Sağlıklı Saçların Sırları

Güzel saçlara sahip olmanın en güzel yanı işe ya da okula giderken bizi çok uğraştırmamasıdır heralde. Kolayca şekil alan ve parlayan bir saç kadın erkek herkesin hayatını kolaylaştırır ve pratik bir güzellik katar yaşantımıza. Tabi herkes doğal yollarla sağlıklı gür ve parlak saçlara sahip olamıyor....

207 0
Güzel saçlara sahip olmanın en güzel yanı işe ya da okula giderken bizi çok uğraştırmamasıdır heralde. Kolayca şekil alan ve parlayan bir saç kadın erkek herkesin hayatını kolaylaştırır ve pratik bir güzellik katar yaşantımıza. Tabi herkes doğal yollarla sağlıklı gür ve parlak saçlara sahip olamıyor.
Günümüz koşullarında yaşadığımız hayatın stresi tamamen saçlarımıza ve cildimize yansıyor.
Teknoloji ilerledikçe her sağlık

ve estetik soruna karşı bulunan çözümler artıyor. Yani saç dökülmesi matlaşan saçlarını varsa hiç ama hiç üzülmeyin tedavi yöntemlerinin her gün bir yenisi çıkıyor ve rekabet piyasasında ücretler eski zamanlara göre daha kolay ulaşabileceğimiz seviyelere indi. Her şehirde mutlaka bir güzellik salonu dermatolog ve bir çok klinik var.

Saçlarınızın sağlığını kaybetmesine bir de üzülerek daha çok dökülmesine ve matlaşmasına sebep olmak yerine gelin sizlere vereceğimiz çok özel tüyolara bir göz atın!

Kötü Beslenmenin Saç Üzerindeki Etkisi
Eğer düzensiz saatlerde ve genelde hazır gıdalrla besleniyorsanız parlak saçları unutun; çünkü saçlarımızın sağılı ve parlaklığı ilk olarak beslenme ve stres yönetimimizle ilgili şekil alıyor.
Zayıflamak için yaptığımız bazı diyetler saçların B vitamininden, sigara kullanımı, vejeteryan beslenme şekli C vitamini yönünden saçlarımzı zayıflatabiliyor.

Saç Boyaları
Saç boyaları  kimyasal bir çok element içeriyorlar ama saçları boyamak direkt olarak saça zarar vermez. Ancak saç rengini açma işlemi yani saçlarınızı doğal renginden çok daha açık renge boyamak saçın içindeki suyu çeker, möleküler yapısını bozar saçlarınızın incelme ve dökülmesine sebep olabilir. Aşırı açık tonlara saç boyamaktan kaçınmak saç sağlığını korumak için önemlidir.Bazı koyu renk boyalar saçı olduğunda daha hacimli gösteriyorlar.

Organik Boyalar
Piyasada bir çok yerde daha az zararlıdır mantığı ile aldığımız denedğimiz organik boyalar hiç sandığımız kadar masum değiller. Hatta bazı organik boyaların içinde daha çok kimyasal ürün bulunduğu söyleniyor. Bu boyaların etkili olması için daha çok amonyak içerdiği ve amonyağın saça zarar verdiği gerçeğini  sakın unutmayın.

Etiketler

Yorum Sırası Sizde

css.php