TEOG İçin En İyi Yayınlar

   Bu yazımızda TEOG sınavlarına hazırlanan öğrencilerimiz için; en iyi konu anlatımlı yardımcı kitaplar, en iyi test kitapları, TEOG hazırlık için etkili kaynaklardan bahsedeceğiz. Herhangi bir sınavda yüksek puan almak için çok çalışmanın yanında iyi kaynaklardan hazırlanmanın da etkisi çok büyüktür. Bu yüzden özellikle TEOG’a...

9438 84
   Bu yazımızda TEOG sınavlarına hazırlanan öğrencilerimiz için; en iyi konu anlatımlı yardımcı kitaplar, en iyi test kitapları, TEOG hazırlık için etkili kaynaklardan bahsedeceğiz. Herhangi bir sınavda yüksek puan almak için çok çalışmanın yanında iyi kaynaklardan hazırlanmanın da etkisi çok büyüktür. Bu yüzden özellikle TEOG’a hazırlanan öğrencilerin kaynak kitap seçiminde dikkatli olması, böylece zamanını boşuna kullanmamış olması gerekir. Peki, TEOG için en iyi kaynak nedir, TEOG sınavlarına hangi kitaplardan çalışılmalı, hangi test kitapları çözülmelidir?
   Okul Kitapları Birinci Sırada
   Evet, arkadaşlar yanlış duymadınız. TEOG sınavlarından yüksek puan almanın en güzel yolu, okulda görülen ders kitaplarının çok iyi incelenmesi, tüm etkinliklerin doğru çözülmesidir. Bildiğiniz gibi TEOG merkezi sınavlarının temel amacı, öğrencileri okulda gördüğü dersler ve konularla ölçmek ve seçmektir. Sınavda çıkan soruların tamamı, dönem veya ders yılı boyunca işlenen konulardan gelmektedir. 
    Örneğin MEB, ‘’Ben bu konudan soracağım.’’ Diyorsa, sınavda o konunun dışına çıkmamaktadır. Konu dışına çıkmadığı gibi, sınavda sorduğu sorular da, okulda işlenen konularla paralel olmaktadır. E madem sorular kitaptaki etkinliklerle paralel, demek ki sizin de en çok çalışmanız gereken yerler, bizzat okulda gördüğünüz kitaplardır. Bunun için şu hususlara dikkat etmeniz çok önemlidir.
-Ders kitaplarınızdaki, özellikle öğrenci çalışma kitabınızdaki tüm etkinlikleri çözün. Çözemediklerinizi gerekirse öğretmeninize sormaktan çekinmeyin.
-Her ünite sonlarında yer alan Değerlendirme Çalışmaları’na muhakkak dikkat edin. TEOG sınavlarında sorulan sorular, çalışma kitabındaki sorulara çok benzemektedir.
teog için en iyi yayınlar
TEOG İçin Yardımcı Kaynaklar

TEOG Hazırlık İçin En İyi Diğer Kaynaklar
  Bu başlık dahilindeki kaynak tavsiyeleri, yanlış fikirlere mahal vermemesi açısından silinmiştir.
TEOG’a Hazırlık İçin Diğer Öneriler
Gerek Türkçe dersi olsun gerekse de İnkılap Tarihi, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, Matematik, Fen ve Teknoloji hatta İngilizce dersinde sizin için en etkili diğer bir kaynak ise değişik kitaplardır. Romanlar, hikayeler, düşünce kitapları, şiir ve mizah kitapları… Bu yazıdan sonra TEOG İçin Altın Tavsiyeler adlı yazımızı da muhakkak okuyun!

TEOG’da başarılı olmak için bilgi yetmez. Bilgileri kullanmak en önemlisidir. Bu yüzden kitap okumayı düzenli bir alışkanlık haline getirmeli ve bu alışkanlığı asla terk etmemelisiniz.
Etiketler

Yorum Sırası Sizde

84 comments

 1. Adsız Cevapla

  Hocam Anafen nasıl ? Soruları biraz zor olduğundan uğraşmak için almıştım geçen sene. Anafen konusunda ne düşünüyorsunuz ;?

 2. Adsız Cevapla

  Hocam hangi kaynak dil bilgisi anlatım ve soru bakımından daha iyi ? Bir bilginiz var mı ?

 3. Adsız Cevapla

  Guvender ve final yayinlari aldim guzele benziyo teoga hazirlaniyorum 🙁 -,- 😀

 4. dilara Cevapla

  hocam ben konu ile alakalı olmayan bir şey soracağım ben türkçe öğretmeni olmayı çok istiyorum diğer meslekler çok sıkıcı geliyor ve bu mesleği küçüklüğümden beri istiyorum fakat atanma mevzuları çok sıkıcı geldi ve pedagog olmak istediğime karar verdim (tabii pedagog luğu türkçe öğretmenliği kadar istemiyorum ama hayalim deki 2. meslek o ) peki pedagog olmak için lisede hangi bölüm okumam gerek ve sizce düşüncem doğru mu

 5. dilara Cevapla

  peki merak ettim de hıcam siz ne kadar sürede atandınız

 6. dilara Cevapla

  teşekkürler hocam

 7. Mahmut Baha Çoğal Cevapla

  hocam teoga hazırlanıyorum fen bilgileri için zambakmı güvendermi

 8. Adsız Cevapla

  hocam kafam çok karışık bir türlü karar veremiyorum güvender mi zambak mı size göre hangisi daha yararlı şimdiden teşekür ederim hocam

 9. Adsız Cevapla

  Hocam dr de arattığımızda -sitesinde- teog için yayınlar çıkıyor bir baksanız onlar nasıl onlardan alalım mı ? tavsiye eder misininz ?

 10. Adsız Cevapla

  Hocam günlük kaç soru çözmeliyiz? Birde ben şuan meslek konusunda kararsızım ilk önce mesleği mi belirleyeyim yoksa liseyimi? Ayrıca canım çalışmak istemediğinde zorlamalı mıyım?

 11. Adsız Cevapla

  Hocam ben tüm derslerde iyiyim sadece bazı derslerde özellikle matematik de çok büyük dikkatsizlik hatalarım var dikkatsizliğimi nasıl önleyebilirim? Ayrıca arkadaşım bana matematik de dikkatsizlik yaptığımdan dolayı sen sözelsin diyo ama ben feni ve matematiği seviyorum ve yapabiliyorum.Ne yapmalıyım?

 12. Adsız Cevapla

  Tudem tavsiye eder misiniz
  ?

  1. Adsız Cevapla

   Evet özellikle konu anlatımlı

 13. Adsız Cevapla

  Tudem ve Güvender'i öneriyorum

 14. ABUZER Cevapla

  sayın Rıdvan Özkan Hocam,
  anafen,sözünözü yayınları gibi yayınları neden tavsiye etmiyorsunuz.açıklama bekliyorum.ısrarla tavsiye ettiğiniz güvender çok kolay değil mi?
  teog için özellikle tavsiye ettiğiniz kaynak kitaplar hangileridir.teşekkür ederim

 15. Muradona 43 Cevapla

  Rıdvan Bey gerçekten uzman biri olsaydı sbs ve teog sınavlarında en fazla soru tutturan yayının anafen olduğunu bilirdi.(http://www.anafen.com/TEOG/)
  Ama tutturmuş güvender diye. Güvender'in (kasım ve aralık 2014) zaman denemelerine baktığında nasıl çuvalladığını görürdü.

 16. Adsız Cevapla

  Öğretmenim bu sene ilk teog sorularını gördük .Benim sadece fende sorunum var.Hangi yayını önerirsiniz ? Evimde güvender final coşku anafen yayınlar vardır

 17. Adsız Cevapla

  Bende matematik ortaokul ogretmeniuim yeni atandim hocam çok kolay anlatirim diye düşündüm ama acemilik cekiyorum hangi kaynaktan yararlanayim dersi nasil isleyeyim bi oneriniz var mi acaba

 18. Adsız Cevapla

  şu an 7. sınıftayım çok güzel bilgiler edindim sağolun.bizde zambak çözüyoruz çokçok kolay ama 8 testleri zorsa bilemem

 19. Adsız Cevapla

  Hocam aşkın derslere etkisi var mı?

 20. Adsız Cevapla

  Hocam bir de ben ileride diyetisyen olmayı düşünüyorum.Fakat tıbbi görüntülerden hoşlanmıyorum.Diyetisyen olmamda bu engel olabilir mi?

 21. Adsız Cevapla

  Hocam okul sınavlarında konu tekrarini mı yoksa test çözümünü mü tavsiye edersiniz?Şimdiden tesekkürler:)

  1. Unknown Cevapla

   Bence önce konu tekrarı yapılmalı daha sonra da konuyla alakalı testler çözülmeli

 22. Adsız Cevapla

  Hocam sorularımızı cevapsız bıraktığınız için çoook teşekkürler(!)

  1. Adsız Cevapla

   %1500 katılıyorum hocam çok sağolun ya!!

 23. Adsız Cevapla

  hocam bir şey sormak istiyorum neden hep Güvender diye bastırıyorsunuz hangi mantıkla yani birde ben 8. sınıfa geçtim konuları çok mu zor nasıl çalışabilirim bir de ders programı verirseniz çok mutlu olurum teşekkürler

 24. Adsız Cevapla

  Hocam anafen in kitapları hem konu anlatımı hem de soruları bakımından büyük farkla geçer.Bence artık güvender i bırakın.İnsanları yanlış yönlendirmeyin!

 25. Adsız Cevapla

  Ben grafiker veya doğa bilimci olmak istiyorum bunlar nasıl olunur?

 26. Adsız Cevapla

  Ben 7. sınıfa geçtim hangi kaynak kitapları almalıyım? Anafen alacaktım aslında ama biraz kararsızım

 27. Adsız Cevapla

  Hocam ben tercihimi 13 Temmuz da yapacağım.Çok mu geç olur sizce? Bir sorun olur mu?

 28. Adsız Cevapla

  Sözün Özü Yayınlarının 5.6.7. ve 8. sınıflar için Zengin Defterleri var kesinlikle her öğretmen ve öğrenci incelemeli.

 29. Figen Edinc Cevapla

  Merhaba hocam ben teog için tüm dersler alacağım sizce güvenderimi alim yoksa zanbakmi? Bir sorum daha olacak. Körfez yayınları iyimi sizce

  1. Adsız Cevapla

   Bence anfenin teog 1 tüm dersler konu anlatımı var onu al.Körfez iyi bir yayın. Bide kalın ve az kitap alacağına ince(yaprak test) ve çok kitap al böylece daha fazla soru tipi görürsün:)

   1. Adsız Cevapla

    Anfen değil anafen yanlış yazmışım.

    1. Adsız Cevapla

     Çok güzel bir site hazırlamışsınız bilgilerinizden dolayı teşekkür ederim.

 30. tatlı şeker Cevapla

  Hocam Güvender çok kolay olduğu için çok sıkılıyorum çözerken. Lütfen Final'den başka zor ve kaliteli soruları olan yayınları söyler misiniz?

  1. Adsız Cevapla

   Tudem alabilirsin beynini iyi ağrıtır

 31. Adsız Cevapla

  hangisini alayım

 32. Adsız Cevapla

  teoga hazırlanacamda

 33. Adsız Cevapla

  en iyi hangisi

 34. Adsız Cevapla

  Teog cidden zormu hemde çok kazanmanız mümkün değil boşuna uğraşmayın

 35. Adsız Cevapla

  hocam ben coşku ve guvender arasında gidip geliyorum öğretmenlerimin çoğu coşku kullanıyor am bazı hocalarda coşkuya çok kalay diyorlar zor durumdayım yardım ederseniz çok sevinirim

 36. Adsız Cevapla

  bende anafen kazanımlı soru bankası, sözün soru bankalrı, anafen multi kitap, ve karekök yayınları bulunmakta şahsen karekökü pek tavsiye etmiyorum. Ama onun dışında size bir sorum var bilfen yayınları iyi mi?

 37. Adsız Cevapla

  Hocam tudem yayınlarını öneriyor muunuz? Acil!!!

 38. uykucubirtumblrsever Cevapla

  Bilfen ve biltestin teoga daha yakın olduğunu söyledikleri için hep o yayından aldım zaten bir test kitabı 25-30 arasında . Kırtasiye bana hep bilfen ve biltesti önerdi zzaten ikisi aynı yayın biltest sadece soru bankası ama sözün özünü felan alacağımda yine bilfeni önerip onu verdi

  1. anonim Cevapla

   Kırtasiyeci hangisinden fazla para kazanıyorsa onu verir. Bilfenin özellikle inkılap soruları çok saçma teog ile alakası yok.

 39. Volkan Özmen Cevapla

  HOCAM BEN ZAMBAK YAYINLARI KULLANIYORUM VE EN KALİTELİ YAYIN OLARAK ZAMBAK YAYINLARINI GÖRÜYORUM. HELEDE HÜCRELEME YÖNTEMİNE GÖRE KİTAPLARI OLDUKÇA KALİTELİ. ÜSTELİK ONLA ÇALIŞIP TEKRAR YAPTIĞIM SÜRECE SINAVLARDANDA 95 100 CİVARI ALIYORUM. NEDEN ZAMBAK YERİNE GÜVENDERİ ÖNERİYORSUNUZ ACABA!!! ??

 40. Adsız Cevapla

  Eksen nasıl

 41. Adsız Cevapla

  Bir de güvenderde bazı yanlışlar var o yüzden bize çok önerilmesi,İngilizcede fena halde kelime, cevap ve yazım yanlışı var… Türkçe yine iyi .Sosyal iyi ama matematik için ne çözeceğimi bulamıyorum TUDEM çok iyi ama bazen zorlanıyorum

 42. Ahmet Kanayran Cevapla

  AYDAN YAYINCILIK KONU ANLATIMLIM KITAPMI ALIYIM YOKSA GUVENDERMI

 43. blondesgft Cevapla

  Arkadaslar matematik arı akıllı matematik atolyem konu anlatımlı kitaplarda ve soru bankalarında bilfen, biltest büyük ölçude soru tutturur. Türkçe ve matematikte ek olarak zeka küpü deneyin Palme yayınlarınida yabana atmayin

 44. Adsız Cevapla

  Hocam siz de biliyorsunuz ki 1.teogu atlattık. Benim toplam 8 yanlışım var. Bence yani benim hedefime göre oldukça kötü. Zira okulda full çeken bile var. Açıkçası ben teog için hep teste yönelmiş ve fen, inkılaba aşırı önem vermiştim. Fen full inkılap ise 1 yanlış çıktı. Matematik ilk sınavım 98 olduğu için matematiğe fazla önem vermemiştim. Ama gelin görün ki 3 yanlış çıktı. Sizce diğer teog nasıl hazırlanmalıyım?

 45. Adsız Cevapla

  Hocam siz de biliyorsunuz ki 1.teogu atlattık. Benim toplam 8 yanlışım var. Bence yani benim hedefime göre oldukça kötü. Zira okulda full çeken bile var. Açıkçası ben teog için hep teste yönelmiş ve fen, inkılaba aşırı önem vermiştim. Fen full inkılap ise 1 yanlış çıktı. Matematik ilk sınavım 98 olduğu için matematiğe fazla önem vermemiştim. Ama gelin görün ki 3 yanlış çıktı. Sizce diğer teog nasıl hazırlanmalıyım?

 46. Adsız Cevapla

  Hocam sizce teog sorularıyla en uyumlu ve en kaliteli yayın hangisi hemen cevap verirseniz çok sevinirim:))

 47. Adsız Cevapla

  Bu adam güvenerek para kazanıyor

 48. Adsız Cevapla

  Tudem ve bilfen almayın TEOG tarzını tutturamadılar.
  Şu an için en iyisi Sözün Özü yayınları

 49. Adsız Cevapla

  Hocam benim elimde suan anafen cosku guvender zambak sözünözü palme okyanus çözüm ve bunlar gibi bi kac yayin daha var ama bana yeterli gelmiyolar bunlar dışında onerebilceginiz yayinlar varmi daha cok çözmek istiyorum fakat test kitaplarımın çoğu bitti baska yayin onerebilirmisiniz

 50. Adsız Cevapla

  Sn . Hocam;
  Koray Varol yayınları hakkınızdaki düşünceleriniz önerir misiniz?
  Bir de derse göre bir yayın diğerinden daha iyi olabiliyor.
  Bu nedenle konu anlatım ve soru bankası olarak ders ders öneride bulunursanız çok iyi olacak…

 51. Adsız Cevapla

  Hocam nereye kayboldunuz. Guvender komisyon vermiyormu yoksa artik.

 52. Adsız Cevapla

  Ya hocam ben 6.sınıfım sözelim gerçekten çok iyi türkçem sosyalim ingilizcem din kültürüm gerçekten çok iyi ama sayısalda çuvallıyorum.Dayım bilfen ve tudem , hocalarım bazıları coşku bazıları zeka küpü bazıları güvender diyor aşırı karasızım .bide derecem ilk 8 de sayısalımı güçlendirecek sözelimi iyi yapacak kaynak almak istiyorum . Hocam çok uzattım ama rehber hocamız dedki "bir zor bir orta birde kolay 3 yayından kaynak alın " ne önerirsiniz ?

 53. Adsız Cevapla

  Hocam tudemi ve eksen sizce nasıl seneye teog için alıcamda 2 yayın idare etmiyo

 54. Adsız Cevapla

  benim en sevdiğim zambak. soruları çözerken eğleniyosunuz. konu anlatımlarındada gayet başarılı bence. ben 7. sınıfa gidiyorum. teoga hzırlık için güvenderide deneyeceğim.

 55. Adsız Cevapla

  Dersler için tek tek hangi yayınlar alınmalı yazarsanızsevnrim

 56. Adsız Cevapla

  şu an elimde Zambak, Sözünözü ve Anafenin kitapları var. Açıkçası Güvender yayınlarını denedim fakat memnun kalmadım. Çünkü soruları çok kolaydı ve bu yüzden sıkılıyordum. En güzeli Anafen yayınları. 2. olarak da zambak. Sayısal konular da coşku yayınları da çok iyi.

 57. Adsız Cevapla

  ben çok beğendim ama zambak konusunda emin değilim

 58. Adsız Cevapla

  teog icin en iyi yayin ne olur

 59. Adsız Cevapla

  Teog icin hangi yayin iyi

 60. Adsız Cevapla

  Hocam bize verdiğiniz bu bilgilerden dolayı size çok teşekkür ediyorum ben 8. Sınıfa geçtim ilkokula başladığımdan beri hep ZAMBAK yayınlarını kullandım ve çok iyi olduğunu düşünüyorum . Teog için hocam bizlere çalışma programı varsa yollar mısınız

 61. asiye Cevapla

  Hocam teog sınavıma gündekaç saat çalışmak gerek birde ben her dersten ayrı konu anlatım alcam ne yayın önerirsiniz çünki yeni başladım Teşekkürler

 62. Adsız Cevapla

  Coşku çok basit deilmi :-

  Lütfen cevap verin..

  Teşekkürler…

 63. Unknown Cevapla

  Hocam bilfen yayınları nasıl teog için????

 64. Tuğba Karanfil Cevapla

  Hocam bilfen yayınları nasıl teog için????

 65. Unknown Cevapla

  Hocam değer yayınlarını nasıl buluyorsunuz acaba? Yaşadığım yerde her yayını bulamadığım için soruyorum. Umarım cevaplarsınız!

 66. Adsız Cevapla

  hocam sözün özü yayınlarını önerirmisiniz

 67. Adsız Cevapla

  Hocam yayin sorunca sorulari yanitlamiyorsunuz lutfen sizce hangi kaynagi kullanalim

 68. Adsız Cevapla

  hocam zeka küpü yayınları nasıl.

 69. Unknown Cevapla

  Tudem nasil? Ben aldım da çok zordu

 70. Adsız Cevapla

  Hocam acil!!!!!!!!!!!! Kida mı final mı ne olur acil cevap verin teşekkürler

 71. can Cevapla

  ben seneye teoga gireceğim .ve birkaç tane yazın teoga çalışmak için hazırlık kitabı aldım .sizce diğer alacağım kitaplarımı yazın almalı mıyım .müfredat değişirmi sizce . ayrıca önerdiğiniz yayınları [ final ,anafen ,güvender ] dışında yazarmısınız .şimdiden teşekkürler

 72. Adsız Cevapla

  ben hiç bilmiyorum nasıl birşey ben kimim niye buradayım bayyyyy

  1. Adsız Cevapla

   bende bilmiyorum peki ben niye buradayım

   1. Adsız Cevapla

    bende bilmiyorum peki ben niye buradayım adsız senin niye adın yok

 73. Adsız Cevapla

  men çok beğenmişem vallaha azarbaycandan salamlar çuk iyi bir sitedir yapanların ellerinden öperim muuuc

 74. Adsız Cevapla

  tütütü maşallah bu kim yav
  mimmimimimimimimimimimimimimmimimimimim3imimimimi3mimimimim333333333333333333333333333333333

css.php