahsetmiştik. Şimdi de sizlere biraz Reformer hakkında bilgi vermek istiyorum. Sizi daha sağlıklı bir gelecek için motive edici bir yazı hazırladık ve umarız sağlığınız için de siz de hiç gecikmeden bu programlara başlarsınız.

Vücuttaki tüm kasları ve dengeli bir şeklide kuvvetlendirmeye  yarayan reformer aynı zamanda bir rehabilitasyon egzersizidir.

Reformer bir çerçeve üzerinde kayan platform ile bir dizi yay, kayış ve makara sisteminden oluşur. Bu bileşenlerin hepsi her seviye ve yaralanmaya göre ayarlanabilir. Reformer ayak bileğinden omuzlara kadar güvenli rehabilitasyona izin veren, tepeden ayak başparmağına kadar vücudun tamamını çalıştıracak şekilde dizayn edilmiştir. Daha önce hiçbir pilates egzersizi yapmış olmasanız bile, stabilite kaslarınızı geliştirmeye yardımcı olmak için Reformer kullanılabilir. İster sırt, omuz veya diz ağrınız olsun, Reformer stabilite eğitiminizde size yardımcı olur.


Joseph Pilates, Universal Reformer egzersizlerini düzenlerken, belli bir sıra ve tarz hedefleyerek yarattığı bu hareketlerin akıcı ve birbirini takip eden egzersizler olmasına özen göstermiştir. Nefes alıp bu aletin üzerine çıkarsınız; 30 ila 60 dakika aralıksız çalışırsınız ve nefes verip ayağa kalkarsınız. Her bir egzersiz sizi bir sonrakine ruhen ve bedenen hazırlayarak kaslarınızı ısıtır, bütün iç organlarınızı harekete geçirir, nefes alıp vermenizi düzenler ve yapacağınız hareketlerden maksimum fayda sağlamanız için kaslarınızı doğru sırayla çalıştırır.

reformer ne işe yarar
Reformer

Reformer, resimde görüldüğü gibi, yerden yaklaşık 40 cm yüksekte, dört ayak üzerinde duran, 2 m uzunluğunda ve 60 cm genişliğinde, tahta ya da metal bir dikdörtgendir. İç kısımda boylamasına uzanan metal destek üzerinde kauçuk kaplı bir minder bulunur. Bu taşıyıcı minderin bir ucunda yaylar, diğer ucunda tutamaç ve kayışlardan oluşan bir makara sistemi vardır.universal reformer

Taşıyıcının üzerinde baş, omuzlar ve elleri koymak için yerler bulunur. Ayrıca çerçevenin üstünde yer alan ve omuz ve bacaklar arasındaki mesafeyi ayarlamanıza yardımcı olan özel tertibat sayesinde aleti kendinize göre ayarlayabilirsiniz.

Salonlarda konusunda uzman özel eğitmenlerle birebir ders almak bu konuda vücudunuz için çok etkili olumlu sonuçlar doğuracaktır. Belediyelerin ve İl Spor Dairelerinin de önderliğinde oldukça uygun ücretlerle Türkiye’nin hemen her yerinde bu sporu deneyimlemeniz artık mümkün, sağlıklı ve fit günler diliyoruz 🙂

Etiketler

Yorum Sırası Sizde

css.php