TEOG Sınavından Yüksek Puan Almak İçin 10 Altın Tavsiye

Kıymetli öğrenciler; TEOG sınavında başarılı olmanın anahtarını sizinle paylaşıyor olmaktan mutluluk duyuyoruz. Bu yazıdan sonra ‘’TEOG sınavına nasıl çalışmalıyım? TEOG sınavından yüksek puan almak için ne yapmalıyım? TEOG’a nasıl hazırlanmalıyım?’’ gibi tüm sorularınızın cevabını almış ve rakiplerinize göre avantajlı olarak başlamış olacaksınız. İşte buyurun TEOG’a...

12474 181

Kıymetli öğrenciler; TEOG sınavında başarılı olmanın anahtarını sizinle paylaşıyor olmaktan mutluluk duyuyoruz. Bu yazıdan sonra ‘’TEOG sınavına nasıl çalışmalıyım? TEOG sınavından yüksek puan almak için ne yapmalıyım? TEOG’a nasıl hazırlanmalıyım?’’ gibi tüm sorularınızın cevabını almış ve rakiplerinize göre avantajlı olarak başlamış olacaksınız. İşte buyurun TEOG’a hazırlık tavsiyelerine.

Tavsiye 1: Dersi Derste Öğrenin!

Yanlış duymadınız, bu sınavda başarılı olmanız için uymanız gereken ilk kural, dersi derste öğrenmektir. Neden? Çünkü Milli Eğitim Bakanlığı hazırlamış olduğu tüm soruları okulda işlenen konulardan sormaktadır. Bu durumda, okulda işlemiş olduğunuz konuları iyi öğrenmek, öğretmeni iyi dinlemek ve derse aktif olarak katılmak sizin için çok önemlidir.

Tavsiye 2: Çalışma Kitaplarınızdaki Tüm Etkinlikleri Yapın/Çözün!

Madem MEB’in amacı okulda işlenen konuları sormak, o zaman haliyle kitaplarınızdaki etkinliklere yakın yani benzer sorular soracaktır. Özellikle tema sonlarında yer alan ölçme/değerlendirme çalışmalarına ağırlık vermeniz ve oradaki tüm soruların doğru cevaplarını öğrenmeniz gerekir. Ayrıca TEOG İçin En İyi Kaynak Kitaplar yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Tavsiye 3: Derse Girmeden Önce Konuya Hazırlık Yapın!

Daha önce hiç duymadığınız bir konuyu derste işliyor olmak, hem dikkatinizi toplamanıza engel olabilir hem de o konuyu öğrenemeyeceğiniz ile ilgili sizde önyargı oluşturabilir. Bu yüzden henüz evdeyken bir sonraki günün konularını gözden geçirmenizde fayda vardır. Böylece derse girdiğinizde motivasyonunuz artmış olacak ve derse katılmanızla öğretmenin dikkatini çekmiş olacaksınız.

Tavsiye 4: Öğretmenlerinizin Gözüne Girmeye Çalışın!

Evet, evet! Ne yapın ne edin öğretmeninizin gözüne muhakkak girin. Peki, neden? Çünkü TEOG puanı hesaplanırken ortaokulda almış olduğunuz notlar da dikkate alınır. Peki, bu notlar yazılılardan mı ibarettir? Tabi ki hayır! Yazılıların haricinde öğretmenleriniz size derse katılımınızla ilgili notlar vermektedir. E sürekli derse katılan, emek veren, ödev yapan bir öğrenci, yazılılardan düşük alsa bile öğretmeni tarafından görmezden gelinmeyecek ve kendisine iyi bir sözlü puanı verilmiş olacaktır.

Tavsiye 5: Öğrendiğiniz Konuları Mutlaka Tekrar Edin!

Eğitim ve öğretimde öğrenmekten çok, öğrenileni hafızada tutmak yani unutmamak ve zamanı geldiğinde o bilgiyi kullanmak önemlidir. Bunun da yegane yolu, öğrenileni tekrar etmektir. Bu yüzden her gün konu tekrarı yapmanın yanında, haftalık ve aylık tekrarlarınızı da ihmal etmeyin.

Tavsiye 6: Derste Not Tutun!

Not tutmak motivasyon için çok önemlidir. Türkiye’de bir ders saati 40 dakikadır. Henüz 12-14 yaşında olan öğrenciler için 40 dakika boyunca dikkatini yoğunlaştırmak gerçekten çok zordur. İşinizi kolaylaştırmanın en güzel yolu not tutmaktır. Böylece o an konuları hem duymuş hem de yazmış olursunuz ki bu da öğrenilenlerin pekişmesi açısından çok önemlidir.

Tavsiye 7: Bol Soru Çözün!

Bildiğiniz gibi TEOG soruları çoktan seçmeli yani test sorularından oluşmaktadır. Bu tarz sorulara yabancı kalmamalı, aynı zamanda test çözme tekniklerini de iyi öğrenmelisiniz. Soru çözmek, konuları da pekiştireceğinden, ihmal edilmemesi gereken bir konudur.

Tavsiye 8: Planlı Çalışın!

Plan-program kavramları, eğitimde her zaman karşılaşacağınız kavramlardır. Çünkü gerçekten önemsenmesi gereken konulardır. Kendiniz veya rehber öğretmeninizin yardımları ile kendiniz için bir ders çalışma programı oluşturun. Hangi gün hangi derse ne kadar çalışacağınızı iyi ayarlayın ve kesinlikle taviz vermeyin.

Tavsiye 9: İnek Olmayın!

Bildiğiniz gibi ‘’inek’’ tabiri sürekli ders çalışan, sosyal hayatı olmayan öğrenciler için kullanılır. Siz ‘’inek’’ olmayın. Elbette ki sınavlarınıza, derslerinize gerektiği kadar çalışın; ancak işi abartıp da sosyal hayatınızı sıfırlamayın. Zaten böyle bir çalışma şeklinin götürüleri, getirilerinden daha fazla olacaktır. Kendiniz için zaman ayırın; gezin, tozun, eğlenin, sosyal gruplara, kurslara katılın ve çocukluğunuzu yaşayın.

Tavsiye 10: Bol Bol Bol Bol Kitap Okuyun!

Kitap okumadan sadece ders çalışan öğrenciler, boşuna sürülen verimsiz topraklara benzerler. Kitaplar, gazeteler, dergiler, şiirler sizin gübreniz olsun. Onlarla güçlenin ki hayatınızın tüm anlarında başarıyı yakalayabilesiniz. Evet, arkadaşlar sizlere TEOG sınavlarından yüksek puan almanız için 10 altın kural, tavsiye verdik. Tavsiye etmesi bizden, uygulaması sizden… Lütfen konuya kısa da olsa yorum yazmayı unutmayınız! Yorumlarınız, desteğimizdir…

Etiketler

Yorum Sırası Sizde

181 comments

 1. Adsız Cevapla

  Çok güzel ve bilgilendirici bir siteniz var. TEOG ile ilgili sanırım tüm yazılarınızı okuduk. Kızım da sınava gireceği iç,n şimdiden heyecanlıyız. Verdiğiniz bilgiler çok yararlı. size çok teşekkür ederiz.

  1. Rıdvan ÖZKAN Cevapla

   Güzel yorumlarınızla beni mutlu ettiniz. Düşüncelerinizi paylaşma zahmetinde bulunduğunuz için ben teşekkür ederim. Kızınıza da şimdiden başarılar dilerim.

   1. Unknown Cevapla

    Hocam benim okul notlarim hep teşekkür belgesi teogta nasıl bir puan almalıyım ki güzel bir lise kazanalım

    1. Adsız Cevapla

     hedef her zaman tam puan 500.000

     1. Unknown

      bog 500.000 alır yani morelini düşürmüyüm ama sen teşekkülerle en fazla 470.000 alabilirsin benimki hep takir olduğu halde otalamalarımda 96 en fazla 495 albiyom o yuden 500 unut bnce

     2. Adsız

      inşallah olur herkes için

   2. Esmanur Güzel Cevapla

    Hocam benim okul notlarim hep teşekkür belgesi teogta nasıl bir puan almalıyım ki güzel bir lise kazanalım

   3. Muhammed Balcı Cevapla

    Hocam,
    4. Sınıf 2013-2014 84,2632
    5. Sınıf 2014-2015 81,0019
    6. Sınıf 2015-2016 80,5907
    7. Sınıf 2016-2017 86,7298
    ortalama aldım, Çok iyi bir, ortalama ve normal ile sıralanmış Fen liselerine bu yıl yani 8.sınıfta kaç ortalama almam gerekir?(çok iyi bir fen lisesi için şu, ortalama fen lisesi için şu, normal bir fen lisesi için şu kadar alman gerekir diye cevap verirseniz çok minnettar olurum) Ve ayrıca 4.sınıfta 84,2632 aldığım halde teşekkür belgesi vermediler normal mi? Şimdiden bu cevap, ve sitenizde ki güzel yazılar için teşekkür ederim~~

  2. Unknown Cevapla

   Benim ortalamalarım 6.sınıf 90 7.sınıf 92 ben 430 üstü almak istiyorum ne yapmam lazim

 2. Adsız Cevapla

  Ben de bu sene TEOG sınavına gireceğim.Bu yüzden heyecan dorukta.Ama korkmuyorum.Fen Lisesi'ne girip en iyi olmak için elimden geleni yapıyorum.Sizin neredeyse tüm yazılarınızı okudum.Gerçekten bilgilendirici yazılarınız var.Ben de bildiğiniz üzere içinde bulunduğumuz yaz tatilini 8.sınıfın ilk konularını çalışarak ve kitap okuyarak değerlendiriyorum.8.sınıf soruları çözdüğümde 50 ila 100 soruda en fazla 2 ila 5 yanlış yapıyorum.Biraz ineklik de var ama bu yazınızdan sonra elimden geldiğince de sosyal olmaya çalışacağım.Size gerçekten tüm öğrenciler adına teşekkür ediyorum

  1. sami özbay Cevapla

   nerelisin sen

  2. sami özbay Cevapla

   nerelisiniz

 3. Adsız Cevapla

  Merhaba Hocam öncelikle özür dilerim bu konu ile ilgili oomayan bir soru sormak istiyorum çünkü sitenizde benim sorumla ilgili bir yazı yok . Ben bu sene 8 e geçtim ve dershaneye gitmek istiyorum(iyi bir lise kazanmak için ) Çoğu insan dershaneler para tuzağı falan diyorlar siz dershanelere nasıl bakıyorsunuz ?

  1. ridvanozkan Cevapla

   Rica ederim, özür dilemek de neymiş! Ben genel anlamda dershanelere karşı olsam da maalesef günümüz için dershane bir zorunluluk haline gelmiş. Çünkü siz de biliyorsunuz ku okullarda verilen müfredat ile sınavlar tamamen farklı. Okullarda da dershanelerde de aynı konular işlenir ancak dershanelerde soru çözme stratejileri, konuların püf noktaları vs. hakkında da bilgi verilir. Örneğin Türkçe dersinde okuma, anlama, dinleme, kompozisyon oluşturma üzerinde durulur ve yazılılarda da genellikle klasik sorular, kompozisyon vs. sorulur. Öğrencinin test çözme ihtiyacı ise ünite sonlarındaki birkaç tane test sorusu ile sınırlandırılır. Oysa TEOG sınavlarında sorulan soruların tamamı test sorusu yani çoktan seçmelidir. Dershaneler de bu sisteme odaklı olduğu için, para tuzağıdır denilemez. Maddi durumunuz elverişli ise dershaneyi tavsiye ederim. Olur da bir gün eğitim ve sınav sistemi değişirse, belki ben de "Dershaneler, para tuzağıdır!" derim.

   1. Adsız Cevapla

    bence dersaneye gitmeye hiç gerek yok.BEN FEN LİSESİNE GİDİYORUM FAKAT ŞU ANA KADAR HİÇ DERSANEYE GİTMEDİM OKADAR BİLGİ EVLERİ VAR OKUL KURSLARI VAR BUNLAR BOŞ İŞ EĞER DERS ÇALIŞIYODAN VE BUNUN İÇİN DUA EDİYOSAN ALLAH ZATEN ONU ZAMANI GELİNCE KABUL EDER SORUN VARSA YAZABİLİRSİN…

    1. Adsız Cevapla

     sadece dua ile olmaz bunun için azimle çalışılmalı sizce evde oturup ders çalışmak mı yoksa DERSHANE VE YA KURSTA DERS ÇALIŞMAK MI?Aynı zaman da ücretsiz dershaneler de var mesela ben AYESDER isimli bir dershaneye gidiyorum. Bunun gibi yerler de yok değil yani,ben araştırdım ve buldum mesela…!!!

    2. Adsız Cevapla

     Fen lisesi için nasıl çalıştın?

     1. Adsız

      Fen Lisesini kazanmak istiyorsan öncelijle boşu bosuna dersaneye gitme ben suan bogazici fen lisesinde okuyorum ve ben bir devlet ojulindaydm hayatimda hic dersaneye gitmedim sadece ojul kurslarina gidiydum neyse sen sadece cok calis ilk teog sinavin kotu gecse bile asla ailenden baski gormemelisin cubku bu insani cok etkiler

 4. Semih kurt Cevapla

  Merhaba hocam sitenize yeni üye oldum o yüzden ben de yanlış yere yazıyor olabilirim kusura bakmayın.bu sene bilim üniversitesi hemsireligi kazandım sınav stresini atlattim derken kardeşimin teog sınavı geldi çattı açıkçası sınav sistemi biz öğrencileri bir hayli zorluyor ve bu zorluğu en kolay atlatanlar genel de iyi lisede okumuş arkadaşlarım oluyor bu yüzden bende kardeşimin iyi bir lisede iyi bir eğitim almasını istiyorum size sorum şu teog da okul puani nasıl hesaplanıyor 450 gibi bir puan almak için teog daki derslerden aşağı yukarı ne kadar puan almak gerekir.

 5. ridvanozkan Cevapla

  Merhaba Semih. Bölümün hayırlı olsun. Kardeşine de şimdiden başarılar dilerim. TEOG puanı hesaplanırken iki husus dikkate alınır. Birincisi 6, 7 ve 8. Sınıf not ortalamalarıdır. Bu not ortalamaları, TEOG yerleştirme puanları hesaplamasında %30 etkilidir. İkincisi ise 8. Sınıfta hem 1. Dönem hem de 2. Dönem girilecek olan TEOG sınavlarıdır. Bu sınavların ortalaması yerleştirme puanının hesaplanmasında %70 etkilidir. Yani 6,7,8. Sınıf notları %30; TEOG sınavları %70.
  TEOG puanlarını 500'lük sisteme göre hasaplayan birçok internet sitesi var. Google'da "teog puanı hesaplama" diye yazarsan onlara ulaşabilirsin. Hesaplama programlarındaki ilgili boşluklara hedeflediğiniz puanları yazarsanız, tahmini olarak alacağınız puan size bildirilecektir. Ona göre hedeflerinizi yükseltme yoluna gidebilirsiniz. Her ikinize de şimdiden başarılar dilerim.

  1. Adsız Cevapla

   bence de.

 6. Adsız Cevapla

  Hocam kusura bakmaz iseniz benim 1 sorum daha olacak. Benim 6. sınıf ortalamam 83 7. sınıf ortalamam ise 84 dü. Misal ben 410 puanlık çok güzel ve istediğim bir anadolu öğretmen lisesi var. 410 yapmak için notlarım nasıl olmalı? Çoğu kişi biraz zor diyor ama bilmiyorum .Şimdiden teşekkürler.

  1. ridvanozkan Cevapla

   Rica ederim, kusur yok; ama hemen üst yorumda konu ile ilgili bilgi vermişim. Sen de aynı şekilde TEOG puanı hesaplayan programlardan birini bul, sınıflara ait notlarını gir, 8. Sınıf not hedefini gir ve tahmini olarak teog sınavlarından yapabileceğin doğruları gir ve hesapla. 410'un altında kalırsan hedeflerini yükselterek tekrar hesapla. Ayrıca 410 puan almak için notların gayet güzel. Zor diye bir şey yok. Çalışıp TEOG sınavlarından da biraz yüksek alırsan çok rahat kazanırsın.

 7. Adsız Cevapla

  Hocam çok ama çok güzel öneriler ALLAH sizden razı olsun ben bu sene girecğim benim 6 ve 7. sınıf ortalamalarım 80 sen küsürlü ama inş ALLAH bu sene 90 küsür olacak tavsiyeleriniz için çok teşekkür edrim.Ben sağlık lisesi istiyorum yada fen liesi inş ALLAH giderim bu tavsiyelere uysam kesin gidermiyim sizce hocam

  1. ridvanozkan Cevapla

   Allah sizden de razı olsun. Gelecek için kimse garanti veremez; ancak elinizden geldiğince çabalarsanız, emeğinizin karşılığını alabileceğinizi düşünüyorum.

 8. Adsız Cevapla

  Hocam verdiginiz bilgiler için çoook teşekkürler bende dil ile ilgili bir lise kazanmak istiyorum bu senenin teog sınavından ingilizcede 19 doğru 2.den 17 doğru çıkarmıştım (8. Sinif konularina bakmadan) sizce iyi mi hocam

  1. ridvanozkan Cevapla

   Çok güzel netler çıkarmışsın. Belli ki İngilizceyi geliştirmişsin. Diğer derslerin sınavlarından da aynı başarıyı yakalayabilirsen, umarım istediğin okulu kazanabilirsin. Şimdiden başarılar dilerim.

 9. Adsız Cevapla

  Abi çok sağol 8. Sınıf öğrencisiyim ve Teogla ilgili tüm yazılarınızı okudum.Gerçekten çok faydalı içerikler.

 10. Adsız Cevapla

  abi derslerimde başarılıyım fen lisesine gitmek istiyorum ewde hiç ders çalışmam ama başrılıyım bunun için daha çok çalışmam gerek mi

  1. ridvanozkan Cevapla

   Sende ya Allah'tan gelme bir zeka vardir ya da temelin çok sağlamdır. Ama yine de çalışmalısın. Yoksa belli bir yerden sonra tıkanırsın.

 11. buse Cevapla

  hocam konu ile alakalı değil ama ben ilerde pedagog olmak istiyorum sizce hangi liseleri seçmeliyim aslında türkçe öğretmenliğini çok istiyordum türkçem harika ama atanma mevzuları falan çok can sıkıcı geliyor

  1. ridvanozkan Cevapla

   Düşündüğün meslek güzelmiş. Güzel bir Anadolu Lisesi işini görecektir.

 12. Adsız Cevapla

  Hocam ben 8'e gidiyorum su ana kadar hayatimda kendi istegimle oturup test cozmedim tekrar yapmadim buna rağmen karnemde hic 4 gormedim bu sene sıkı tutuluyorum tabi bende farkindayim isteğim oluyor fakat gunde 50-60 soru cozunce sıkılıyorum tabi sebep açık gibi 7 sene boyunca isteklice test cozmemis birinden bir anda 250 soru cozmesi beklenemez farkindayim bunun ama ne yapmaliyim

 13. ridvanozkan Cevapla

  Senin de dediğin gibi ilk günlerde 250 soru çözmen faydadan çok zarar getirir. Ders çalışmayı bir süce yay. Örneğin ilk bir hafta günde 50 soru, sonraki hafta 100 gibi. Bu süreçte çalışmaya alışmak için roman kitapları da okuyabilirsin. Hem bedenin hem psikolojin çalışmaya hazır hale gelir. Şimdiden başarılar dilerim.

 14. Mert Güven Cevapla

  Hocam ben 8'e yeni geçtim. Teog sınavında 400'ün üzerinde puan alabilmem için kaç net bırakmam gerekir? Şimdiden teşekkür ederim.

  1. Adsız Cevapla

   Dersten derse değişiyor

  2. Adsız Cevapla

   zaten yanıt verildi teog puanı hesaplama programlarına bakarak kendin hesaplayabilirsin

 15. Adsız Cevapla

  benim 6. sınıfta otlamamam 96 7.sınıfta 93 ankarada bi fen lisesi kazanmakkkk içn teogdan ka. net yapmalıyım

 16. ENES BÜYÜKKAYA Cevapla

  tavsiyeler harika

 17. Adsız Cevapla

  Hocam size bir sorum olacak.Sizce günlük nasıl program yapmalı , kaç soru çözmeliyim ?

 18. Adsız Cevapla

  Hocam 6. sınıf ortalamam 89.72 7.sınıf ortalamam 95 (virgülünü hatırlamıyorum) sınıfta birinci okulda ilk 10'un içerisindeyim.yaz tatilinden beri düzenli bir şekilde teog'a çalışıyorum 450 üzerinde alabilir miyim ? şimdiden teşekkürler.

 19. ridvanozkan Cevapla

  Şimdiye kadarki notların 450 almak için gayet yeterli bence; ancak sen de biliyorsun ki asıl önemli olan bundan sonrası, yani TEOG sınavları. Çalışmalarına aralıksız bir şekilde devam edersen, 450 puanın üstünde bir puan da alabileceğini düşünüyorum. Allah zihin açıklığı versin.

 20. Adsız Cevapla

  çok güzelll bilgileriniz için teşekkürler ….. =D

  1. ridvanozkan Cevapla

   Rica ederim, hayrını görün 🙂

 21. Adsız Cevapla

  Çalışıyorum ama sanki öğretmenler beni önemsemiyor gibiler.Çünkü hiç söz hakkı vermiyorlar.Birde son denememde 1 türkçe 3 ingilizce diğer derslerden yanlışım yoktu fen lisesine girebilir miyim.(puan 676)

  1. ridvanozkan Cevapla

   Sana öyle geliyor olabilir. Öğretmenler, başarılı öğrencileri her zaman önemser. Belki farkında olmadan, onların hoşuna gitmeyen davranışlarda bulunuyorsundur. Ya da bu tamamen senin kuruntun olabilir. Netlerin güzelmiş. Bu şekilde devam edersen, Fen Lisesi neden olmasın!

  2. Adsız Cevapla

   Benimde asiri dikkat problemim haric problemim yok.ortalamalarim 90 acaba fen lisesone gider miyim??

 22. Adsız Cevapla

  Merhaba öğretmenim yazılarınız gerçekten çok motive edici,herkesin adına teşekkur ediyorum.6 ve 7. sınıf
  ortalamam 90 küsürlerde,test çözüyorum fakat çok yanlışım çıkıyor.Sonra sorularıma yeniden bakıyorum ve çoğunu doğru yapıyorum.Aynı şey deneme sınavlarında da oluyor.Dershaneye gittiğim için konulara ister istemez hazırlanıyor,parmak kaldırıyorum fakat sınıf arkadaşlarım sürekli bu hareketimden rahatsız oluyorlar.Neredeyse bütün kızlar üstüme saldıracak.Ayrıca ağır laflar söylüyorlar ben de onların seviyesine inmeden cevap veriyorum.Erkek arkadaşlarımdan çalışkan olanları asla fen lisesine gidemeyeceksin diyip benimle dalga geçiyor.Bu da benim motivasyonumu düşürüyor.Sizce ne yapmalıyım.Lütfen arkadaş ve dikkat problemime çare bulun.Şimdiden teşekkür ederim…

  1. ridvanozkan Cevapla

   Merhaba; dikkat eksikliği ile ilgili, diğer yorumlarımda bolca yazmıştım. Bazen acele etmek, bazen de gereğinden fazla özgüven buna sebep olabiliyor. Test soruları nasıl çözülür, konulu bir yazım vardı, linki buraya bırakacağım. Gözden geçirirsen, faydalı olacağını düşünüyorum.

   Bu dönemlerde, özellikle kız öğrencilerde kıskançlık duyguları yoğun olabiliyor. Bu yüzden arkadaşlarının söylemlerini ve davranışlarını çok da kafana takmamalısın. Ancak bunun yanında, sen de söylemlerine dikkat etmelisin. Nasıl davrandığını bilmiyorum; ama şayet onların yanında sürekli başarılarından ve hedeflerinden bahsediyorsan, bu duruma sebep veriyor olabilirsin. Sen yine derslerine katıl, parmağını kaldır. Arkadaşlarına bakma.

   Arkadaşlarının, kazanacaksın veya kazanamayacaksın demeleri, senin için pek bir şey değiştirmeyecektir. Kazanamayacaksın derlerse dahi sen gül geç. Başaracağım deme. Başar ve başardım de yeterli…

   1. Adsız Cevapla

    Hocam merhaba.Dediğiniz şeyleri uygulayıp arkadaşlarımı fazla takmadım.Ve şu an 475 aldım. Hocam gerçekten sağolun.Inanin ya da inanmayın, abartıyor deyin ama yazılarınız ve yorumlarınız bu puanı almamda çok yardımcı oldu 🙂

 23. Adsız Cevapla

  Ortalamalarim 90 a,siri dikkatsizlik haric sinavlarim iyi geciyor.Acaba bende fen lisesine gidebilir miyim??

 24. ridvanozkan Cevapla

  TEOG sınavlarından da iyi puan alırsan inşallah gidersin.

 25. Adsız Cevapla

  Merhaba,ben 7. sınıfa gidiyorum.Seneye teog sınavına gireceğim. herhangi bir dershaneye gitmiyorum. 6. sınıf ortalamam 95,7 idi.bu senede aşağı yukarı ortalamam 95 olursa ve seneyede aynı tempoda devam edersem sizce fen lisesini kazanabilir miyim?

 26. Adsız Cevapla

  bana çok yardımı olacağını düşünüyorum emeği geçen herkese TEŞEKKÜRLER…

 27. Adsız Cevapla

  çok sağlıklı bilgilerdi

 28. Adsız Cevapla

  KONULARI ANLIYORUM AMA SORU ÇÖZERKEN DİKKATSİZLİK YÜZÜNDEN YANLIŞ YAPIYORUM.

  1. Adsız Cevapla

   Aynen hocam bunun için ne yapmalıyız

 29. Adsız Cevapla

  hocam konuları anlıyorum fakat soru çözmeme rağmen sonuçlar istediğim gibi olmuyor

 30. Adsız Cevapla

  ya ben sabah diyorumki akşam çok ders çalışıcam diyorum okulda 10 ders işliyorum ve çok yoruluyorum sonra eve gelince hiç ders çalışasım gelmiyor

 31. ridvanozkan Cevapla

  Çalışmaya alışma sürecinde, seni kendisine çekecek kitaplar okuyabilirsin. Örneğin Robinson Kruzo'yu al oku. Bir süre kitaplarla zaman geçir. Daha sonra ağır ağır ders çalışmaya başla. Zorlarsan, belli bir süre sonra alışkanlık haline gelir. O zaman çalışma masana kendiliğinden gidersin.

 32. Adsız Cevapla

  merhaba öğretmenim ben bir 8. sınıf öğrencisiyim ve yaklaşık 15 gün sonra teog a giricem yazdıklarınızı okudum bunları yapmaya çalışıcağım ama bir de bana günlük ders çalışma planı verir misiniz?

  1. ridvanozkan Cevapla

   Sitenin sağ kenarında resimli yazı başlıkları var. En üstte günlük çalışma planı ile ilgili yazı var. Oradan bakabilirsin.

 33. Adsız Cevapla

  ben konsantre olamıyorum ders çalışırken aklım hep başka şeylere kayıyo bunu engellemek için ne yapabilirim ?????

  1. ridvanozkan Cevapla

   Aklının kaydığı şeyler, çözüm bekleyen şeylerse çözmeye çalış. Aklın her şeye kayıyorsa, mutlaka yazarak çalış. Aklın kaysa da sen pes etme, dikkatini yoğunlaştırmaya çalış, durumun geçici olacağını düşünüyorum.

 34. Adsız Cevapla

  2 senedir ortalam 99,5 geliyor bu sene de bu civarlarda gelecek inşallah ama derslere motive olamıyorum notlarım sınavlarda iyi ancak deneme sınavlarına gelince tökezliyorum dikkatsizlik için ne gibi önerileriniz var hocam?

  1. ridvanozkan Cevapla

   Aşağıdaki linkte yer alan yazının bir nebze de olsa işinize yarayacağını umuyorum.
   http://www.egitimsaglik.com/2014/11/dikkatsizlikten-dolay-sorular.html

  2. Sıla Karaca Cevapla

   Abi nasıl yaptın ya keşke ben de yapsam ailemden baskı görüyourum

 35. mevlüt bulut Cevapla

  ben sına konsantre olamıyorum dikkatim dağılıyo ama yinede bilgileriniz için sağol

 36. Adsız Cevapla

  ben 8. sınıfa gidiyorum ve teog a çalışmak ve yüksek puan almak için önerebileceğiniz bi soru bankasıvar mı

 37. Adsız Cevapla

  Hocam ben derse oturduğum an isteksizlik geliyorum soruyu defalarca okuyorum ama asla anlamıyorum yani ders çalışmak istemiyorum. Bende istiyorum çok çok çözmek ama olmuyor.

 38. Adsız Cevapla

  ya benımde bu sene teog var bılgısayar muhendısı olmk ıstıorum hangı lıseye gıtmelyım

  1. ridvanozkan Cevapla

   Lise fark etmez. Hepsinde de olabilirsin. Sayısalı iyi öğrenmek için, bölümünü sayısal olarak seçmen yeterli.

 39. Adsız Cevapla

  Hocam merhabalar.umarim iyisinizdir.ben ilk teogda 8 adet yanlis yaptim.8 ve 7. Sinif ortalamalarim 87.diger seneler calismadim .bu yil yazilarinizdan tavsiyeler alarak calistim ve basaracagima inaniyorum.fakat teog da matematik ve inkilap tarihinde sorulari yanlis isaretledim.soruma gelecek olursak.8 yanlis ve digerinden maksimum 8 tane yapsam ne tip okullara giderim ??

 40. Adsız Cevapla

  çok iyi ben 7.sınıfa gidiyorum simdiden öğrendiyim iyi oldu

 41. Adsız Cevapla

  hocam ben 7.sınıfa gidiyorum .SÖZELİM KÖTÜ.6.sınıfta 87.6 yla taktir şimdide 92.1 taktir aldım.Hangi liseye giderim … TEŞEKKÜRLER..

 42. Adsız Cevapla

  hcm meraba ben size bi şey soracaktım? ben bu sene teog öğrencisiyim ve karne ort. 93le takdir alıyorum çok çalışıorum sınavlarda iyi puanlar alıyorum ama denemelerde hiç iyi gelmiyor ben ne yapmalıyım tavsiyeniz ne dir hocam bu arada ben kafama bir şeyi taktım mı tam takarım konuyla ne alakalı derseniz ben dershanemden hiç memnun değilim bu benim başarımı etkiler mi ? bu arada 15 tatil için ders çalışma proğramınız var mı?

  1. ridvanozkan Cevapla

   Merhaba, ders notlarınız yüksek olup, deneme puanlarınızın düşük olması test çözme alışkanlığınız ile ilgili olabilir. Çalıştığınız konularla ilgili bol bol soru çözmenizi tavsiye ederim.
   Dershanenizden memnun olmamanız elbette başarınızı olumsuz etkileyecektir. Sonuçta oralara başarınızı yükseltmek için gidiyorsunuz. size fayda sağlamıyorsa ve mümkünse değiştirmenizi öneririm.
   15 tatil için özel bir ders programım yok. Genel ders çalışma programımı incelediyseniz, onu kendinize uyarlayabilirsiniz. Bu iki haftalık tatil boyunca, kendinizi çok zorlamamak kaydıyla eksiklerinizi tamamlayabilir ve bol bol kitap okuyabilirsiniz. 1. dönem konularınızı tekrar etmeniz çok faydalı olacaktır.

 43. Adsız Cevapla

  Merhaba ben 8. Sinıf öğrencisiyim ve 1.teog sonucum beklediğim den kötü geldi sizce 2.teog a sizin dediklerinize uyursam 400 puan alabilirmiyim

  1. ridvanozkan Cevapla

   Başarıyı kısa bir sürede elde etmek her zaman çok kolay olmaz. Kaç puan alabileceğinizi söyleyebilmem için sizi, temel bilgilerinizi, ortaokul notlarınızı, teog netlerinizi bilmem lazım.

  2. Adsız Cevapla

   Hocam toplam 47 yanlış çıkardım bana akıl verin

 44. Adsız Cevapla

  Hocam cevabınızı hala bekliyorum

 45. Adsız Cevapla

  47 yanlış çıkardım

  1. ridvanozkan Cevapla

   Durumunuz pek iç açıcı değilmiş. Ama siz istedikten sonra hedefinizdeki başarıya ulaşabilirsiniz. Akıl verilecek bir durum yok. Bu saatten sonra oturup çalışacaksınız. Öğrenci deyimiyle, inekleyeceksiniz. Başka yolu yok. Bu dakikadan tezi yok, geçin masanıza, açın kitabınızı. Günde beş saat çalışın. Bunu 2 hafta başardıktan sonra, tekrar görüşelim, ayrıntıyı konuşalım.

 46. Adsız Cevapla

  Merhaba.Öncelikle size çok teşekkür etmek istiyorum. Gerçekten çok yardımcı oluyorsunuz. Ben 7. sınıf öğrencisiyim. 1. dönem ders notlarımın ortalaması 95.76. Ben pek ders çalışamıyorum. Masanın başına geçiyorum. 40-50 soru çözdükten sonra sıkılıyorum. 5 saat beni boğuyor. Bir türlü konsantre olamıyorum. Bunu nasıl Çözebilirim?

  1. ridvanozkan Cevapla

   Zorlamaktan başka çaresi yok maalesef. Bünye alışkın olmayınca öyle olur. Bu yüzden yavaş yavaş ilerleyin. Örneğin birinci hafta günde 1 saat, ikinci hafta 2 saat, üçüncü hafta 3 saat vs….. Sıkılsanız, bunalsanız da pes etmeyin. Siz sabrettikçe vücudunuz, beyniniz zamanla alışacaktır. Azimli olmak gerek.

 47. Adsız Cevapla

  Yardımınız için çok teşekkürler

 48. Ecrin Doğan Cevapla

  ben 8e gidiyorum ilk teog 614 6 ve 7.sınıf ortalamaları 85 ve 90 sizce daha yüksek puan alırsam.sıhhıye atatürke veya nermin mehmet çekçie gidermşiyim

 49. Adsız Cevapla

  Merhaba hocam teoga çook az bi zaman kaldı ve 1 teog hiç iyi geçmedi günlük kaç soru çözmem lazım

 50. Adsız Cevapla

  Hocam kolay dağılan konsantrsyn icin ne oneriyorsunuz

 51. adsız Cevapla

  harika birseyyyy

 52. adsız Cevapla

  harika birseyyyy

 53. Adsız Cevapla

  Ben seneye teoga gireceğim, 6. sınıf not ortalamam 95,7. 7. sınıf not ortalamam 1. dönem 97.2 idi bu dönemde 98 küsur geliyor ve ben seneye bir fen lisesi kazanmak istiyorum ama herkes bunun çok zor olduğunu söylüyor çünkü istediğim lise 480 küsur ile alıyor, sizce kazanabilir miyim?

 54. Z Erentug Cevapla

  Merhaba ben de seneye teoga gireceğim ama korkuyorum çünkü düzenli çalışma alışkanlığım pek yok her gün çalışmasam da yedinci sınıfta da altıncı sınıfta da denemelerden en fazla 8 yanlış yapıyordum altıncı sınıf ortalamam 95,21 Yedinci sınıf ortalamam 96,9400 çabuk öğrenen biriyim hafızam da iyi ama yine de korkuyorum çünkü bazı kişiler yedinci sınıfta vs düzenli çalışmayanın teogda başarısız olacağını söylüyorlar seneye çok çalışacağım ve tatilde de boş durmayacağım sizce bu şartlarda ortalamalarıma ve deneme sonuçlarıma bakarak daha da çok çalışacağımı da düşünürsek 500 üzerinden 475 puan yapabilir miyim? Lütfen cevap verin çok endişeliyim

 55. Adsız Cevapla

  Kitap okumanın önemli olduğunu söylemişsiniz sizce hangi kitapları okumalıyım?

  1. Adsız Cevapla

   Türk Edebiyatını seç derim ( Necip Fazıl Kısakürek, Ömer Seyfettin … gibi )

 56. Adsız Cevapla

  Ben seneye TEOG sınavına giricem bu bilgilerin hepsini okudum hepsini uygukicam ve başarılı olucam ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM 🙂

 57. Adsız Cevapla

  hocam ben 6 ve 7. sınıf yıl sonu ortalamalarım 93 felan düşüyor yazılalırım düşük değil hep beş ama sınavlarda 10 yanlış çıkartıyorum sizce napabilirim?
  seneye teoga giricem ve çok heyecanlıyım makalelerinizi okuyorum Allah sizden razı olsun şimdiden teşekürler

 58. Hasan Kocak Cevapla

  Hocam 8.sinifa gectim 7.sinifta hic test cozmeden karne.ortalamam 95 ti ama deneme sinavlarinda 17 yanlis yapiyorum sizce ne yapmalıyım? Teşekkür ederim

 59. Adsız Cevapla

  Benim 6. Sinif ortalamam 97.87 7. Sinif ortalamam 99.49 en dusuk hedefim kirsehir fen 482 puan gidebilir gibo gorunuyorum ama dersin basina oturma istegim olmuyor simdiye kadar zekamla ve eski calismalarimla goturdum bu sene oyle olmuycak. Nasil calismaliyim. Ya da ortalamalarima gore gunde kac soru cozmeliyim? Simdiye kadar üc kez turkiye birincisi oldum sinavlarda

  1. Sıla Karaca Cevapla

   Anca hava at sen ne var bende galatasaray lisesine gidiyorum iyimisin? Türkiye birincisi olmuşmuş ben de teog da türkiye birincisiydim haca atma

 60. Adsız Cevapla

  Bu arada simdiden tesekkurler…

 61. Adsız Cevapla

  Lutfennnn cevap verin benim icin cok onemli bi soru…
  :^(

 62. Adsız Cevapla

  6.sıınf ortlamam 90 7sınıf ortalmam 98 vecok calsııp 8sınıf derselrıne hazırlanıyorum yaz krusuan gırıdoyrum teogun tum konularını burdaa ogrenıyorum ksıında cok srou cozup rahat edecegım adana fen lsııesını kazanabılrımyıım

 63. Adsız Cevapla

  Benim 6. Sinif ortalamam 97.87 7. Sinif ortalamam 99.49 en dusuk hedefim kirsehir fen 482 puan gidebilir gibo gorunuyorum ama dersin basina oturma istegim olmuyor simdiye kadar zekamla ve eski calismalarimla goturdum bu sene oyle olmuycak. Nasil calismaliyim. Ya da ortalamalarima gore gunde kac soru cozmeliyim? Simdiye kadar üc kez turkiye birincisi oldum sinavlarda

  1. Adsız Cevapla

   bence kendine güven o zaman başarmışsındır biliomsun bende öğledim ama artık Yapamayacağım hiçbişey yok…………………………………

 64. Adsız Cevapla

  Merhaba hocam ben bu sene 8.sınıfa başlayacağım ama bir türlü planlı ders çalışamıyorum.Bunun için ne yapmalıyım? Şimdiden teşekkür ederim.

 65. Ferdi Ulusoy Cevapla

  Çok güzel ve bilgilendirici bir siteniz var. Bu bilgiler için teşekkürler. Önce ALLAH'ın sonra sizin gibiler sayesinde İnşALLAH hayırlısıyla yüksek bir puanla yüksek bir lise kazanırım.☺️?

 66. Hakan Dündar Cevapla

  Hocam okullarin acilmasina 1 ay kaldi ve ben hic yaz tatilinde ders calismadim seneye 10 altin kuralina uysam 400ün üstü alirmiyim ?

 67. Adsız Cevapla

  Gerçekten bu sene sizin sayenizde başarılı olacağımı düşünüyorum , bizleri bilgilendirdiğiniz için çok ama çok teşekkür ederim 🙂

 68. Yasin Serkan Kan Cevapla

  gerçekten çok güzel bir site yapmışsınız emeğinize sağlık

 69. Yasin Serkan Kan Cevapla

  gerçekten çok güzel bir site yapmışsınız emeğinize sağlık

 70. Growling Oyunda Cevapla

  Hocam 6.sinif ortalamam 80 7.sinif ise75 bu sene derslere cok agirlik verecegim ve sizin tavsiyelerinizi yapacagim eger bunlari yaparsam ve bu sene ortalama 90 yaparsam teogdan 450 üzeri alabilme sansim varmi

 71. Dicle Yıldırım Cevapla

  Hocam her sene yükselen taban puanlari ne ye bagli yani her yil kac puan artacagi belli mi

 72. Unknown Cevapla

  Hocam benimde sorum konuyla alakalı değil ama ben Bilgisayar Mühendisi veya Oyun Yazılımı okumak istiyorum. Sizce hangi liseye gitmeliyim? Bizim bu ilçede en iyi lise Anadolu Lisesi bende şehrimden ayrılmamak istiyorum o yüzden bu liseyi hedef belirledim fakat siz ne diyorsunuz?

 73. Adsız Cevapla

  Merhaba hocam size bir sorum olacak .Karnemde yılsonu notlarım hiç 90'ın altına düşmedi bu sene 8. sınıfa geçtim ve fen lisesini kazanmak istiyorum çalışıp tekrar ediyorum testte çözüyorum.Benim günde kaç soru çözmem gerekir ? Ve bişey daha söyleyeyım yazılılarda illakı 4 alıyordum ve süper zeka degilim ama okudugumu anlayan ve calısınca basları olan bırıyım.Sizce fen lisesini kazanır mıyım ?

  1. Buse Arar Cevapla

   bende senin gibi fen lisesi tutturmak istiyorum … ve bende zeki değilim am " çalışkanım" bu yüzden ben de kazanır mıyım sizcee ?? ve günde kaç soru çözmem gerek? :/ ayrıca günlük neler yapmama gerek ? 🙁 [ çok kaygılıyım ]

 74. Adsız Cevapla

  8. Siniftayim ve aşiri derecede fen lisesine gitmek istiyorum 6. 7. Siniflarda hep okul 3. süydüm ortalamam 96 nin aşagisina duşmedi denemelerde yine okul 3. lüvüne girebiliyorum bu yıl çok stres oldum günde 300-400 soru çözebiliyorum rahatlikla konuda calisiyorum ama herkesde dershaneye gitmezsen zor fenlisesi kazanirsin algisi var ve zamanimiz cok kisa peki ben bu çalişmayla 495 lik bir fen losesine girebilor miyim?

 75. Adsız Cevapla

  Merhaba hocam mesela ben teogdan tıp lisesine gitmek istedim fakat tutturamadım . Acaba düz bir lisede iyice çalışıp bir tıp üniversitesine girebilir miyim ?

 76. Tuba Çiftçi Cevapla

  Pardon benim bir sorum olacaktı 7. Sınıf yaz tatilinde teoga hazırlanmak için hangi sınıfın testini çözmeliyim 7 mi yoksa 8 mi

 77. Buse Arar Cevapla

  mrb hocam ben gerçkten okumak istiyorum .. ama bi kaygı var sürekli içimde ve bununu nedeni matematik dersimin pekde iyi olmamasından kaynaklanıyo ve bu da canımı çok sıkıyoo .. ne yapmalıyım ? 🙁 🙁

 78. mahmut burak ışık Cevapla

  hocam ben ilerde veteriner olmak istiyom ve elimden geldiğince çalışıyorum ve 1 hafta içinde 1 gün de 1 konu ile ilgili 150 soru çözüyorum. Ama o 150 soru içinde 10 tane sorum yanlış çıkıyor. Teog puan hesaplamaya girdim ve 6. sınıfta 91 7. sınıfta 93 aldım 8. sınıftada 95 alırsam ve her iki teogdan toplam 12 yanlış çıkarırsam 472 puanla bi fen lisesini tam ortalıyorum ama bir türlü 120 soruda 6 yanlışım çıkmıyor hatta 6 yı bırak 15 den yüksek çıkıyor. Dershanede sınav oluyoz 120 soru içinde 20-25 arası yanlışım çıkıyor. Nasıl oluyor hiç anlamıyom. Ödevleri tam yapıyom hocaların gözüne giriyorum sınavlardan yüksek alıyom ama sınavda hiç stres olmamasına rağmen çok yanlışım çıkıyor. Kitap bile okuyorum ama olmuyor 🙁 Eğer 120 soruda 6 yanlış çıkarmazsam veterinerlik olayı bir hayal olucak ve ben meslek lisesi yada mehmet akif gibi okullara gitmek istemiyom. Ne yapabilirim ???? 🙂

  1. mahmut burak ışık Cevapla

   birde teoga 2 hafta kaldı ne yapıcam hiç bilemiyom 🙁

 79. Unknown Cevapla

  Teşekkurler…

 80. Adsız Cevapla

  bu soruma cevap verir seniz çok sevinirim ama lütfen hemen görüp cevap verin. Ben bir fen lisesi istiyorum 6. sınıf ortalamam 95 bu senede daha yüksek hedefliyorum. bursluluk sınavını 7 yanlışla kazandım bu puanlarla 7 yanlış yaparsam fen lisesini tutturur muyum sizce?

 81. Adsız Cevapla

  hocam benim 1. teogum cok düşük 2. teogdan full çıkarırsam istedigim liseye öyle gidebiliyorum ama onu da yapamam ne yapacağımı bilmiyorum ve çok korkuyorum 🙁

 82. Adsız Cevapla

  1.teog çok düşük hocam 2. teogdan full çıkarırsam tam puanım 383 oluyor ancak o zaman istediğim liseye gidebileceğim ama onu da yapamam full çıkaramam ne yapacağımı bilmiyorum ve çok korkuyorum 🙁

 83. Adsız Cevapla

  Ya ben dersaneye gidiyorum derslerinde iyi ama hoca bana sözlü leri çok düşük veriyor.Gıcigima gidiyor sonra da dersi hiç dinlemiyor. Bu sefer baya kırıyor bu sene inkilabim 5 di 3 oldu.Yardım edin yaa

 84. Ece Cevapla

  Merhaba hocam,ben teogu güzel geçirdim ama ikinci dönem için korkularım var yapamıyacam istediğim okula gidemiyecem diye korkuyorum.Günlük çalışma planım nasıl olmalı o konu hakkında bilgim yok yardımcı olurmusunuz..LÜTFEN!!

 85. Berkan Pusmaz Cevapla

  çok iyi olmuş teşekkürler ….

 86. Berkan Pusmaz Cevapla

  çok iyi olmuş çok sağolun teşekkürler …

 87. Berkan Pusmaz Cevapla

  çok iyi olmuş teşekkürler ….

 88. Adsız Cevapla

  bence korkacak bir şey yok ortada kasmayın kendinizi

 89. Adsız Cevapla

  çok iyi tavsiyeler bunlara uyucam.İnşallah herkes istediği liseyi kazanır.

 90. Adsız Cevapla

  Çok yararlı tavsiyeler bunlara uymaya çalışıcam.Ellerinize sağlık!

 91. Sıla Demir Cevapla

  Hocam ben 7. sınıf öğrencisiyim. Şu anda hiçbir türlü düzenli hatta hiç ders çalışmıyorum 🙁 Ama çalışmak istiyorum. Hocam birde öğlenciyim o yüzden akşam eve gelince ccanım çalışmak istemiyor. 🙁 Ama çalışmam gerek. Ve çalışacağım, inşallah. BTSO Ali Osman Sönmez Sosyal Bilimler Lisesi'ni istiyorum.
  NOT: Hocam benim temelim çok kötü. Tavsiyeniz?
  Şimdiden Teşekkürler..

  1. ADSIZ Cevapla

   Ben bu sene 7.sınıfa geçtim.Şimdiden teog için çok heycanlı ve korkuyorum.TAVSİYENİZ VARSA DİNLERİM.TEOGA ŞİMDİDEN Mİ HAZIRLANAYIM?

 92. Adsız Cevapla

  ALLAH razı olsun.. Çünkü ben 6. sınıfa gidiyorum ve şimdiden TEOG için hazırlık yapmak ve streslenmek benim için zor oluyor. Bu bilgileri almam iyi oldu. Mutlaka seneye uygulayacağım. Hepinize teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız. Lütfen bu tip yazıları daha çok paylaşın, pratik oluyor. Bu durumda da ben şimdiden hazırlık yapıyor gibi oluyorum… ♥

 93. Unknown Cevapla

  Hocam 6.sınıf ortalamam 98.6 7.sınıf ilk dönem de 99.3 şu an ikinci dönemdeyim ve notlarım gayet iyi sizce 8.sınıf ortalamam 99 küsürat olursa teogta en fazla kaç yanlış yapardam Kabataş erkek lisesini kazanabilirim

 94. Adsız Cevapla

  merhaba ben teodan 450 puan almak istiyorum 6 7 ve 8. sınıf notları tahmini hepsi 90 vede ilk teogdan 18 yanlışım var matematik ve fenden 4er yanlış yapsam 450 puan alabilirmiyim (ek puan olayı varmı bilmiyorum ama saz çalıyorum)

 95. Nisa çelik Cevapla

  ben okul 1.olmak istiyorum günlerce çalışıyorum asla evden çıkmıyorum bir soru çıkıyo yazılıda dikkatim dağılıyor yapamıyorum sizce okul 1.olmak için ne yapmalıyım
  e postam
  nisan440644@gmail.com

  buradan uluaşabilirsiniz

 96. Adsız Cevapla

  bence Teog'un çıkması bir saçmalık çünkü çalışkan bütün öğrencileri bir okula çalışmayan öğrencileri bir okula toplamak nedir ben olsam bunu kaldırırdım çocuk okulu kazanamayınca istediği okulu kazanamayınca kötü oluyor kaldırın derdim

 97. Adsız Cevapla

  meraba hocam tavsiyelerinizi okudum seneyeki teoga gireceğim yaz tatilinde nasıl çalışmalıyım daha çok hangi konulara çalımalıyım 6. sınıf 1. dönem 91.9999 2.dönem 90 7. sınıf 1. dönem 86 2. dönem 83 oluo sizce teogtan kaç puan çekerim

 98. Adsız Cevapla

  Hocam 6. sınıf ortalamam 90.9862 7. Sinif ortalamam 92.50 8. sınıf ortalamam 96 teog puani 500 üzerinden 1. 435 2. 475 puanim kactir hocam ve nasil liseye giderim ve bir sorum daha olacak dershaneye gitmiyorum hang i internet adresini bana onerebilirsoniz lütfen

 99. Dilek melek Cevapla

  Hocam bizim teog'a 3 ay kadar bir süre var ve benim 6.sınıf ağırlığım 85 küsurlarda,7.sınıf ortalamam 88 küsurlarda bir anadolu lisesinde okumak istiyorum ama bazı arkadaşlarım anadolu lisesi tutar ama fen lisesi veya fatih anadolu lisesi gibi bir yer tutmaz diyorlar.teogdan kaç puan alırsam fatih anadolu veya fen lisesine gidebilirim ya da bu üç ay süre içerisinde nasıl çalışmalıyım.

 100. Adsız Cevapla

  Verdiğiniz tavsiyeler için teşekkürler

 101. Adsız Cevapla

  Merhaba ben 8.sınıfa gectım 6.sınıf ortalamam 98 7.sınıf ortalamam 97.6 civarlarda teogta yüksek bır puan yapabilirsem fen lisesi kazanabilirmiyim

  1. Sıla Karaca Cevapla

   Tabi ki kazanabilirsin ama gerizekalısın sanırım. Ortalamam 97 falan filan diyosun fen lisesine gidermiyim? Derler bir de türkiye neden gelişmiyor? Senin gibi kendini bilmezler yüzünden

  2. Sıla Karaca Cevapla

   Tabi ki kazanabilirsin ama gerizekalısın sanırım. Ortalamam 97 falan filan diyosun fen lisesine gidermiyim? Derler bir de türkiye neden gelişmiyor? Senin gibi kendini bilmezler yüzünden

 102. Adsız Cevapla

  Merhaba voleybol futbol ya da başka sporlarda lısansları olanlara teog da ek puan verılıyormu

 103. Adsız Cevapla

  Merhaba hocam ben 8. sinifa gectim iyi bir fen lisesi hedefledim 6.sinif ortlamam 89.8436 7.sınıf ortalamam ise 90.8800 teogdan 480 gibi bir puan almak istiyorum sizce bu ortalamalar ile olur mu ve de bu senenin öneminin cok farkindayim calismaya basladim yazdıklarınızı okudum bizlere yardimci oldugunuz icin cok tesekkur ederim kendi adima

 104. FADİMANA ÖZTÜRK Cevapla

  Hocam ben 8. sınıfa daha yeni geçtim ne gibi bir çalışma yapacağımı bilmiyorum bana bu konuda yardımcı olabilir misiniz ?

 105. Unknown Cevapla

  Cooook guzel bilgiler var isime yarayacagina eminin ..tesekkurlerr

 106. Emir Göçmen Cevapla

  Hocam ben ilerde programlama ile ilgili bir meslekte olmak istiyorum ama hangi liseleri seçmem gerekli bilmiyorum
  Not : Ben 7. sınıfa geçtim

  1. abdullahaktas Cevapla

   Programlama eğitimi lise düzeyinde meslek liselerinde verilmektedir. Bilişim bölümü Bilgisayar programlama gibi bölümler okuyarak teknik bilgi alabilirsin. Ayrıca anadolu veya fen lisesi kazanarak üniversite eğitiminde bilgisayar mühendisliği veya yazılım mühendisliği okuyarak daha iyi bir programcı olabilirsin. Meslek liselerinde puan kırılması olduğu için dikkatli tercih yapman gerekmekte.

 107. Gökçe Cıvlak Cevapla

  Evet bilgilendirici oldu bu sene Teoga giricem Bir hayır Duanızı olurum Allah Yardımcım olsun istediğim liseye umarım gidebilirim Bana Şans dileyin olur mu Teşekkürler :))

 108. Adsız Cevapla

  hocam lütfen cevaplarmısınız?? ben 8. sınıfa geçtim. derslerim gayet iyi 7. sınıf ağırlıklı ortalamam 90.7 hocam benim korkum var ne yapmam gerekir. test çözüyorum ama agırlıklı matematik çözüyorum.korumu yenip iyi bir liseye nasıl giderim? yazı için teşekkürler

 109. Adsız Cevapla

  TEOG'a girecek herkese iyi şanslar.Yeterince çalışırsanız istediğiniz liseyi kazanırsınız.

 110. Adsız Cevapla

  Merhaba ben size bir sey sormak istiyorum ben bu sene sekize gectim ve dershaneye gidiyorum eve ozel hocada geliyor ama bana lazım olan tek sey hırs ama bana o bu sene gelmiyor yani kendiimi nasıl çalışmaya adepte edebilirim mesela sınavlara nasıl cakısıyım ondan sonra nasıl. Birr duzen kuruyım ben saglık ıstıyorum ama iste birde benim çevrem cok sorun eger kotu bir lise kazanırs çevremden cok korkuyorum gecen bakkala gitti o beni sınava girdi sanmış ıste sordu falan o bile soruyor mahellenin kadınları yani ben cok korkuyorum ondan dolayı iste arkadaslarım falan gani benim cok iyi bir puan alıp onları catlatmam ve kendimi mutlu etmem lazım ��������

 111. Adsız Cevapla

  selamun aleyküm hocam 4 den beri 85 88 arası bir ortalamayla taktir alıyorum bide günlük 100 soru ve 25 30 sayfa kitap okuyorum yararlımı?

 112. Unknown Cevapla

  Merhaba hocam ben de 8.sinif öğrencisiyim, teog a hazırlıklarim a başladım . Ilk konularına çalışıyorum. 6. Ve 7. Sinif ortalamalarim 97.2348 ve 97.00 64 küsürlü sizce düzenli bir şekilde çalışırsam Adana Anadolu Lisesi ni kazanabilir miyim yani 480 lerde bir puanim olmasi lazim sizce olur mu ?

  1. abdullahaktas Cevapla

   Bütün başarılar düzenli çalışma eseridir düzenli çalıştığınız sürece başarıya ulaşacaksınız iyi çalışmalar.

 113. Elif Duru Cevapla

  Merhaba hocam ben de 8.sinif öğrencisiyim, teog a hazırlıklarim a başladım . Ilk konularına çalışıyorum. 6. Ve 7. Sinif ortalamalarim 97.2348 ve 97.00 64 küsürlü sizce düzenli bir şekilde çalışırsam Adana Anadolu Lisesi ni kazanabilir miyim yani 480 lerde bir puanim olmasi lazim sizce olur mu ?

 114. EMİN BAYSAL Cevapla

  Ben de sınıva gireceğim inşallah kazanırız

 115. EMİN BAYSAL Cevapla

  Ben de sınıva gireceğim inşallah kazanırız

 116. Adsız Cevapla

  SİZCE TEOG A HANGİ YAYIN EVİNİN TESTİYLE KATILMALIYIM

  1. abdullahaktas Cevapla

   zeka küpü ,okyanus, bilfen yayınlarını önerebilirim iyi çalışmalar.

 117. Adsız Cevapla

  Merhaba hocam teoga 8 gün kaldı ve okulda sürekli deneme sınavı oluyoruz hiçbir bilgi eksikligim yok ve derslerim çok iyi 6 ve 7. Sınıf ort 99,5 tu (dershaneye gitmiyorum ve sadece verilen odevleri yapıyorum ek olarak calismiyorum) ancak deneme sınavlarında kendimi gosteremiyorum full cekebilecegim sınavlarda 6-7 yanlış felan çıkarıyorum ve hepsi dikkat eksikliği bu beni çok uzuyor ve teog tada aynısını yapmaktan çok ama çok korkuyorum çok stres yapıyorum bu dikkat eksikliğini nasıl cozebilirim?? Şimdiden çok teşekkürler

  1. abdullahaktas Cevapla

   Son 1 hafta kaldığı için bu gibi hatalar stres kaynaklı olabiliyor. Aynı anda birden fazla iş yapmamaya çalış, iki elini kullanarak aynı anda sonsuz işareti çizmen odaklanmanı artıracaktık. Son olarak odanda sarı ışık kullan ve gözünü fazla yorma çalışmalarını buna göre ayarla. Şimdiden başarılar.

 118. Adsız Cevapla

  Merhaba hocam butun derslerim iyi (ort=99) ama matematik ve fen çok çok iyi şuana kadar hep 100 geldi hiç 99 bile olmadı ve hiç zorlanmiyorum bu sene bütün deneme sinavlarinda hep ful çektim fen ve matematiği ancak teoga 7 gün kaldi ve ve son hafta baya sınav olduk hepsindede matematik 3-2 yanlış fen 3-2 yanlış felan çıktı ve hepsinin sınavdan sonra cozebiliyorum okulda hep ilk 3 teydim şuan 50 lerdeyim ya sınav çok yaklaştı ve ben bu kadar çok yanlış çıkarıyorum en iyi olduğum derslerden ���� bi yol gösterin lütfen

 119. Adsız Cevapla

  CİDDEN İLHAM GELDİ TEŞEKKÜR EDERİM…..

  1. abdullahaktas Cevapla

   İyi çalışmalar dileriz TEOG da ve hayatınızda başarılar dileriz.

 120. Unknown Cevapla

  Hocam Ben 7. Sinif orencisiyim 1 tane teşekkürümvar gerisi takdir Ben teoktan toplam 496 almak istiyorum 2 teoktan nasil puan almam gerekir

 121. Unknown Cevapla

  Hocam Ben 7. Sinif orencisiyim 1 tane teşekkürümvar gerisi takdir Ben teoktan toplam 496 almak istiyorum 2 teoktan nasil puan almam gerekir

  1. Abdullah AKTAŞ Cevapla

   Merhaba. Öncelikle takdir alman senin yararına olacak fakat ortalamanda önemli. 496 puan alman için düzenli bir program hazırlayarak sınavdan en az 1 ay önce bütün konuları eksiksiz bir şekilde halletmen gerekir. İyi çalışmalar.

 122. Unknown Cevapla

  Arkadaşlar 5. Sınıfım Şöyle planım Hafta için ve hafta sonu Matematik 60 Soru 20 Matematik Kitap etkkinlği Ben anaouldunan beri her gece yatmadan önce kitap okur dişimi fırçalarım süt içerim ve de gündüz bo l bol kitp okurum her yerde yanımda kitap vardır Türkçe haftada 60 s 20 et kinli k her dersten 60 soru 20 etkinlik cmt günüde ders çalışma pazar günüde ders çlışma ama yarısı yarı kalan pazar günüde gezme kursum var sa gitme tabii okulda her gün not tutmak okulda dersi anlamak eve geldiğimde ders çalışmak test çözmek sonra kitap okumak biraz yürüyüş parkına çkıp spor yapmak yine ders çalışmak arkadaşlar öyle yapıyorum 5. sınıfım 7. 8. sınıfa da böyle yapsam sizce angi liseyeye girerim

  1. TAHA ALTAN Cevapla

   400 PUANLIK LİSEYE ANCA GİDERSİN ÖYLE DEVAM ETSEN

 123. Unknown Cevapla

  Öncelikle Bende Bu Sene Teoga Giriyorum hedefim 485 puan üstü alarak iyi bir fen lisesine gitmek bunun kolay olmadığını biliyorum ama bu sene çok önemli… bu yıl sadece haftada 2 defa televizyon izliyecem daha çok kitap okuyup soru çözecem.. VE SON OLARAK inşallah herkes istediği liseye gider

 124. Unknown Cevapla

  Merhaba hocam bende bu sene teoga giricem başarılı olmak için uygulanması gereken haftalık program bana tavsiye edebilirmisiniz

css.php