Saç Dökülmesine Karşı Kolay ve Etkili Yöntemler

Saçlarımız bizi en çok yansıtan ayrıntımız olarak sosyal hayatımızı bile etkileyen bir faktör. Günümüzde artık bir çok marka ve bakım önerileri okuyoruz ve bazen hangisi bizim için çok faydalı bulmakta zorlanıyoruz. Erkekler de en az kadınlar kadar saçlarına vakit ayırıyor ve herkes gür ve parlak...

233 0
Saçlarımız bizi en çok yansıtan ayrıntımız olarak sosyal hayatımızı bile etkileyen bir faktör. Günümüzde artık bir çok marka ve bakım önerileri okuyoruz ve bazen hangisi bizim için çok faydalı bulmakta zorlanıyoruz. Erkekler de en az kadınlar kadar saçlarına vakit ayırıyor ve herkes gür ve parlak saçlara sahip olmak istiyor.
Saçlarımız beslenmemiz,uyku düzenimiz, sigara kullanımı ve stresten çok etkileniyor.Bunun da kısaca bilimsel açıklaması şöyle; stresin bedende yarattığı dihidrotestosteron hormonu saç kökünün küçülmesine sebep oluyor ve cansızlaşan saç dökülüyor. Saç tedavilerinde mutlaka bir dermatologtan yardım almak en iyi yöntem.
Saçlarınız sadece dönem dönem de dökülebilir ,uzmanlar kadınlar için ortalama olarak günde 60 saç telinin yenilenmek amacıyla dökülmesinin normal olduğunu söylüyorlar.
Siz de bu tarz mevsimsel ve dönemsel bir saç dökülmesiyle karşı karşıya iseniz evde uygulayabileceğiniz çok etkili bir tarifi kullanabilirsiniz.

Eczaneden aldığınız Eviten kapsülü (Saf E vitamini) yine eczaneden kolayca ve uygun bir fiyata bulabileceğiniz 5 kapsüllük bir paket Bepanteni bir kapta karıştırın. 1 ampül Eviten 1 ampül Bepanten eğer vasa saf olmak koşuluyla bir kaşık zeytin yağı da ekleyin. Saçlarnızı önce şampuanlayın derinin gözeneklerin açık olması temiz kafa derisinden bu karışımın içeri geçişini kolaylaştıracaktır. Temiz saçınıza bu karışımı sadece deriye olmak üzere özenle sürün ve parmaklarınızla yedirin. Yaklaşık 1 saat kadar beklemeniz ve mümükünse beklerken saçınıza sera etkisi yapması için bir bone geçirmenizi tavsiye ediyoruz. Bekledikten sonra yıkayın ve kurutun.Bu işlemi 2-3 hafta aralıklarla paketler bitene kadar uygulayın ama kesinlikle art arda uygulamayı o zaman olulu  etikisi yerine zararı olabilir, 2-3 hafta aralıklarla saç derisine uyguladığınız bu yöntemle saç dökülmenizdeki azalmaya  şaşırabilirsiniz.Ayrıca saçların daha parlak ve E vitamini ile beslenmiş oması keinlikle saçınızın kalitesini arttıracaktır. Sağlıklı saçlar için de 2 ayda bir uygulanması uygun olan bu harika uygulamayı denerseniz bize de yazmayı unutmayın 🙂

Etiketler

Yorum Sırası Sizde

css.php