2 Yıllık Deniz ve Liman İşletmeciliği Ne İş Yapar İş İmkanları Maaşları

PAYLAŞ:

  Diğer deniz ve denizcilik ile ilgili bölümlerde olduğu gibi Deniz ve Liman İşletmeciliği bölümünün de iş olanakları geniş sayılmaktadır. Özellikle Türkiye’nin bir yarımada olması ve denizciliğe ve denizcilik ticaretine gün geçtikçe verilen önemin artması, bu bölümün geleceği için ümit vadetmektedir. Üniversiteye hazırlık aşamasında olan veya bu bölümü kazanmış olan öğrenciler için Deniz ve Liman İşletmeciliği bölümü ile ilgili tüm bilgileri bir araya getirerek, iş imkanları, iş alanları, maaşları ve daha birçok konuda aydınlatıcı bilgiler vermeye çalıştık.

İki Yıllık Deniz ve Liman İşletmeciliği Bölümü İş Olanakları
   ‘’deniz ve liman işletmeciliği mezunları ne iş yapar, nerede çalışır, iş alanları nelerdir’’
Bölümden mezun olanların iş bulma imkanları yüksek sayılmaktadır. Ülkemizde eğitimli meslek elemanlarına her zaman ihtiyaç duyulmakta ve duyulmaya devam edecektir. Bölüm mezunları; denizcilikle ilgili devlet kurumlarına atanacağı gibi özel sektörde de çalışma olanağına sahip olabilir. Devlet kurumlarına atanmak için ön lisans KPSS sınavına girilerek yeterli puanın alınması zorunludur. Özel sektör için ise verilen iş ilanları takip edilerek çalışmaya başlanabilir. Deniz ve Liman İşletmeciliği çalışma alanları şunlardır:
-Denizcilik ile ilgili devlet kurum ve kuruluşları
-Liman ve tersane işletmeleri
-Deniz acenteleri
-Marinalar
-Denizcilik ile ilgili nakliyat şirketleri
-Gemi kiralama şirketleri vs.

Deniz ve Liman İşletmeciliği Bölümü Mezunları Ne İş Yapar, görevleri Nelerdir?
Deniz ve liman işletmeciliği mezunları işe başladıklarında, deniz işletmecisinin gözetimi altında şu işleri yapmakla mükelleftir.
-Kullanılacak olan geminin yolculuğa elverişli olup olmadığı konusunda incelemeler yapar.
-Gerekli olan mal alım-satımını yaparak gemiye ulaştırılmasını sağlar.
-Gemi için lazım olan yakıt satın alma işlemlerini yapar ve gemiye ulaştırır.
-Resmi iş ve işlemleri yürütür.
-Ticari gemiler için iş bulur ve gerekli anlaşmaları yapar.
-Gemiye yük veya yolcu bindirilmesinde ve indirilmesinde görev alır ve bunun için gerekli tedbirleri alır, resmi işlemlerini hazırlar.
-Burada sayamadığımız diğer benzer işleri yapar.

Deniz ve Liman İşletmeciliği Bölümü Hakkında Genel Bilgi
Bu bölüm iki yıllık ön lisans bölümlerinden birisidir. Mesleki teknik liselerden ilgili bölümlerden mezun olanlar sınavsız geçiş haklarını kullanarak bu bölüme yerleşebilirler. Diğer alan mezunları ise YGS sınavına girerek YGS-6 puan türü ile bölümü tercih ederek yerleşebilirler.

Denizcilik ve Liman İşletmeciliği Maaşları

Bölümden mezun olanlar bir devlet kurumuna atanırlarsa tahmini olarak 2300 lira kadar maaş alabilirler. Özel sektörde çalışanların maaşları ise farklı olmaktadır. Asgari ücretle çalışan da bulunmaktadır 3-4 bin lira ile çalışan da…

YORUMLAR

BLOGGER YORUMLARI: 11
Loading...
Ad

Cilt Bakımı,115,Çocuk Gelişimi,38,DGS,187,Eğitim,477,Genel,38,Genel Sağlık,75,Klima,52,Konu Anlatımları,49,KPSS Taban Puanları,169,Maaşlar,32,Öğrencilere Tüyolar,62,Saç Bakımı,28,Üniversite Bölümleri,759,VİDEOLAR,1,
ltr
item
Eğitim ve Sağlık Sitesi: 2 Yıllık Deniz ve Liman İşletmeciliği Ne İş Yapar İş İmkanları Maaşları
2 Yıllık Deniz ve Liman İşletmeciliği Ne İş Yapar İş İmkanları Maaşları
Eğitim ve Sağlık Sitesi
http://www.egitimsaglik.com/2014/08/2-yllk-deniz-ve-liman-isletmeciligi-ne.html
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/
http://www.egitimsaglik.com/2014/08/2-yllk-deniz-ve-liman-isletmeciligi-ne.html
true
2743778651510976752
UTF-8
Yüklenen Tüm İçerikler Herhangi bir içerik bulunamadı. HEPSİNİ GÖRÜNTÜLE Devamını oku Cevapla Cevaplamaktan vazgeç Sil Tarafından: Ana Sayfa SAYFALAR İÇERİKLER Hepsini Görüntüle SİZİN İÇİN ÖNERDİĞİMİZ DİĞER İÇERİKLER ETİKET ARŞİV ARAMA TÜM İÇERİKLER Aradığınız kelimeye ilişkin bir içerik bulunamadı. Ana Sayfaya Dön Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Paz Pzts Sal Çrş Perş Cuma Cmrts Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Ocak Şub Mar Nis Mayıs Haz Tem Agus Eyl Ekim Kas Aralk biraz önce 1 dakika önce $$1$$ minutes ago 1 dakika önce $$1$$ hours ago Dün $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago 5 haftadan önce Takipçiler Takip Et BU İÇERİK ÖZELDİR İçeriği görmek için paylaşın Tüm kodu kopyala Tüm kodu seç Tüm kodlar kopyalanmıştır. [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) kullanabilirsiniz kopyalamak için