Selülit Tedavileri

Kadınların güzellik sırları arasında ilk sıralarda selülitle savaşmak var çünkü estetik görüntümüzü bozan bir şekil var özellikle kalça ve bacaklardaki selülit oluşumu Türk kadınında beslenme şeklinden dolayı daha büyük bir problem olarak karşımıza  çıkıyor.  Uzmanlar selüliti hücrelerin doku aralarında biriken yağ olarak tanımlıyorlar ve ödem...

205 0

Kadınların güzellik sırları arasında ilk sıralarda selülitle savaşmak var çünkü estetik görüntümüzü bozan bir şekil var özellikle kalça ve bacaklardaki selülit oluşumu Türk kadınında beslenme şeklinden dolayı daha büyük bir problem olarak karşımıza  çıkıyor.

 Uzmanlar selüliti hücrelerin doku aralarında biriken yağ olarak tanımlıyorlar ve ödem görüntüsü bu noktada hem estetik açıdan hem de vücutta bir dolaşım bozukluğunu işaret ettiğinden tedavi edilmesi gereken bir sorun olarak açıklıyorlar.
Akıllarda şişman insanların sorunu gibi kalsada düzenli spor yapan ve dengeli bir kiloda olan kişide de selülit problemi görülebiliyor. Zira selülitin oluşmasında bir çok faktör var; bunlar:
*Genetik Özellikler
*Yavaşlayan metobolizma
*Kadınlarda FHS hormonunun aşırı çalışması
*Sık kilo alıp vermek
*Trioid hormonundaki bozulmalar
*Doğum sırasındaki değişen hormonların sonucu
*İlaç kullanımı ve kabızlık
*Düzensiz ve sağlıksız beslenmek
*Çay,kahve ve sigara tüketiminin fazla olması

Bunlar selülite sebep olduğu belirlenen faktörler. Peki biz bu selülitle nasıl savaşırız dersek yine belirlenmiş sonuçları kanıtlanmış bir çok yöntem var.

Öncelikle şu çok önemli,böyle bir sorun yaşıyorsanız her zaman dikkkatli olmanız gerekiyor ; yani yılın sadece belirli bir dönemi bu tedavileri yapıp selüliti azaltıp tekrar aynı hatalı yaşam şekline dönerseniz maalesef hemen tekrarlanan bir sorun olarak selülit tekrar hayatımıza giriyor.Selülit Oluşmasını engellemek ve tedavi etmek için;

*Düzenli egzersiz yapmak (En basit haliyle günde en za 45 dakika hızlı tempoda yürümek)
*Hazır gıdaları ve gazlı içecekleri kesinlikle bırakmak
*Alkol sigara çay ve kahveyi minimuma indirgemek mümkünse tamamen bırakmak
*Günde en az 1,5 litre su içmek
*Selülit olan bölgeye el ile klasik masaj uygulamak
*Eğer imkan varsa bir uzman tarafından sorunlu bölgeye özel selülit masajı uygulanması
*Çeşitli cihazlarla destek almak ve sabah akşam titreşimli olan bu aletlerle selülit olan bölgeye masaj yapmak.
*Hormonal dengeyi değiştirdiğinden dolayı doğun kontrol haplarında uzak durmak
*Eğer olanağınız varsa bol bol yüzmek ve havuzda ya da denizde sıkça bacak kalça hareketleriyle bu bölegede yağ yakmaya çalışmak.

Sizlere selülit tedavileriyle ilgili olarak uzmanların ve estetisyenlerin yöntemlerini de ileteceğiz. Bu salon yöntemlerinde çeşitli aletler, cihazlar özel lazer ışınları ve profesyonel tedaviler söz konusu. Yeni yazımızda tamamen cerrahi yöntemleri anlatacağız.
Etiketler

Yorum Sırası Sizde

css.php